Правителството ще отпусне 600 000 лева на Рилския манастир
Това обяви министър-председателят Бойко Борисов
Правителството ще отпусне 600 000 лева за Рилския манастир, обяви министър-председателят Бойко Борисов. Премиерът посети днес Рилската света обител, след като стана ясно, че има недостиг на средства за манастира заради нарасналите разходи на Светия Синод. Борисов пое ангажимент пред Адрианополския епископ Евлогий още утре в рамките на заседанието на Министерския съвет да бъдат отпуснати допълнително средства, извън предвидената от държавата издръжка за настоящата година на Българската православна църква в размер на общо 26 млн. лв., от които вече са преведени 12 млн. лв.
С новите над половин милион лева ще може да продължи реставрацията и реконструкцията на Рилския манастир. Министър-председателят Борисов пое ангажимент правителството да окаже финансова подкрепа и за изграждането на пречиствателна станция за отпадни води на манастира. Премиерът напомни, че наскоро бе ремонтиран и пътя до Рилския манастир: “Преди две-три години беше целият в дупки, но го оправихме и сега е фантастичен", заяви Борисов.
Министър-председателят Бойко Борисов съобщи също, че правителството ще окаже подкрепа на още няколко манастира, както и на Пловдивската Света Митрополия.
Кои зодиакални знаци обичат да помагат на другите най-много?
Как да свалите килограми през пролетта: Лесна и ефективна диета
Легендата Зеедорф посочи кой е футболист номер 1 в света
Кои зодиакални знаци обичат да помагат на другите най-много?
29/04/2026, Сряда 21:20
0
Традиционен български свински бут в плик: Рецепта
Най-добрите приятели сред зодиите: Кои знаци ще ви подкрепят винаги?
Български пирог: Рецепта с фантастичен вкус
Как да освежите възглавниците и матраците си с лесни трикове
Късметът се усмихва на тази зодия през май 2026
Габриел Вълков: Лявото се променя, а с него и ние
Рецепта за вкусни палачинки с крем и орехи
70-годишен с рекорд във футбола
Как да разпознаете силните и слабите страни на всяка зодия?

Както имам право на избор дали да вярвам или не така трябва да имам право на избор да дарявам или не, а не моите пари да отиват при банда брадати, алчни хомосексуалисти, които не се отчитат единствено на имагинерния си приятел, с когото оправдават всичките мизерии, които правят.
Пак казвам - трябва да има възможност всеки вярващ да дари в данъчната си декларация веднъж годишно ако прецени. Не може в 21-ви век да е задължително.
Това трябва да се направи както е в нормалните държави - който иска доброволно да отделя пари от данъците си за религия по избор. Не бива да ни задължават!
Да видим колко "религиозни" ще останат!