×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Израел отмени част от ограниченията: Отвориха светите места в Йерусалим за поклонници
  • Велики четвъртък е! Най-важният ден от Страстната седмица
  • Израел стреля по конвой с италиански военни в Ливан, Рим поиска обяснениe
  • Ливан призова "приятелските страни" да се намесят, за да сложат край на израелските удари
  • Седем задържани и трима ранени при сблъсък на два клана в Хасково
  • Над 190 хил. автомобила се очаква да излязат от София преди Великден
  • Поклонението пред незабравимия поет, композитор и певец Михаил Белчев ще се състои в Народния театър „Иван Вазов“ от 13 часа
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов стои зад Банов – министърът не подава оставка, обвинява подчинени в подъл заговор


Борисов стои зад Банов – министърът не подава оставка, обвинява подчинени в подъл заговор
"Явно целият сценарий беше да ми се вземе главата много по-рано, но моята глава е здрава, карловска глава, и трудно пада”.
14 Ноември 2019, Четвъртък, 16:34 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Чиновниците нарочно провалили делото за Ларгото, за да му падне главата

Министърът на културата Боил Банов няма да подаде оставка. Това стана ясно на извънредна негова пресконференция във ведомството.

Повод стана продължението на скандала „Ало Банов” – оказа се, че от Министерството изпуснали срок за обжалване на делото за неустойка срещу изпълнителя на реконструкцията на Ларгото в София.

Боил Банов се оправда със свои подчинени. Той дори съзря конспирация – това било продължение на атаката срещу него отпреди няколко месеца по същия случай.

Според Банов съответните служители не са действали случайно по провала на делото.

Министърът провел разговор с премиера Бойко Борисов. Той му казал да излезе и да обясни за какво става въпрос.

Боил Банов е разпоредил и вътрешна проверка на случая. Той щял даде на прокуратурата отговорните, но не посочи конкретни имена. Още се изяснявало кой е виновен за нелепия провал на делото.

След питане дали е информирал премиера и какво му е казал той, Боил Банов отговори: „Информирах го, разбира се, и каза ми да обясня на хората за какво иде реч, да се спрат тия манипулации. Те не че ще се спрат, щото този, който прави манипулация, той я прави, за да върви тая манипулация без край. Но поне гражданите трябва да научат истината.”

Банов обясни още: „Явно целият сценарий беше да ми се вземе главата много по-рано, но моята глава е здрава, карловска глава, и трудно пада”.

Според него дори не си струвало да отговаря на исканията на БСП да подава оставка.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
11
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Путин продава топ имот в София на наш олигарх Путин продава топ имот в София на наш олигарх 09/04/2026, Четвъртък 14:40 1
11
Коментара по темата
11.
нЕма лабаво
15.11.2019 10:58:06
0
2
Бананов подай оставка ако си мъжкар, ако не си - се натискай и се моли да ти се размине! Няма да ти се размине, но ти се надявай. Баце ще те пази, докато не се вдигне голяма дандания и след това ще изхвърчиш като тапа. Той дясната си ръка изхвърли, та тебе ли ще жали
10.
Бургас
15.11.2019 05:41:56
0
4
Боклук
9.
14.11.2019 23:03:23
0
5
Главата ти е крадлива, карловски наглец.
8.
Ало Бананов, ай чао
14.11.2019 19:57:44
0
11
Тая корава карловска кратуна както се изразява Банов за главата си не може ли да проумее, че министърът е главен мениджър в своето министрество и това, че нещо не се е случило му е пряка отговорност и показва слаб мениджър. А той смее да се оправдава д подчинените си. Ако има виновни подчинени за провала на иска е трябвало да се хване с контрол и да се въведат коригиращи действия. Аз си мисля, че всичко е нарочно направено, за да не се вземат пари за обезщетение. Иначе се чудя защо е искал да ги предупреди и да направи така че да няма иска, което видяхме от предният скандал. Общо взето оставам с впечатление за слаб мениджър и даже се съмнявам за нещо по-голямо
7.
Явно
14.11.2019 18:48:31
0
29
Банов се е отчел навреме и подобаващо ...
6.
SF
14.11.2019 18:09:51
0
18
А, бе, къде е Йоца Амстердама...?
5.
дядо
14.11.2019 17:44:34
1
26
Който си киха ,не го гонят и разбира се ,че комунистите,СССР и Путин са виновни...
Нали бе № 3 -типичен представител на олигофренията в България...
4.
До 3
14.11.2019 17:21:39
2
35
Това може да са парите от твоята пенсия, от майка ти, баща ти, целия народ ощетява идола ти....
От парите за майките, за децата ни.... От това повече няма на къде, в момента държавата е разграден и двор и цялата мафия краде., Пенции нъци, заплати нъци... Чакайте от вън да ви спасят парите, загубена кауза са това българите,
3.
Браво Бойко
14.11.2019 17:11:24
52
3
Мачкай загиващата червена разбойническа хунта! Нали три пъти им даде оставка и пак ги би на избори.
Че кога пък червените са давали оставки, тези бездарни замалели пишман политици.
Три пъти премиер и точка!
ЧЕРВЕНИ БО. ЛУЦИ!
2.
Smith
14.11.2019 17:05:54
2
50
Честито! Пеевски, Борисов и господарите им от Москва си избраха нов главен прокурор за следващите 7 години. Така кражби като тази на Банов ще продължат да бъдат прикриване до изтичане на давност.
1.
//
14.11.2019 17:01:21
2
53
Б@хти наглите хора!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Малко българско училище в Чикаго“ е възстановено в официалния списък на българските училища в чужбина „Малко българско училище в Чикаго“ е възстановено в официалния списък на българските училища в чужбина Със заповед на министъра на образованието и науката проф. Сергей Игнатов се отменя предходното решение от ноември 2025 г., с което училището беше временно отписано Димитър Спасов: След години на проверки от НАП и МВР се доказа, че "Делта гард" е най-чистата и прозрачна фирма Димитър Спасов: След години на проверки от НАП и МВР се доказа, че "Делта гард" е най-чистата и прозрачна фирма Защо фирма, помогнала на стотици спортисти, каузи и животни продължава да бъде демонизирана, пита риторично бизнесменът  Близо 3400 души са глобени за неправилно пресичане в област Бургас Близо 3400 души са глобени за неправилно пресичане в област Бургас Повечето санкционирани са заради говорене по телефона На Велики четвъртък: Завръщане към боядисването яйца с багри от природата, а не от пакетче  На Велики четвъртък: Завръщане към боядисването яйца с багри от природата, а не от пакетче  Традиционата инициатива в Бургас ни върна към корена на старите техники с билки, зеленчуци и кори от лук и ни напомни, че тя се мие по-лесно Да сте видели касова бележка от бояджия или водопроводчик Да сте видели касова бележка от бояджия или водопроводчик Ще дебатира ли някой политик преди изборите цените на услугите? Като народен представител от ПП-ДБ, ще работя за създаване на реформаторска коалиция без ГЕРБ и ДПС Като народен представител от ПП-ДБ, ще работя за създаване на реформаторска коалиция без ГЕРБ и ДПС С по-малко от 80% избирателна активност статуквото ще запази позициите си, гласувайте за личности, а не за партии, зове кандидатът за народен представител от Бургас  Димитър Найденов  Путин продава топ имот в София на наш олигарх Путин продава топ имот в София на наш олигарх Продажбата се извършва чрез пълномощно на руски гражданин, дадено лично от руския държавен глава Мъж загина след челен сблъсък с дърво на Подбалканския път (СНИМКИ) Мъж загина след челен сблъсък с дърво на Подбалканския път (СНИМКИ) Друг е тежко пострадал Деца и пенсионери в Царево боядисаха заедно великденски яйца Деца и пенсионери в Царево боядисаха заедно великденски яйца Потребители на Комплекса за социални услуги и жени от пенсионерски клуб „Тракия“ пресъздадоха за втора поредна година една от обичаните великденски традиции Митко ударил с малка брадва снаха си Митко ударил с малка брадва снаха си В резултат на нападението Георгиев е със спукани ребра, прорезна рана на главата, избити зъби и множество отоци
Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Най-много трудови злополуки са регистрирани в София – почти 39%, в Пловдив са 10,39%, Варна – 6,67%, София област – 5,36%, Стара Загора – 3,79% Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 В началото на годината тя прогнозира засилена сеизмична активност, като действително в първите дни на 2026 г. бяха отчетени десетки трусове, основно в Азия Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Форумът привлече значителен интерес от страна на ученици, студенти и млади хора до 29 години, както и от техните родители Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Историческата експозиция ще остане затворена в тези дни поради технически причини Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт С тази инициатива Община Бургас цели да създаде условия за по-широко участие на гражданите в празничното богослужение и да донесе духа на Великден във всеки дом Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Историческа стъпка, в Чикаго готвят първи ученически гвардейски отряд извън България Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Песента е написана на плажа в Арапя през 2025 г., където Алена е прекарала време в самота, за да превъзмогне труден период в личния си живот „Кетаминовата кралица“ Джасвин Санга осъдена на 15 години за смъртта на Матю Пери „Кетаминовата кралица“ Джасвин Санга осъдена на 15 години за смъртта на Матю Пери Матю Пери бе открит мъртъв на 28 октомври 2023 година в джакузито на дома си в Лос Анджелис Иранска делегация пристига в Исламабад за преговори със САЩ Иранска делегация пристига в Исламабад за преговори със САЩ Пакистан поема ролята на посредник в нов дипломатически опит за овладяване на напрежението между Иран, САЩ и Израел, а стартът на разговорите вече има и спорна дата според различни международни източници Млад мъж почина от побой при спор за цигара Млад мъж почина от побой при спор за цигара Няколко месеца той беше в кома
Бойко Борисов Бойко Борисов Този път ГЕРБ няма да е от страната на булката Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, защо толкова искаш да си вземем куче?
- За да има на кого да кажа "Затваряй си устата, и спри да лаеш ма кучко!"
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
Продавам пълен резервоар с гориво. Автомобилът към него е безплатен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори