16 листа подписи събрали съседи в подкрепа на Николай, ударил с чук баща си в кв. Долно Езерово
Защитата на обвиняемия е убедена, че не са налице всички предпоставки за постоянен арест, поиска домашен арест
26-годишният Николай Василев, който е обвинен за това, че удари с чук в главата 47-годишния си баща, вероятно ще остане в ареста до края на досъдебното производство. Това стана ясно на второинстанционното заседание по бруталния случай днес в Апелативния съд в Бургас. От прокуратурата обясниха дадоха подробности за случая от 19 януари.
Както Флагман.бг писа, жертвата Васил имал сериозни проблеми с алкохола и тормозел семейството си постоянно. Във фаталната нощ той се напил за пореден път и предизвикал горещ скандал, след което се прибрал в стаята си и легнал да спи. Малко по-късно синът му почукал на вратата, явно ядосан, но когато не получил отговор, нахлул вътре с петкилограмов чук с дълга дръжка – инструмент, който семейството използвало, за да разбива бетон, от който да вади арматурно желязо.
„Засега не е ясно дали Николай е нанесъл само един удар по главата на баща си. На пострадалия Васил Василев вчера е била извършена животоспасяваща операция, при която специалистите неврохирурзи в УМБАЛ-Бургас са спасили живота му. Отцеубийството и опитът за него е най-тежкото според закона и според Библията престъпление и въпреки смекчаващите вината обстоятелства, обвиняемият трябва да остане в ареста поне докато тече разследването“, заяви прокурор Емил Христов.
Според адвоката на Николай – Станко Кралев, не са налице всички предпоставки за постоянен арест, но пък са налице безспорни мотиви за извършеното деяние.
„Засега не е напълно ясно какво може да е накарало Николай да вдигне чук срещу родния си баща“, каза Станко Кралев, който поиска по-лека мярка за клиента си – домашен арест или подписка. Той представи 16 листа с подписи на съседи и близки, които са се обявили в подкрепа на 26-годишния обвиняем.
Съдия Нели Събева се съгласи с доводите на прокуратурата и остави обвиняемия за постоянно в ареста. Определението на Апелативен съд – Бургас е окончателно и не подлежи на обжалване и протестиране.
Готвите като професионалист: Основни правила
Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим
Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани влизат в клуба
Висшата лига наложи рекордна глоба на Челси, клубът я прие
Министър Трайков: Геополитическата нестабилност изисква още по-координирани усилия на ЕС
След фиаското с ЦСКА, Александър Томаш изплува отново, ето къде е
Роден на този ден - Йозеф Менгеле, най-зловещият лекар на Третия райх
Втора смяна на шефа на АПИ от страна на кабинета ''Гюров'' за месец
Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически
Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро
Нов рок проект от Бургас: DEO представя „Гледай ме в очите“
Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март

Даже и историята не знаете и тръгвате да ми коментирате..не е така както се пише тука малко от малко..Преди да пишете какви ли не глупости мислете малко..Лека вечер..!!
Няма смисъл да търпиш бой след бой.