Разцепление сред протестърите: Да сменят ли тактиката, да се блокират институции, а не кръстовища?
Отровното трио иска и дарения, твърдят, че до този момент не били получили и лев от някой олигарх
Антиправителствените демонстранти май се сменят тактиката – ще блокират ключови институции, а не кръстовища. Това става ясно на 34-ия ден от протеста, когато водещи фактори започнаха да споделят фейсбук събитието, зовящо за блокада на институциите.
"Да обсадим и опънем палатки пред всички възможни държавни учреждения: Съдебната палата, министерствата на отбраната, правосъдието, туризма, културата, спорта, финансите, труда и социалната политика, на вътрешните и външните работи, Европарламента! Докато свалим правителството!", зоват организаторите.
"Блокадата на кръстовищата несъмнено е ефективна, защото привлича общественото внимание, но в същото време се превръща в още една причина за несъгласие и разединение помежду ни, която управляващите използват срещу нас. Нека обсадим ключовите институции и да пречим на когото трябва", коментират организаторите, без да е ясно кои точно са те.
В сайта mediapool.bg призивът бе приписан на "Отровното трио", дори имаше техни цитати, но впоследствие Бабикян, Хаджигенов и Минеков опроверкаха тази информация. Те казаха, че биха подкрепили подобни инициативи, но са против вдигането на блокадите на "Орлов мост" и Министерски съвет.
"Отровното трио" днес призова и за дарения. Те твърдят, че до този момент не били получили пари от олигарси. Олигарсите плащали само на правителството – стотици милиони, но не и на протестъри, твърдят от Отровното трио. Парите им трябвали за гориво на камиона, с който извозват техниката, палатки, плакати и т.нат. Щели да отчетат всичко прозрачно, даже да му платят данъците.
Линейка се преобърна при катастрофа на ключово кръстовище в София
Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект
Какво означава рефинансиране на кредит?
Демерджиев и Янкулов влязоха в спор за начина за отстраняване на Сарафов
Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
С бомба в раницата: Арестуваха германка в Русия за предполагаем опит за атентат
Силно земетресение разлюля Източна Индонезия
Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
Немскоезични издания за Радев: „Разбирач на Путин“, „Приятел на Русия“, „Троянски кон“
Заловиха 1,5 тона незаконно пилешко без документи
Убита е канадка, а много са ранени след стрелба край пирамидите в Мексико
Затварят бул. „Иван Вазов“ в Бургас на 21 април, променят се маршрутите на градския транспорт

.
Никаква креативност,пуснаха една дебелана с надписи и до там.
Слаби стратези,некадърни тактици,целият Щаб на Метежа,начело с Радев са слаби ученици!
Язък че са уж военни пилоти,без една битка,сътрудници ДС Майстора,коита сама са донасяли за колегите си!
Не са виновни,толкова им са възможностите,нулев интелект!