Зловещо! Слави Ангелов удрян с железни тръби, кракът му счупен с грамаден нож
Двама души са го нападнали, а трети е снимал побоя, каза издателят Венелина Гочева
Бруталното нападение срещу журналиста Слави Ангелов е било с цел той да умре. Най-странното е, че единият от тримата нападатели е снимал всичко. Това каза пред бТВ издателят на столичен вестник Венелина Гочева.
Главният редактор на „168 часа“ беше нападнат снощи и пребит с метални тръби, пред дома му на бул. „Дондуков" в столицата.
Жестокото посегателство е станало около 21 ч. от двама маскирани мъже. В момента журналистът е настанен в УМБАЛ „Царица Йоана“ – ИСУЛ. Има наранявания по главата и крайниците, но е без опасност за живота.
Негови колеги са разговаряли с Ангелов, бил е контактен. Предположенията са, че нападението е свързано с неговата работа, затова в момента се преглеждат неговите последни публикации.
„Знам, че двама души са го чакали пред дома му. Третият човек е записвал побоя с телефон. Не са взели неговия лаптоп или портфейл – това не е нападение с цел грабеж. Преди малко се чух с шефа на ИСУЛ, правят му скенер, дано всичко да е наред“, заяви Гочева в интервю за „Тази сутрин“.
„Подобни действия бяха символ на един отминал период. Снощи се чух със съпругата му. Той е бил удрян не само с железни прътове. Очевидно към него са подходили особено жестоко. Кракът му е счупен с някакъв огромен нож. Лицето му е обезобразено“, добави тя.
„Тези хора, които са причакали Слави, са искали или той да умре и това да бъда запечатано. Най-непонятно е защо един от участниците в побоя е заснел нападението. Не знам каква е причината“, каза още Гочева.
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“
Любовен скандал разтресе бразилския футбол по време на Мондиала
Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна
Знаете ли коя страна в Европа произвежда най-много мляко
Кардашиян вече е Ким Монро
Турска звезда от обичана сапунка почина ден след 35-ия си рожден ден
Децата затъват в безкрайното скролване, родители търсят изход
