83 000 бедстват в Родопите
Хората са поставени на ръба на оцеляването от недоимък
Недостиг на средства хвърля на ръба на оцеляването 83 000 жители на областите Кърджали и Смолян през зимата. Това е броят на хората, които признават, че се ограничават при отоплението на домовете си през зимния сезон.
18 208 родопчани нямат дори пералня в жилищата си. 58 140 посочват, че домакинството не може да си позволи лек автомобил. Това е последният анализ за Родопите от страна на Националната статистика относно индикаторите за бедност, алармира 24rodopi.com.
2 279 души в Кърджалийско признават, че нямат телевизор, а 2 796 не могат да си позволят телефон, включително и мобилен. Тези цифри за Смолянско са съответно 350 и 1275.
94 294 жители на двете области не могат да си позволят всеки втори ден да поставят на трапезата си месо, пиле или риба. 62 872-ма родопчани пък изпитват затруднения всеки месец при заплащането навреме на разходите за ток, вода, отопление, наеми за жилище, вноски по кредити. 87 996 нашенци не могат да си позволят едноседмична почивка извън дома.
Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи
Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират
Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г.
Влаковете тръгват по ново разписание
Съпричастност с монети: Варна показва как се гради доброто
Велико Търново се обедини в маратон с кауза
Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград
Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат
Явор Божанков: Арогантността на властта събори правителството, не бюджетът
Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака
Деца от Константиново написаха най-дългото писмо до Дядо Коледа – с мечти за мир, здраве и дом за всички
Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен

Не човек, а маймуна....