Д-р Дичо Калоянов: УМБАЛ „Дева Мария“ става стерилна и зелена зона, свободна от коронавирус
Лечебното заведение ще бъде единственото с такава функция в Бургас и областта, каза заместник-управителят на болницата
С мерките, които вземаме, целим да направим една абсолютно стерилна и зелена зона, която е свободна от коронавирус. Това каза пред Нова телевизия заместник-управителят на Университетската болница „Дева Мария“ в Бургас д-р Дичо Калоянов.
„Тук няма да се настаняват заразени с коронавирус. Тази болница ще бъде единствената с такава функция в нашата област“, добави той.
Болницата въведе драконовски мерки с цел избягване на заразяване на служители и пациенти с COVID-19. Вече са монтирани специални контейнери, в които ще се извършва изнесен филтър на пациенти и медицински персонал. В тях ще заработят термокамери, които ще отчитат телесната температура и на пациенти, и на служители на болницата.
Спешното отделение е изнесено навън за сортиране и санитарна обработка на болните, заяви д-р Калоянов.
Той показа пред камерата входа, през който ще минават болните, пристигащи с линейка.
„Там има специално оборудван кабинет за лекар и малко входно помещение, което ще бъде оборудвано с модерна термокамера, която е в състояние да мери температурата при зададени параметри над 37 градуса“, обясни урологът.
„Ако засечем някой с повишена температура, се спира. Това ще е филтърът, който ще ограничи достъпът на такива случаи до болницата. Тези, които са със съмнение, че са заразени се връщат в изолатор и ще действаме по схемата, наложена от Националния оперативен щаб“, каза още той.
Топ фитнес инфлуенсър загина при шокиращи обстоятелства
Фатален купон за Световното: 17-годишно момиче намерено мъртво, убиецът изчезна
Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях
Звезда от Балканите с мощен удар по Вингегор, който блестя в България
Скандал: Тийнейджър избухна в сълзи, след като изнасили момиче, но се размина със затвора
Подробности за драмата с 18-месечно момченце, което се събуди в моргата
Парадоксът България: Първи сме по раждаемост, но се топим най-бързо в ЕС
Приеха инвестиционната програма на ВиК-Бургас
Министерството на туризма и университетите обединяват усилия за подготовката на кадри за сектора
Скандал в bTV: Шефът на новините ли спря Мартин Атанасов от ефир (СНИМКИ)
Палестина насрочи първите си парламентарни избори от 20 години
