Загиналият деветокласник от Английската гимназия правил и други опити за самоубийство
Никой не го е видял по време на скока, не се изключва версията някой да е бутнал момчето
Деветокласникът от Английската гимназия в Русе, който бе открит безжизнен в двора на гимназията тази сутрин, е имал предишни опити за самоубийство. Все още обаче не са напълно изяснени обстоятелствата около трагичния инцидент.
От полицията в Русе съобщиха, че сигналът е подаден в 7.51 ч. тази сутрин. 15-годишното момче е било видяно да лежи в двора на гимназията и веднага е откарано с линейка към болницата. По-късно е получена информация, че е починало. По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Окръжната прокуратура в Русе.
Началникът на Регионалното управление на образованието в Русе Росица Георгиева обясни, че най-вероятно момчето е скочило от третия етаж, но полицията ще разследва дали някой не го е бутнал.
"Никой не го е видял по време на скока, видели са го да лежи на земята безпомощен. В момента работят екипите за психологическа подкрепа на общината и на дирекцията "Социално подпомагане". Министерството на образованието изпраща екип за психологическа подкрепа от Варна, за да работи с учениците. За този клас днес няма да има учебни часове. Ще се оказва психологическа подкрепа, докато е нужна", обясни Георгиева, цитирана от БТА.
Тя каза още, че по данни на съучениците му към момента не е имало някаква причина и не са забелязали промяна в настроението на момчето. Тепърва ще се уточнява защо и как се е стигнало до ситуацията.
Директорката на училището Маргарита Янакиева също заяви за bTV, че ученикът е бил от добро семейство и не е имал притеснително поведение през изминалите дни.
Деветокласникът е бил преместен в Английската гимназия от СУ "Васил Левски" през тази година.
Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник
Бомба избухна в къщата на Здравко Чолич в Белград
Тръмп иска $1 млрд. обезщетение от Харвард
Правната комисия одобри ограничение до 20 секции за гласуване извън ЕС
Ледът не прощава: Ченге катастрофира с нов полицейски джип посред нощ
Софи Маринова с емоционално послание за майка си след дни на тревога
Сензация от Англия: Манчестър Сити освобождава Гуардиола, сменя го с Мареска, Алонсо или Фабрегас
Кой изрисува Джорджа Мелони като ангел в римска църква
Димитър Николов и Весела Лечева откриват европейското първенство по спортна стрелба в Бургас
Мартин Карбовски: Нека не говорим като политици, кажете това, което е
Два мерцедеса на един собственик пламнаха като факла
Цените в магазините се покачват и това притеснява хората, призна Зорница Русинова
