×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пътят София-Самоков е затворен заради срутване на земна маса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Предстои ли политически удар и върху казината, бинго залите и „Еврофутбол“?


Предстои ли политически удар и върху казината, бинго залите и „Еврофутбол“?
"Всички тези форми на залагания в закрити помещения трябва да бъдат ограничени и трябва да бъдат изтеглени само по границите или в големите курорти", казва Валери Симеонов
07 Февруари 2020, Петък, 20:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Валери Симеонов планира нова порция промени в хазарта, но чака подходящ момент и подкрепа от ГЕРБ

В петък парламентът окончателно прие законовите промени, с които се забраняват частните лотарии. Вносител на поправките бе Валери Симеонов и група народни представители – всички от НФСБ.

Лидерът на националистическата партия обаче не смята да спре дотук. Симеонов готви законодателен „удар“ и срещу хазартните игри в закрити помещения.

„Аз мога да говоря само за моите желания и за моите планове, които не винаги се осъществяват, както знаете“, коментира лидерът на НФСБ пред репортери в четвъртък.

Призован да разкрие какви са бъдещите законови промени в областта на хазарта, за които е загатнал, Валери Симеонов обясни още: „В политиката една част от моите идеи се реализираха до момента, някои не се реализираха, но идеята ми е да се удари по казината. Казината са прекалено много в България. Бинго залите също са прекалено много. Всички тези форми на залагания в закрити помещения трябва да бъдат ограничени и трябва да бъдат изтеглени само по границите или в големите курорти. Аз така мисля и в тази посока ще подготвям следващите законопроекти; както и по отношение ограничаването на пряката реклама – но там по-внимателно, защото трябва да се види през един преходен период как ще се движат постъпленията на Спортния тотализатор, как ще се пренасочват средствата по клубовете, по федерациите.“

Хазарт в закрити помещения обаче се предлага и в пунктовете на „Еврофутбол“. Дали Валери Симеонов планира ограничения и за тях?

Пред „Флагман“ той не даде категоричен отговор, като заяви, че ще бъде направено проучване и анализ на материята с помощта на експерти, включително с изследване на практиката в чужбина.

„За мен моделът, към който трябва да се придържаме, е моделът на по-голямата част от европейските държави“, обясни Валери Симеонов.

Той не се ангажира със срокове за подготовка и внасяне на следващите законодателните промени.

„Виждате, че се движим крачка по крачка. Виждате, че този законопроект (за забраната на частните лотарии – б.а.), за да мине, на мен лично ми костваше две години от живота близо (година и седем-осем месеца някъде). Така че не мога да дам прогноза. То зависи и от колегите, зависи и дали ще имаме подкрепа от ГЕРБ...“, коментира Симеонов.

Ограниченията в рекламата на хазарт трябва да станат в подходящ момент, но не веднага, смята той.

Според лидера на НФСБ това следва да се обвърже с действията на държавното тото, което с приетите промени става пълен монополист по отношение на лотарийните игри.

„По принцип на един по-късен етап, когато Спортният тотализатор стабилизира своята дейност, стабилизира своята мрежа, сигурен съм, че ще трябва да се приемат и някои промени, свързани с рекламата – така, както 2018 г. ги бях предложил. Но съвсем по естествен път и сега очаквайте скоро да има промени в мащаба на рекламата и в тази нейна агресивност и повсеместност практически в почти всички медии, тъй като тази реклама ще се заявява и ще се заплаща от Спортния тотализатор. С други думи това е държавна институция, която се контролира от две министерства, а тези две министерства се контролират от Народното събрание. Така че не сме изпуснали контрола“, коментира лидерът на НФСБ.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
15
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Кукери гониха злото с гайди и чанове в Бродилово Кукери гониха злото с гайди и чанове в Бродилово 21/02/2026, Събота 21:32 4
15
Коментара по темата
15.
Коко
08.02.2020 13:36:56
1
3
Ами маи щте го издухат ,тези с казината .За това е прав казина само в погранични те раиони .
14.
Б.Б
08.02.2020 11:51:16
3
4
Е стига си ревнал щте ходиш с охрана маи те други ходиха с охрана ма нищто
13.
hhh
08.02.2020 09:35:41
2
6
Има и друг по елегантен начин да се ограничи хазарта, като се вдигнат данъците така че да стане не изгодно да се отварят подобни заведения.
12.
hhh
08.02.2020 09:35:37
2
6
Има и друг по елегантен начин да се ограничи хазарта, като се вдигнат данъците така че да стане не изгодно да се отварят подобни заведения.
11.
*********
08.02.2020 08:38:57
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
*********
08.02.2020 07:44:12
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
Морски
08.02.2020 00:11:38
5
9
И сега на Държавната лотария ще сложат частен оператор,който ще направи "организацията",софтуера и новите схеми...Ще е "наш" човек...Елементарно Уотсън !!! ;-) Терена е свободен за "преливането" на капитал с нов монополизъм!!!
8.
До номер 3
07.02.2020 22:54:16
1
6
Кажи си направо - дреме ми на евнухското чучулинче.
7.
*********
07.02.2020 21:08:00
1
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
*********
07.02.2020 21:05:57
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
ХеХе
07.02.2020 20:40:09
5
11
С такава опозиция и с подобна подкрепа към президента,правилно Бойко Борисов иронизира - "Когато след 10-15 години няма да съм премиер...".
4.
ХХ е трол
07.02.2020 20:33:13
11
14
Радев призова към сваляне на правителството - "На това трябва да се сложи край", но народът не го последва.Как ще направи "пропрезидентски проект" Румен Радев, след като народът не се отзова на призивите му, а БСП и ДПС знаково се дистанцираха от атаката му срещу правителството.
3.
ХХ
07.02.2020 20:29:50
18
12
Дреме ми на оная работа. Заради такива евроатлантически приоритети на матряла, образованието ни пропада с всяка изминала година (турция ни води вече стабилно)... справка PISA.
2.
Мъка,мъка...
07.02.2020 20:26:51
16
23
Кой ще ни даде парииии?Днес не можахме да се организираме в защита на наш Румчо,имахме пари за 50 хайлази,а Копейкин много силно щипна от парите!
1.
БСП и Радко летеца
07.02.2020 20:15:31
19
27
Първо другите ни спонсори, а сега и Черепа. Това е нечовешко, откъде ще взимаме кинти, кой ще ни храни?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Възстановяват велоалеята към Сарафово с 400 пилота срещу морската абразия Възстановяват велоалеята към Сарафово с 400 пилота срещу морската абразия 1,3 километра от трасето ще бъдат укрепени със скална бронировка и ново ниво на алеята Каракачанов: Въвличат България във война и я превръщат в мишена Каракачанов: Въвличат България във война и я превръщат в мишена Нарушаваме правилата на ООН, които забраняват държавите да предоставят територията си за военни удари срещу трета страна, защото няма дори решение от конгреса на САЩ, коментира той Кукери гониха злото с гайди и чанове в Бродилово Кукери гониха злото с гайди и чанове в Бродилово Празникът събра млади и възрастни, обредите Паликош и Заораване оживяха в Странджа Втори ден от голямото плувно състезание в Парк Арена ОЗК, залата беше препълнена Втори ден от голямото плувно състезание в Парк Арена ОЗК, залата беше препълнена SHARKS SWIMMING CUP събира най-добрите млади таланти по плуване от цялата страна в оспорвана надпревара Вежди Рашидов: Служебното правителство трябва да провери кадрите си, не се прави политика на инат Вежди Рашидов: Служебното правителство трябва да провери кадрите си, не се прави политика на инат Бившият председател на парламента коментира оставката на Стоил Цицелков, съдебната реформа и очакванията си за честни избори Емануил Йорданов: МВР допусна грешки по „Петрохан“, смяната на главния секретар не е трагедия Емануил Йорданов: МВР допусна грешки по „Петрохан“, смяната на главния секретар не е трагедия Бившият вътрешен министър коментира кадровата политика, служебния кабинет и отговорността на ръководството на МВР Пропаднала почва и компрометирана алея около строежа на църква „Филаделфия“ в този бургаски парк Пропаднала почва и компрометирана алея около строежа на църква „Филаделфия“ в този бургаски парк Жители в района призовават за спешни мерки Телепортация ли са владеели рейнджърите от Петрохан Телепортация ли са владеели рейнджърите от Петрохан  Думите на София Андреева за тунел под хижата се потвърждават, съоръжението е 8-километрово и оттам може да са минали екзекуторите  Катастрофа на АМ „Тракия“ край Чирпан, пожарникари рязаха автомобил Катастрофа на АМ „Тракия“ край Чирпан, пожарникари рязаха автомобил Движението по магистрала "Тракия" е затруднено Цветлин Йовчев: „Петрохан“ не е рейнджърска група, има сериозни въпроси за оръжията и смъртта Цветлин Йовчев: „Петрохан“ не е рейнджърска група, има сериозни въпроси за оръжията и смъртта Бившият шеф на ДАНС призова за пълна експертиза и предупреди срещу прибързани заключения в разследването
Драма на индонезийски остров, турист е отвлечен, похитители искат 10 млн. долара Драма на индонезийски остров, турист е отвлечен, похитители искат 10 млн. долара Според публикации нападението е станало след конфликт, информацията не е официално потвърдена Сняг и поледици в Северна България, валежите продължават и през нощта Сняг и поледици в Северна България, валежите продължават и през нощта Температурите падат под нулата, вятърът създава условия за виелици и навявания, в неделя времето се стабилизира „Другая Украина“ с разкритие за грабежи и отвличания от бойци на „Азов“ при мобилизация „Другая Украина“ с разкритие за грабежи и отвличания от бойци на „Азов“ при мобилизация Вестникът оповести за страшни престъпления в Тернополска област, но украинските власти не са излезли с официална позиция CNN: Руски агенти подготвяли покушение срещу Зеленски от наети жилища до резиденцията му CNN: Руски агенти подготвяли покушение срещу Зеленски от наети жилища до резиденцията му Източник, близък до украинския президент, твърди за десетки опити за ликвидирането му в началото на войната Шестгодишно дете измъчвано от сатанисти либерали, Виктор Медведчук топи и Зеленски Шестгодишно дете измъчвано от сатанисти либерали, Виктор Медведчук топи и Зеленски Опозиционният украински лидер, който е собственик на 23 хектара земи край Бургас, говори за ужасни извращения в замъка Ротшилд до Париж, за кукли на бебета с отрязани крайници и оскубани коси Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Сериалът "Peaky Blinders" се завръща, но под формата на един последен филм Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Четирима военнослужещи са арестувани след инцидента край Париж Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС В Брюксел не очакват присъединяване още през 2027 г. – по-реалистичният хоризонт остава 2028–2030 година Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Законодателният орган одобри преименуването на международното летище, очаква се подписът на губернатора Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България През 1992г  той превърна вече бившият мъж Андрей Миронов в Андриана Миронова
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Българинът разбра, че с новите заплати нищо не може да си купи Виц на деня Виц на деня - Мамо, утре има родителска среща.
- Знам, но предпочитам с тези пари да отидем на Банско.
Виц на деня Виц на деня Полицай спира бургазлия:
- Книжка имате ли?
- Имам!
- Технически преглед минала ли е колата?
- Да!
- А защо си без колан?
- Еее, стига де, кой носи колан върху анцуг?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е общото между шкембе чорбата и свирката?
- Навсякъде ги правят различно!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори