×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаските общински съветници не посмяха да вдигнат заплатите си, засега


Бургаските общински съветници не посмяха да вдигнат заплатите си, засега
Вижте и кои са новите председатели на постоянните комисии към местния парламент
Тема в развитие
виж още
скрий
19 Ноември 2019, Вторник, 20:00 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимка: Авторът

Но това не означава, че ще е така през следващите 4 години, народните избраници си оставиха вратичка

Бургаските общински съветници не посмяха да вдигнат заплатите си на първата сесия, в рамките на която работиха по същество. Така възнагражденията на народните избраници на практика остават същите, но това не означава, че ще е така през следващите 4 години. Днес те гласуваха правилника за работа на местния парламент и оставиха същите условия за определяне на заплащането си, а това е вратичка към рязък скок в един момент.

Парите за общинските съветници са пряко обвързани с възнаграждението на кмета и председателя на Общинския съвет. Възнаграждението се формира по ясна формула, която се запази в правилника, който днес бе обнародван от местния парламент – 54 % от заплатата на председателя на ОбС-Бургас, който пък взема възнаграждение, равняващо се на 90 % от това на кмета. Кметът на Бургас Димитър Николов към момента получава 1800 лева, председателят на ОбС – 1620 лева, а съветниците – 874,80 лева.

Колко лакоми са общинските съветници на Бургас и ще си докарат ли хонорар от 2235 лв. месечно

В началото на годината обаче правителството даде зелена светлина всички кметове да вземат  министерски заплати от 4600 лева месечно. Дали обаче това ще се случи обаче – зависи от Общинските съвети по места. Кметът на Бургас Димитър Николов вече четвърти мандат ще взема едно от най-ниските възнаграждения сред градоначалниците на големи областни центрове в страната. Това със сигурност няма да остане така през следващите 4 години и заплатата му ще доближи тавана на възнагражденията, с което рязко ще скочат и парите на председателя на Общинския съвет и народните избраници в Бургас.  В правилника за дейността на Общинския съвет са залегнали и санкции за неучастие в заседание. Ако даден съветник пропусне повече от 7 гласувания, би следвало да бъде глобен със 100 лева, но такива до момента не са налагани никога.

Кметът на Бургас Димитър Николов към момента получава 1800 лева, председателят на ОбС – 1620 лева, а съветниците – 874,80 лева

Общинският съвет на Бургас гласува новите членове, председатели и зам.-председатели на постоянните комисии към местния парламент. На заседанието днес стана ясно още, че първите си заседания 18-те комисии ще са този четвъртък.

Ето списъка с председателите на ключовите комисии в работата на Общинския съвет:

Постоянна комисия по правни въпроси – адвокат Иво Баев от „Обединена градска десница”

Постоянна комисия по бюджет и финанси - Красимира Маркович от ГЕРБ

Постоянна комисия по транспорт и безопасност на движението - Евелина Михалева от ГЕРБ

Постоянна комисия по здравеопазване – д-р Антонио Душепеев от ГЕРБ

Постоянна комисия по обществен ред и сигурност - Живко Господинов от БСП

Постоянна комисия по икономика и инвестиционни политики – Константин Бачийски от СЕК

Постоянна комисия по международно сътрудничество и връзки с гражданското общество - Кирил Начев от СЕК

Постоянна комисия по образование и вероизповедания - Виолета Илиева от ГЕРБ

Комисия по социални дейности – Чанко Мирчев от БСП

Постоянна комисия по спорт, деца и младежки дейности - Йордан Георгиев от БСП

Постоянна комисия по опазване на околната среда, земеделие и храни – д-р Георги Митев от СДС

Постоянна комисия по устройство на територията – архитект Петър Статев от ГЕРБ

Постоянна комисия по общинска собственост, общински предприятия и дружества - Георги Дракалиев от ГЕРБ

Постоянна комисия по култура и читалищна дейност – Веселин Пренеров от ГЕРБ

Постоянна комисия по морско дело и рибарство - Георги Събев от СЕК

Постоянна комисия по туризъм Живко Табаков от „Обединена градска десница”

Постоянна комисия по наука, иновации и оперативни програми – проф. Сотир Сотиров от ГЕРБ

Постоянна комисия по установяване на конфликт на интереси - Анелия Иванова от ГЕРБ


В категории: Бургас


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
19
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Част от работещите по Великден с четворна заплата Част от работещите по Великден с четворна заплата 04/04/2026, Събота 09:21 0
Светлозария КИДЕРОВА Техеран не прие 48-часово примирие на САЩ Техеран не прие 48-часово примирие на САЩ 04/04/2026, Събота 09:05 1
19
Коментара по темата
19.
*********
20.11.2019 13:38:08
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
18.
Петър
20.11.2019 11:30:50
0
7
Бургас,
Не разбирате същността на проблема, а от това се поражда необосновано мнение, манипулация, и внушения!
Проблема не е, че получават пари, а че сътвориха простотията Съветниците да се водят на работа (трудово законодателство)!
Извинявай, но каква работа по-точно извършват, и ако не я вършат както трябва или от действията, или бездействията им следствието е увеличение на данъци, и такси, поемане на публичен дълг, то защо няма уволнен Съветник?
17.
Бургас
20.11.2019 09:17:46
1
6
Съветниците са решили да даряват 50% от заплатата си за благотворителност,но ще го обявят по-късно. А тези ,които имат собствен бизнес и се знае,че разполагат с милиони, обещаха и цялата заплата. Да са живи и здрави,ако го изпълнят.
16.
F.e;d.e
20.11.2019 09:12:39
1
8
Само смешковци, които са готови и Х...Й да налапат но кокала, да не пуснат!
15.
хаха
20.11.2019 08:50:39
0
6
Дракалиев що са го гръмнали така с тая светкавица :-)
14.
Ох, ши умръ
20.11.2019 08:50:12
1
9
Че те там за заплата ли са.бе? Нали всеки един от тях е кихнал поне по 50 бонки на партийното ръководство, за да е на избираемо място. Обществените поръчки гледат те. Там е келепира. Нали трябва да си избият инвестицията. Наивни хора!? Какво сте се вторачили в заплатите им. Те даже биха си плащали ежемесечно, само и само да.са на софрата.
13.
до 4
20.11.2019 08:14:57
1
9
Не си прав, друже! Като се има предвид Дракалиев с колко имоти се е сдобил сигурно добре ще се справя и с общинската собственост.
12.
Хънтър
20.11.2019 01:08:55
2
15
Смятай лапат 900 лв месец за 1-2 заседания на месец да вдигат пръстчета ,а и си ограничиха изказванията до минута две,т.е отиват да подишат йодни пари до морското казино за час -два и бам 900лв,а представете си да са 2000 лв ,те ще се избиват за общински съветници по изборите за тези пари ,а не реално за да помагат на хората ,пълен булшет
11.
Didko
20.11.2019 00:59:57
1
14
Касиерката Анелия лапнала конфликта на интереси,тя си гледа нейния интерес да взема 3,80лв от врата без да ги декларира ,ни касов бон ни дявол ,НАП спите ли !!!
10.
ГЕРБ
19.11.2019 23:20:35
0
16
Сега видяхте ли колко струва Живко и компания?
9.
Петър
19.11.2019 21:45:56
3
13
Чико,
"Днес те гласуваха правилника за работа на местния парламент и оставиха същите условия за определяне на заплащането си"
Интригата е само в твоята глава!
След най-много 5 заседания може пак да си поговорим за интригите, когато се събудиш със завишени данъци, и увеличили заплатата си! Междувременно ще изтеглят някой друг заем. Не съм хазартна личност, нито икономист, но ще заложа колата ти, ако не позная!
8.
Мамицата ви мръсна
19.11.2019 21:45:00
4
22
Гласувайте си заплатите на наш гръб, а ние да взимаме трохи, вашата мама.
Шуробаджанащина, корупция навсякъде.
Само че накрая може да останете да си работите сами.
На хората вече им се повръща от вас!!!!
7.
Чико
19.11.2019 21:19:14
7
15
Статията е чиста интрига, изобщо не е ставало дума за заплати
6.
До номер 3
19.11.2019 21:11:59
2
11
Общинските фирми нямат ни бордове, ни надзорни съвети, смешко. Пък и общинските съветници по закон нямат право да бъдат избирани в такива органи.
5.
Общи части
19.11.2019 21:02:38
1
15
Таз дет ни събира таксите Анелия, въй, въй, тя таз на две магарета сеното не може да раздели.
4.
Пламен
19.11.2019 20:55:38
4
23
Като видиш, че Дракалиев е председател на комисията за общински имоти, смятате колко още далавера, като с болницата в М. Рудник ще се завъртят
3.
е
19.11.2019 20:51:13
4
19
В ОС заплатите са ниски, ама в бордовете и надзорните на общинските фирми не са, а всички тия са там, някои в по няколко.
2.
Йовчо
19.11.2019 20:35:34
4
39
Горкия Кмет, да остане с най-ниска заплата! Ако трябва да го подпомагаме, да съберем някоя и друга стотинка! А милите съветници, само 850 лв. живи да ги ожалиш! Защо не кажете по колко часа им са събират "работа" на месец за тези пари! Защо не напишете и по колко вземат за "вдигната ръка", понякога едно гласуване се "оценя" на 5 000лв. и повече.... Горките..... и всичко за благото на бургазлии, да са ни честити!!!!!!!!!!
1.
Петър
19.11.2019 20:18:25
8
29
ОС да би да е АД, а Съветниците акционери?
Безумен Народ въобше не осъзнава в какво ги превърна герберската мафия, и съпроводните и обединени мафиоти!
Това не е ли "конфликт на интереси"? Плащайте данъци балъци! Плащайте да си гласуват да си увеличат заплатите на Ваш гръб, па после роби сме били! Абсолютни балъци.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Част от работещите по Великден с четворна заплата Част от работещите по Великден с четворна заплата Ако положеният труд в тези дни е и извънреден, той също се заплаща с още 100 процента увеличение От фермата до щанда, така се ражда цената на яйцето преди Великден От фермата до щанда, така се ражда цената на яйцето преди Великден Производителите не очакват скок на цените на едро, а пазарът влиза в празничния период с достатъчни количества и възможни промоции В събота ни очакват дъжд, облаци и хладно време в цялата страна В събота ни очакват дъжд, облаци и хладно време в цялата страна Прогноза за времето - събота, 4 април 2026 г. Денят, в който смъртта отстъпи – чудото и обичаите на Лазаровден Денят, в който смъртта отстъпи – чудото и обичаите на Лазаровден 7 поверия, свързани с пробуждането на природата Атанас Мерджанов: БСП се върна в играта, чака ни силен резултат! Атанас Мерджанов: БСП се върна в играта, чака ни силен резултат! Зам.-председателят на партията посочи Крум Зарков като двигател на раздвижването и изрази увереност за силен вот САЩ пресмисли: Не 90, а около 50% от иранския арсенал е разбит САЩ пресмисли: Не 90, а около 50% от иранския арсенал е разбит Пентагонът явно си играе на "игра на проценти" и това поставя под съмнение всичко, съобщено досега Крум Зарков: Държавата има инструменти да намали цените на горивата. Защо не го прави? Крум Зарков: Държавата има инструменти да намали цените на горивата. Защо не го прави? Председателят на БСП даде примери с Италия, Испания, Гърция, Австрия и Румъния, където въвеждат различни мерки, за да овладеят кризата. В България се предлага яловото предложение за компенсация от 20 евро  Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София Случаят от столичния квартал Зона Б-5 предизвика остри реакции заради риска за живота и лесния достъп до покрива на висока жилищна сграда 780 нови паравана тръгнаха към общините в Хасковско преди вота 780 нови паравана тръгнаха към общините в Хасковско преди вота С унифицирани размери и непрозрачна материя новите паравани трябва да осигурят по-добра организация и защита на тайната на вота в изборния ден Вижте сълзите на близките на Стефан от Свети Влас. Те искат доживотен затвор за убиеца му (ВИДЕО) Вижте сълзите на близките на Стефан от Свети Влас. Те искат доживотен затвор за убиеца му (ВИДЕО) Приятели и роднини настояват за пълно разследване на смъртта му и твърдят, че в побоя са участвали и други хора освен арестувания Живко Георгиев-Зоро
Техеран не прие 48-часово примирие на САЩ Техеран не прие 48-часово примирие на САЩ Междувременно израелската армия обяви, че тази нощ ирански ракети са били насочени към територията на Израел Технологичен гигант уволни десетки хиляди души с имейл в 6 ч. за "добро утро" Технологичен гигант уволни десетки хиляди души с имейл в 6 ч. за "добро утро" Компанията реже хиляди позиции в рамките на преструктуриране, докато налива още средства в AI инфраструктура Пилоти се друсат с кокаин и участват в оргии между полети Пилоти се друсат с кокаин и участват в оргии между полети Системно нарушават правилата часове преди да поемат отговорност за живота на стотици хора Проф. Дейвид Сакс: Тръмп не разбира, че не Иран връща в каменната ера, а срива икономиката Проф. Дейвид Сакс: Тръмп не разбира, че не Иран връща в каменната ера, а срива икономиката Това президент на САЩ ли е или бандит, попита той и коментира, че в речта си US държавният глава говори пред нацията си за готовност за масови убийства и военни престъпления Провал с резолюцията на ООН за Ормузкия проток, а Тръмп се оправда с липсата на време Провал с резолюцията на ООН за Ормузкия проток, а Тръмп се оправда с липсата на време Ако си дадем още няколко дни, без проблеми ще го освободим, каза той Путин и Ердоган настояха за незабавно спиране на войната в Близкия изток Путин и Ердоган настояха за незабавно спиране на войната в Близкия изток Телефонният разговор между двамата президенти идва на фона на растящо напрежение, засилени военни действия и опасения от по-широки последици за целия регион Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Конфликтът в Близкия изток, по-дългите полетни маршрути и зависимостта на Европа от внос на керосин засилват тревогата за доставки, цени и летен график В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена Върховният съд в страната постанови, че това наказние ще е активно, ако жеста се случи без нейното съгласие   Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Тур де Фландерс отново насочва вниманието към един от най-богатите на история, изкуство и кулинарни традиции региони в Европа След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я Явно здравеопазването ни вече не работи за болните, а предимство имат търговските, клинични калкулации, каза Илка Александрова, нейна приятелка
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Студент в стола:
- За мен два кренвирша!
Глас отзад:
- Я па тоя баровец!
Студентът допълва:
- И осем вилици.
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50 км/ч, а вие карахте с 80 км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези пари...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Силната положителна вяра би създала повече чудеса, отколкото което и да е чудотворно лекарство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори