×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Ало Банов” изпуснал да жали в съда делото за 750 000 лв. - ще поиска ли Борисов оставката на министъра?


„Ало Банов” изпуснал да жали в съда делото за 750 000 лв. - ще поиска ли Борисов оставката на министъра?
Призоваваме и Бойко Борисов да поиска неговата оставка моментално, след като виждаме, че Банов няма мъжеството и морала сам да се оттегли от поста си, обяви Симов (долу)
14 Ноември 2019, Четвъртък, 11:10 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Заради скандала молба за напускане подала директорът на дирекция „Правнонормативна дейност и обществени поръчки“ Татяна Цветанова 

Скандалът „Ало Банов”, свързан с неустойка за изпълнител на реконструкция на Ларгото в София, продължава. Оказа се, че от Министерството на културата са „забравили” да обжалват решение на долната инстанция.

„Вместо да получи 753 хил. лв. неустойка за забавения ремонт на т.нар. ларго на пл. "Независимост", Министерството на културата ще трябва да плати над 73 хил. лв. разноски по процеса”, съобщи „Капитал” в сряда.
Според изданието сагата около спорния проект е приключила окончателно миналата седмица с определение на Върховния касационен съд (ВКС).
След като искът на Министерството на културата беше отхвърлен на две инстанции, той въобще не стигна до ВКС, тъй като се оказа, че държавната институция е изпуснала срока, в който е трябвало да подаде жалбата си.

Проектът беше на стойност 12 млн. лева и се изпълняваше от консорциум, в който влизат фирмите "Пътстрой - Варна", "Реставрация", "Пътища и Мостове" и "Финанс груп 2013". Именно те са ответници по делото, което през 2017 г. беше заведено от Министерството на културата. То поиска 753 хил. лв. неустойка, тъй като вместо на 20 януари 2016 г. обектът бил завършен на 25 февруари, припомня „Капитал”.

Снощи от Министерството на културата (МК) разпространиха следното съобщение:

Министърът на културата не осъществява процесуалното представителство на министерството, за което са упълномощени юрисконсултите на институцията.
Според нормативната уредба, регламентираща дейността на институцията, дирекция „Правнонормативна дейност и обществени поръчки“ осъществява процесуалното представителство и правната защита на министъра и на министерството пред всички съдебни инстанции, планира, организира и координира всички дейности във връзка с подготовката и провеждането на съдебни и други правни процедури, дава правни становища по прилагането на законовите и подзаконовите нормативни актове, следи за изпращането в нормативно установените срокове на информацията, свързана с договорите, по които министерството е страна.   
В тази връзка и с оглед резултатите по съдебния иск, предявен от Министерството на културата към фирмата изпълнител на строителните дейности по проект „Античен културно-комуникационен комплекс „Сердика“, директорът на дирекция „Правнонормативна дейност и обществени поръчки“ Татяна Цветанова подаде молба за напускане.
Дисциплинарният съвет към Министерството на културата продължава проверката по изясняване на фактите и обстоятелствата, както и действията на всички служители на министерството, довели до Определение № 465 от 04.11.2019 г. на Върховния касационен съд (ВКС). Резултатите от проверката ще бъдат оповестени своевременно.”

Днес депутати от БСП дадоха брифинг в Народното събрание.

Александър Симов обясни, че става въпрос за „скандална афера на културния министър Боил Банов за Ларгото, с която той спестява 700 000 лв. на частен предприемач”.

Припомняме, че в основата на оповестяването на случая беше бившият народен представител Елена Йончева, настоящ евродепутат.

Тя разпространи запис с гласа на Боил Банов, свързан с търсенето на механизъм строителят да не бъде санкциониран за забавяване на реконструкцията.

Тогава основното оправдание на Банов беше „какво искате от мен, нали водим дело и вероятно ще го спечелим”. Вчера видяхме как точно води дело Министерството на културата. Министерството на културата е изтървало сроковете за обжалване, в резултат на което българският данъкоплатец безвъзвратно губи 700 000 лв. И според мен това действие доказва, че всичко онова, което извадихме като информация, е абсолютно вярно”, обяви днес Александър Симов.

По думите му, отговорността за това скандално бездействие на Министерството ще понесе някаква юристка на незначителен пост.

„Това е замазване на следите. Отговорността в такъв случай, при такава афера трябва да се понесе единствено и само с оставката на Боил Банов.

Призоваваме и Бойко Борисов, който да поиска неговата оставка моментално, след като виждаме, че Банов няма мъжеството, няма морала сам да се оттегли от поста си.

Искам да припомня, че сме сезирали и прокуратурата и се надяваме във връзка с новото развитие на нещата прокуратурата да си свърши работата и отново да погледне към този случай”, заяви още депутатът Симов.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
3
Коментара
Емел МАХМУД Кошмарът на границата е пълен (СНИМКА) Кошмарът на границата е пълен (СНИМКА) 23/08/2026, Неделя 17:08 1
Михаил ДИМИТРОВ Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог 23/08/2026, Неделя 13:30 8
3
Коментара по темата
3.
Яко се дънят
14.11.2019 20:16:57
0
1
Много несериозни министри.
Не знам каква роля си мислят че имат в министерството си. Колко много министри от Герб има с издънки... Ако бяхте медия на място щеше да опишете проблемите в поредица от статии.
Апропо какво стана с аферата с турските ваксини?
2.
XX
14.11.2019 14:07:04
1
3
Другари, искам да уведомя всички, че съм обладан от зъл демон.
Симптомите на това обладаване са следните – пия много ракия,
лъскам много бастуни, много обичам Москва и Жужи Путлинг,
много мразя себе си и всички, пиша из форумите кукуригувщини.
1.
ХА, ХА, ХА...
14.11.2019 12:53:19
0
16
Але, хоп! И от шапката изкочи още едно зайче!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис Българските грации приключиха Световното във Франкфурт с шест отличия Петър Витанов: Нов ВСС трябва да бъде избран в началото на ноември Петър Витанов: Нов ВСС трябва да бъде избран в началото на ноември Партиите са постигнали съгласие за правилата за избор, а сега започва подборът на хора за новия състав Илияна Йотова към иконографите: Създавате образи, от които душата има нужда Илияна Йотова към иконографите: Създавате образи, от които душата има нужда Президентът участва в закриването на форума в Бачковския манастир и подари на манастирската библиотека два сборника от Международния форум за кирилицата Ретро бижута в Капатово: Царски Мерцедеси и президентски коли пазят в музея на колела Ретро бижута в Капатово: Царски Мерцедеси и президентски коли пазят в музея на колела Над 60 автомобила и 40 мотоциклета са в движение, а част от експонатите участват и във филмови продукции Фермер без субсидии показа как се прави бизнес на село Фермер без субсидии показа как се прави бизнес на село Най-големият проблем пред стопанството е липсата на хора, желаещи да работят на полето Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог Жената е получила тежка черепно-мозъчна травма при падане, в спасителната акция са участвали медицински и военен хеликоптер Само във Флагман.бг! Зрелищен арест край Китен: Полицаи повалиха държавен служител по очи и го закопчаха Само във Флагман.бг! Зрелищен арест край Китен: Полицаи повалиха държавен служител по очи и го закопчаха В района се е образувало сериозно задръстване, а арестуваният лежи на горещия асфалт Созопол прегази Левски в Карлово, Кюмюрджиев: Безапелационна победа Созопол прегази Левски в Карлово, Кюмюрджиев: Безапелационна победа Небесносините записаха първата си победа за сезона след две поредни загуби и обърнаха мача с три гола през второто полувреме Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км Сигналът е подаден в 11:22 часа, към мястото е изпратен един противопожарен автомобил Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница Фестивалът на фолклорната носия събра гости от страната и чужбина без телефони, пластмаса и съвременни дрехи
Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Над 100 000 души вече са заявили интерес към проекта, първите роботизирани автомобили се очакват до края на следващата година АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда Третият енергоблок вече работи, а покачването на Дунав и инженерни дейности край централата помогнаха да се избегне пълното ѝ спиране Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Въоръжени мъже атакували първо две села, полицията започна спасителна операция и изпрати допълнителни сили Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Червен SUV се вряза умишлено в тълпа на конни надбягвания, трима са ранени Един от пострадалите е с множество фрактури, полицията издирва шофьора Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Вашингтон подготвя нов пакет санкции, а Техеран предупреждава, че икономическият натиск може да получи военен отговор Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Трусът е бил с магнитуд 5,9 и е ударил в ранните часове Експерти предупреждават за новите оцветители в храните Експерти предупреждават за новите оцветители в храните САЩ ускоряват замяната на синтетичните багрила, а от сдружението „За достъпна и качествена храна“ настояват Европа и България да следят внимателно прехода Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори Украински дронове атакуват руски рафинерии и складове, а Москва вече нанася удари по икономическата инфраструктура на Украйна Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре Сензор засича тропането и задейства механизъм, който започва да удря по тавана След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС Само преди два месеца Флагман.бг засече нафта по 1,48 евро в Бургаско, а Евростат вече поставя страната ни сред държавите с най-силен годишен ценови ръст
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Оглушително мълчание от Йотова за „Безмер“. Какво ли ще се случи, ако има истинска атака? Виц на деня Виц на деня -Ало, Сийка?
-Имате грешка. Аз съм Тодор.
-Тоше, оти в GSM-а на моята жена си си писан като Сийка?
-К'во да направя, като жена ти е неграмотна!?
Виц на деня Виц на деня Английският ми е на такова ниво, че малко остава да го признаят за... отделен език! Статус във фейсбук Статус във фейсбук У някои хора двете полукълба са защитени с череп, а при други – с гащи...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори