Какво накара опозицията в Айтос да адмирира кмета Васил Едрев
Флагман.бг разполага с изображения на проекта на забавачницата, която ще бъде на мястото на бившето детско отделение
Общинският съвет в Айтос единодушно прие трите предложения на кмета Васил Едрев за кандидатстване на Общината по проекти за образователна инфраструктура.
Както Флагман.бг съобщи, става въпрос за финансиране по програма на Министерството на образованието и науката за строителството на нова детска градина, за разширения и обновяване на СУ "Христо Ботев" и СУ "Никола Вапцаров" в Айтос.
Превръщат старото детско отделение в Айтос в модерна забавачница
На сесията на местния парламент, когато бе гласувана докладната записка, градоначалникът представи пред съветниците и проекта на детската градина, както и обяви подробности по трите проекта. Тя ще бъде изградена на мястото на бившето детско отделение, чиято сграда от години е призрачна и нефункционална. Тя ще бъде напълно съборена, старите павилиони до нея също ще бъдат премахнати.
Освободената от сградите площ ще е 5 дка. Новата детска градина ще бъде с обширен и добре оборудван зелен двор за децата. Според проекта, ще бъдат открити четири детски и една яслена група. Паркингът в непосредствена близост ще бъде обновен, за да облекчи родителите, които водят децата си с автомобили в детската градина. По модула, по който кандидатства Общината за финансиране на строителството на детската градина, се предвиждат до 3 000 000 лв. за едно проектно предложение.
За подготвянето на проекта екипът на Васил Едрев буквално е работил денонощно, за да може влезе в сроковете за кандидатстване. До дни той ще бъде представен и пред миниистерството.
Всички политически групи в Общинския съвет поднесоха адмирации за инициативата и единодушно одобриха предложенията на кмета и администрацията. Кметът получи поздравления както от БСП, така и от ДПС.
"Рядко си позволявам да изразя задоволство, но в случая адмирираме решението на Община Айтос за изграждането на тази детска градина", каза Ивелин Йорданов от ДПС.
Руси Русев от социалистите също се изказа в същия похвален тон от трибуната на местния парламент.
Община Айтос е бенифиициент и по другите два проекта, по които ще кандидатства съвместно с двете средни училища в града - СУ "Христо Ботев" и СУ "Никола Вапцаров". В проекта за СУ "Христо Ботев" е предвидено изграждането на нов учебен корпус с до 8 нови класни стаи, за да могат всички възпитаници на училището да преминат на едносменно обучение. Другите дейности в проекта на "Ботев" са за изграждането на ново мултифункционално игрище, облагородяване на двора и съвремено оборудване на учебните кабинети.
В проекта на СУ "Никола Вапцаров" е предвиден ремонт на един от етажите на училището, с цел професионалното обучение на учениците, ремонтиране на класни стаи и оборудването им като кабинети по различни дисциплини. И още - нов физкултурен салон, площадки и озеленяване на училищния двор. Модулът, по който Общината ще кандидатства с двата проекта предвижда финансиране за едно проектно предложение до 2 000 000 лв.
ВИЖТЕ В ГАЛЕРИЯТА ПОД ТЕКСТА СЕГАШНОТО СЪСТОЯНИЕ НА СГРАДАТА, КАКТО И СНИМКИ ОТ ПРОЕКТА
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
2
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Препоръчвам му да кандидатсва за по топла килия в Софийския централен затвор.
Лично аз се съмнявам .
Пречупено през мирогледа на Герб ще е ниско качествено ...какво да кажа след 2 год ще мязя на “Цецка Цачева” :-)
A.k.a Цъфнал герб