Антиправителствените демонстранти избраха радикалния подход, ще блокират всичко!
В четвъртък щяло да има нов национален протест, ще се блокира парламентът и институциите, закани се Арман Бабикян от Отровното трио
Антиправителствените демонстранти избраха радикалния подход. По-рано тази вечер се появи информация, че те обмислят оттегляне от кръстовищата и протест само пред институциите. Тази новина бе публикувана първо в близкия до протестърите сайт mediapool.bg, който се позоваваше на „Отровното трио”, дори имаше техни цитати.
Разцепление сред протестърите: Да сменят ли тактиката, да се блокират институции, а не кръстовища?
Малко по-късно обаче публикацията изчезна, а Арман Бабикян, Николай Хаджигенов и Велислав Минеков я опровергаха с нарочна пресконференция. Бабикян твърдеше, че не знаел откъде идва тази информация, но не била вярна.
„Отровното трио” можело да подкрепи масовите протести пред държавни институции – министерства, Съдебната палата, ВСС, но не и падането на блокадите по кръстовищата. Тази вечер Бабикян призова за радикализация, а колегите му от „Отровното трио” казаха, че ще подкрепят всяка проява на гражданско неподчинение.
Анонсираха и поредния национален протест – този четвъртък, когато трябва да заседава Народното събрание. Още от утре щели да започнат блокадите освен на кръстовища и на институции, казаха организаторите. Бабикян лично щял да пази от сряда по обяд пред парламента, а за вечерта били подготвени други изненади, анонсира той.
Около 22 часа отново на кръстовището на Ректората бяха опънати една тента и две палатки. На мястото бяха 7-8 човека.
В същото време симпатизанти на „Демократична България” отново бяха събрани на „Орлов мост”, а поддръжниците на Тритото – в триъгълника на властта.
Цветен телевизор „Велико Търново” струваше 7 работни заплати, а дистанционното бях аз
Цял живот използваме дафиновия лист само за супи и яхнии, но ето какви са истинските му ползи:
Всички искат рецептата за този сладкиш Негреса с ванилов крем - направо се топи в устата
Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи
В никакъв случай не хвърляйте саламурата от киселите краставички
Индонезия задържа 321 чужденци за онлайн хазарт
Нови случаи на хантавирус на круизен кораб? Подозират, че трети британец и испанка вероятно са заразени
Шок цени на самолетните билети планират авиокомпаниите
Четири огнища на шарка в Пловдивско ликвидира БАБХ
ЦРУ: Иран може да устои на американската блокада с месеци
Дара с втора репетиция на сцената във Виена
