Кметът на Айтос Васил Едрев изпрати Випуск 2020, цял квартал абитуриенти ще учи във Варна
Градоначалникът попита всеки ученик къде ще продължи образованието си, оказа се, че айтозлии избират морската столица за развитие
Кметът на Айтос Васил Едрев и Председателят на Общинския съвет Красимир Енчев станаха част от паметния ден на абитуриентите от Випуск 2020 на Средно училище "Никола Вапцаров". Дворът на школото бе пълен с красиви дванайсетокласници, чиито близки и родители бяха дошли, за да посрещнат с тях за последен път училищните знамена. Абитуриентите получиха своите дипломи лично от кмета Васил Едрев, който отдели време да разговаря с всеки един от зрелостниците, за да научи, "а сега накъде?".
"Доколкото разбрах, във Варна ще имя цял айтоски квартал", пошегува се кметът. Пожеланията му бяха за попътен вятър, за мечтана реализация и за успешно завръщане в Айтос. Тържеството беше вълнуващо, а настроението приповдигнато. В целият град ехтяха празнични викове и броене до 12.
Посланието на директора на СУ "Никола Вапцаров" Ирина Вътева докосна сърцата с приятелски съвети за бъдещето: "Вие сте специални, завършихте в електронна среда. Днес, със Вас си тръгва и частица от нас. Предстоят Ви различни пътища, ще срещнете нови хора, ще имате нови приятели. С каквото и да се захванете не забравяйте да попитате себе си: Това ли искам? Радва ли ме? Ще ме направи ли по-добър? Предстоят и трудни моменти - ще се разочаровате от себе си и от другите. Но, за да запазите увереността си трябва да запазите човешкото у вас. Да продължавате напред без страх от грешките и да преодобявате провалите. Пожелавам Ви да излизате от всяка ситуация с високо вдигната глава и най-малко изхабени житейски сили. Превърнете трудностите в победи, а мечтите - в реалност Винаги има начин. Бъдете непокорни, но разумни. Бъдете нестандартни, но отговорни. И не забравяйте - успехът се крие в самите вас! А когато ви е трудно можете да се върнете в родния град, във вашето училище. Ние ще ви посрещнем с отворени обятия. Обичам Ви. На добър час!", заяви директорката.
Словото й развълнува младите дами от випуска, които също трябваше да поднесат пожеланията си. Повечето от тях през сълзи произнасяха думите на раздяла с любимите учители и училището. От името на родителите, общинският съветник Женя Пеева поднесе благодарност към учителите и се обърна с топли думи към зрелостниците.
"Изпитите и уроците на живота ще продължават. Но те ще ви направят по- силни. Бъдете себе си - не се поддавайте на фалшиви и нетрайни модни увлечения. Намерете своето призвание в живота и се стремете да го следвате", заяви още Пеева. С влага в очите, абитуриентите си взеха сбогом с училищното знаме, след което младост, шампанско, радостви възгласи и поздравления докрай изпълниха двора на айтоското училище.
пръв бе отличникът на училището Семион Спасов, който получи и златна значка
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите

Флагман, как се чувствате с 50% демокрация?