Мъж от айтоското с. Черноград е с положителен PCR тест за коронавирус
Общината бе посетена от много външни лица, които идват от други области и се създаде хаос, каза кметът Васил Едрев
Един от новозаразените със SARS-CoV-19 от Бургаска област е мъж на средна възраст от айтоското село Черноград, научи Флагман.БГ. В момента в населеното място се извършва пълна дезинфекция. Пациентът е настанен в болница - с пневмония, но с добро състояние. Всички, контакутвали с него, са установени и поставени под карантина. След седмица ще бъдат тествани с PCR тест, за да се установи дали са били заразени. Това е първият случай на заболяването, регистриран на територията на община Айтос.
„Общината бе посетена от много външни лица, които идват от други области, включително и рисковата Сливен. Създаде се хаос заради това безразборно влизане и излизане от населените места“, каза пред Флагман.БГ кметът на общината Васил Едрев.
Става въпрос за хора от ромски произход, които идват за бране на череши. Всички производители са наясно, че трябва да осигурят място за лагер, като от тези работници само един може да дойде до града - до магазин или аптека - за да се сведе до минимум разпространението на коронавируса. Те са наясно с тези мерки и стриктно ги изпълняват. Проблемът са другите пришълци, които идват в общината тепърва да търсят работа.
Припомняме, че броят на новите положителни за наличие на SARS-CoV-19 проби с PCR тест за Бургаска област през последното денонощие са 5. За две от тях е почти сигурно, че са на хора от Сунгурларско, които са свързани със случаите от преди седмица, но към момента това остава непотвърдена информация.
Мусака с пухкава заливка на фурна, рецептата, с която става най-вкусна
Едно българско момче накара Русия да говори: Мони Николов води Локо към подвиг
Отново трагедия на пътя София - Варна: печално известен участък е затворен
Скандал или геройство? 14-годишен скрил "безценното" листче на Донарума
Сиромашка баница на фурна: лесна домашна рецепта, която изчезва за минути
Васил Михайлов получи безценен подарък за рождения си ден
Руската Волга отново иска място на пътя: тръгва най-новият ѝ модел
Как да съхраним хляба по-дълго: лесни трикове
Весела Лечева с остър намек към Станка Златева
Шейх от кралската фамилия на ОАЕ е задържан в България
Извънредна мярка: чужденци плащат дизела по-скъпо
Над 80% от българите са с по-високи сметки за ток
