След намесата на кмета Димитър Николов – разрешиха кризата с хематологията в Бургас
Необходими са и дългосрочни мерки за трайно привличане на хематолози, за което Община Бургас ще съдейства, съобщи кметът на Бургас
След разговори днес с ръководството на Националната здравноосигурителна каса и Министерството на здравеопазването, и двете институции предложиха вариант за разрешаване на критичната ситуация с хематологичното отделение в УМБАЛ Бургас.
„Вече разговорях с д-р Бойко Миразчийски и с проф. д-р Христо Бозов - управител на бургаския онкодиспансер, и ще бъде намерен вариант за обслужване на нуждаещите се пациенти от Бургаска област.
Необходими са и дългосрочни мерки за трайно привличане на хематолози, за което Община Бургас ще съдейства”, категоричен е градоначалникът.
Флагман.бг припомня, че след кончината на единствения лекар-хематолог и началник на отделението, в което се лекуват пациенти от цяла Югоизточна България, за повече от месец Бургас остана без хематология. /ПОДРОБНОСТИ ВИЖ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ/
Евровизия 2027 в Бургас: Стратегически шанс за дългосрочен възход на българския туризъм
Несебър ще бъде домакин на още един футболен турнир
Янко Славов оглави „Прогресивна България“ в Сунгурларе
Над малко полско село се извиси най-високата Дева Мария в Европа - 55,6 метра вяра, памет и надежда
Внимание, шофьори: Ограничения по Тракия и Хемус от утре до 20 август
Цените отново тръгнаха нагоре
Разгадаха вечната мистерия с мигачите на BMW? Отговорът се крие под капака
Рязък обрат във времето! Бури, градушки и силен вятър връхлитат страната. Но спокойно, Черноморието остава сухо
Хиляди се очакват на Петрова нива за 123-ата годишнина от Илинденско-Преображенското въстание
Миро идва в Бургас с най-големите си хитове и турнето Миротворци
Виктор Калев се връща в Бургас за 20-и път с любимия на публиката Грамофонът
МВР опроверга „ловеца на педофили“ Ален Симеонов: Никаква радушна среща в ГДБОП, оставил книги във фоайето

действия по основни човешки права - Правото да бъдем лекувани Адекватно.
Не разбирам защо се вдига шумотевица, когато някой управник просто свърши някаква работа?! Нали затова получава заплата?!?!
В статията пише, че кметът е "разговарял".... намерен ли е хематолог....не е ясно!
Само така Бургас ще върви напред!