Трагедия! COVID-19 отне живота на известен българин
Само преди седмици Борислав Георгиев се сбогува с любимата си съпруга Албена Руневска
Именитият български езиковед доц. д-р Борислав Георгиев е сред починалите от COVID-19. Новината за това съобщиха в социалните мрежи негови близки и приятели.
Трагедията е огромна, защото само преди седмици Борислав Георгиев се сбогува с любимата си съпруга Албена Руневска. Тя също е изтъкнат преподавател и тези, които я познаваха приживе, я описват като един от най-светлите и лъчезарни хора.
До последно Борислав Георгиев се е надявал, че съпругата му ще оцелее, след като се налага да бъде приета внезапно в болница и да се оперира. В социалните мрежи десетки приятели и познати на семейството се молят за нейното изцеление, съобщи Блиц.
Но тя така и не успява да се пребори и почива на 11 април. Когато седмици по-късно самият доцент е приет в болница след съмнения за коронавирус, никой от приятелите му не може да повярва, че това се случва.
Самият учен се интересува от вълната на заболяването у нас и до последно следи актуалните новини по този въпрос. "Каквото и да ви казват, той просто отиде при своята Бени, защото не можа да понесе смъртта й", коментират във Фейсбук негови приятели.
Борислав Георгиев бе сред най-изявените български езиковеди, семиотик, езиков антрополог и публицист, преподавател по съвременен български език в Нов български университет, където четеше лекции по функционална грамотност и комуникативна граматика на българския език, езикова антропология, езикова прагматика, социолингвистика и семиотика на писмения текст.
Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ)
Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка
Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър
Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате
Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци
Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него?
Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване
Мантинела отне живота на моторист
Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо
Нови цени на винетките - вижте тарифите
Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
