×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изборите ще се проведат в първата неделя след Великден - на 19 април.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бърза баница „Мързеливка“ – най-вкусната рецепта на леля Таня


29 Май 2020, Петък, 15:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

Много баници съм правила, хапвала и опитвала през годините, но тази беше върхът

Бърза баница „Мързеливка“ – задължително опитайте тази вкусотия! Неотдавна бяхме на гости на приятелско семейство, което живее на село. Умишлено не предупредихме приятелите ни, че ще ги посетим, за да не натоварваме домакинята – леля Таня, с приготовления по гостуването ни. По пътя все пак ги информирахме, че пристигаме, пише сайтът novinibg.net.

Домакинята нямаше време да се приготви, но в една селска къща винаги има нещо за хапване. Но не това бе най-важното, а и ние си носехме достатъчно храна за още 2 семейства.

След разтоварването на багажа седнахме около масата – имаше ракийка, туршийка, а навън валеше. Домакинята набързо спретна една баница и докато си говорехме, баницата беше изпечена и сервирана.

В стаята ухаеше много ароматно на топлото печиво. Предлагам и на вас тази рецепта за вкусна и бърза баница. Много баници съм правила, хапвала и опитвала през годините, но тази беше върхът.

В днешния динамичен и напрегнат живот коя домакиня не иска да приготви ястието си едва ли не с магическа пръчка?!

Необходими продукти:

500 грама кори за баница
4-5 яйца
400 гр. сирене
2-3 суп. лъжици брашно
2-3 суп.лъж. кисело мляко
3/4 чаена чаша олио
на върха на нож – сода бикарбонат
4-5 капки оцет
1 бакпулвер

Предпочитам сама да си приготвям бакпулвера и по-надолу ще намерите рецептата за него.

Както сами ще се убедите – прави се лесно и бързо.

За плънката:

В купа разбиваме яйцата и прибавяме натрошеното сирене. В содата капваме оцета и разбъркваме, а после прибавяме в киселото мляко. Бъркаме енергично и изсипваме в яйчената смес. Прибавяме брашното, а накрая и 2-3 суп.лъжици олио. Сместа за плънката на бързата баница е готова.

Намазваме 1 кора с мазнина тук-там. Върху нея слагаме втора и мажем дължината до половината с готовата смес. С помощта на кърпа навиваме на руло (без да притискаме). Нареждаме в намазнена тава отвън навътре (към центъра) и останалите рула, докато свършат. Моите бяха 14 кори.

От плънката оставяме 2-3 супени лъжици за заливка на баницата. Можете да набодете баницата с клечка за зъби на няколко места. Оставяме така за 15-20 минути, за да попие от течността. Най-отгоре можете да изсипете останалата мазнина.

Печем в загрята фурна на 200 градуса за 10-15 минути в средата на фурната. След това намаляваме фурната на 180 градуса и продължаваме печенето до златисто (около 30-ина минути). Рецепта за домашен бакпулвер: в кафена чашка с вода изсипваме 1 чаена лъжичка лимонтозу и 1 чаена лъжичка сода бикарбонат.

Разбъркваме енергично, за да се разтопят. Смесваме бакпулвера с останалите 2-3 супени лъжици заливка.

Заливаме цялата баница с новата заливка, като я разпределяме равномерно. Завиваме бързата баница с кърпа и я обръщаме върху 3 купички за около 15 минути. Накрая нарязваме с остър нож. 

Сервирайте с кисело мляко, айрян или напитка по ваш вкус.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
Николина
31.05.2020 14:02:57
1
1
Здравейте! Всичко изглежда лесно и много вкусно....Нещо не можах да разбера края....завивката и обръщането в/у 3 репички.....Когато се залее ,не се ли запича отново??? Няма ли да стане глетава...или ступана, когато се обърне,и да се разпадне??? Благодаря От сърце .... Ще я опитам,въпреки въпросите ми..
2.
Георги
29.05.2020 21:22:33
2
12
Нямате ли редактори?!
Толкова неграмотно написана статия скоро не бях чел...
1.
ТОПЛА ВОДА
29.05.2020 15:49:36
7
28
Пореден бисер на Флагман.
От ден на ден ставате по зле.
Какво е мързеливото или пък уникалното на тази рецепта за баница.
Има 25 такива рецепти във всеки сайт.
Яно свърши пълнежа на новините.
Срам !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас посреща елита на шаха за 17-ия турнир „Купа Янко Гюзелев“ Бургас посреща елита на шаха за 17-ия турнир „Купа Янко Гюзелев“ Гросмайстори и млади таланти се впускат в битка за престижния трофей в хотел „Аква“ ДПС Ново начало изпрати изцяло женска делегация на консултациите при Илияна Йотова ДПС Ново начало изпрати изцяло женска делегация на консултациите при Илияна Йотова Искра Михайлова заяви, че служебният премиер трябва да е с доказан административен опит и без партийна обвързаност МВР тотално е проспало случващото се около хижа "Петрохан", смята топ криминалистът Ботьо Ботев МВР тотално е проспало случващото се около хижа "Петрохан", смята топ криминалистът Ботьо Ботев От МВР отричат да е имало сигнали срещу дейността на НПО-то. Еми отричат, но какво са правили, това реално съществува, добави той Български град завря заради освободен педофил Български град завря заради освободен педофил След кратко задържане съдът го освободи днес с мярка „подписка“. Новината предизвика силно обществено недоволство в квартал „Стадиона“, където живеят жертвите и техните близ ки Всеки ден 10 жени в България чуват диагнозата рак на гърдата Всеки ден 10 жени в България чуват диагнозата рак на гърдата Самопреглеждай се всеки месец. Отдели няколко минути. Това може да спаси живота ти Пристанищната зона на остров "Св. Кирик" ще осигурява достъп до бъдещия музей, обявиха от Министерството на културата Пристанищната зона на остров "Св. Кирик" ще осигурява достъп до бъдещия музей, обявиха от Министерството на културата Корабът на ЦПА ще бъде с постоянно домуване на островните кейови съоръжения, уточниха от ведомството  Изтъкнати музикални педагози ще ръководят майсторските класове във фестивала „Солисими 2026“ в Бургас Изтъкнати музикални педагози ще ръководят майсторските класове във фестивала „Солисими 2026“ в Бургас Първият майсторски клас е по цигулка и ще се състои в периода 16–19 март 2026 г. с преподавател Ангелина Абаджиева Има задържан за убийството в "Петрохан"? Има задържан за убийството в "Петрохан"? Все още продължава издирването на 16-годишното момче, за което се смята, че е станал свидетел на показната екзекуция Детското здраве се нуждае от грижа и внимание  Детското здраве се нуждае от грижа и внимание  Навременната консултация със специалист е ключова за правилното развитие и доброто качество на живот на всяко дете Криминален психолог: Убийството край "Петрохан" вероятно е заради лични мотиви Криминален психолог: Убийството край "Петрохан" вероятно е заради лични мотиви Пожарът в хижата най-вероятно е предизвикан умишлено, за да се заличат записите от камери
22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест От ръководството на курорта обясняват, че раницата е останала плътно закрепена за тялото ѝ, тъй като гръдната катарама на раницата е била закопчана, което допълнително затруднило освобождаването ѝ Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Фиктивни фирми, криптоплащания и социални мрежи движат сивия пазар на вещества без медицински контрол Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Жената е била убедена да инвестира заедно с лице, представящо се за престолонаследник на Дубай Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Как с европейски ценности, НПО кораби и социални помощи Вашингтон може да получи парче от Арктика без нито един изстрел Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Магистратите присъдиха $2 млн. на Фокс Варианчели, превърнала се в момче на 15 г.. Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Трансферът на френската звезда задълбочи напрежението в Ал-Насър и постави под въпрос бъдещето на Кристиано Роналдо Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Проучване на обществената медия DR показва спад в доверието към САЩ сред населението на Дания на фона на напрежение около Гренландия Тръмп иска $1 млрд. обезщетение от Харвард Тръмп иска $1 млрд. обезщетение от Харвард Вчера американското издание "Ню Йорк таймс" посочи, че американският президент се отказал от първоначалното си искане да получи 200 млн. долара от Харвард Сензация от Англия: Манчестър Сити освобождава Гуардиола, сменя го с Мареска, Алонсо или Фабрегас Сензация от Англия: Манчестър Сити освобождава Гуардиола, сменя го с Мареска, Алонсо или Фабрегас Въпреки че Гуардиола има договор до 2027 г. и клубът официално отрича спекулациите, усещането във Висшата лига е, че испанецът може да напусне „Етихад“ още това лято. Кой изрисува Джорджа Мелони като ангел в римска църква Кой изрисува Джорджа Мелони като ангел в римска църква Римската епархия започна разследване за реставрация извън канона в базиликата Сан Лоренцо ин Лучина
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какво да ти сготвя за обед?
- Ами, не знам миличка, направи нещо вкусничко.
- Ти кво бе тъпанар такъв, пак ли ме обиждаш?
Виц на деня Виц на деня - Сашко, какъв искаш да станеш като порастнеш?
- Полицай.
- А ти, Иванчо?
- Бандит, за да можем пак да си играем заедно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не страдай от психично разстройство — наслаждавай му се
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори