×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • С 30% по-скъпа е трапезата за великденските пости в Гърция
  • От 1200 лева до 1200 евро: Цените до любима дестинация тръгнаха нагоре
  • Сменят правила за деца в заведенията, тежки глоби грозят родителите
  • Кметът изказва съболезнования на семейството и близките на починалия 16-годишен плувец
  • Безредици в Мексико след смъртта на дълго издирвания престъпник Ел Менчо
  • 200 000 тона слънчоглед от Аржентина пътуват към България, зърнопроизводители алармират за рискове
  • След оставката на Цицелков: ЦИК му даде срок до днес да напусне Обществения съвет
  • Токът в Гърция поскъпва
  • Над 8000 полета в САЩ са отменени заради настъпването на силна буря
  • Заловиха на границата ало измамник, взел 12 000 евро от 80-годишна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пинчето от „България търси талант” с нов моноспектакъл


Пинчето от „България търси талант” с нов моноспектакъл
Звездата от „България търси талант“ Павлина Йосева – Пинчето сподели, че се надява да има възможност да представи новия си моноспектакъл и в Бургас
13 Ноември 2019, Сряда, 06:21 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Поетесата от „Кръга на барда“, която може да разсмее всеки, представя „За хубавото на лошото”, надява се да взриви с него и публиката в Бургас

Павлина Йосева, която наскоро очарова със своите хумористични стихотворения публиката и журито на „България търси талант”, ще представи новия си сатиричен моноспектакъл „За хубавото на лошото” на сцената на Арт фондацията, съобщи за Флагман.БГ известната поетеса. 

Премиерата ще е на 27-ми ноември в 20 ч. на сцената на ул. Дякон Игнатий в София, а публиката вече тръпне в очакване на нейната забавна и щура версия – баба Мара, която с голяма доза автоирония ще направи да изглежда добро дори злото. 

Пинчето омаяла бизнесмен в Бургас, заради хумор на въображаем език, я карал да превежда документи

Тъгата и смехът са брат и сестра и винаги се водят ръка за ръка, казва Павлина Йосева. „Предпочитам да залагам на смеха! Защото тъга си имаме всички!“, добавя Пинчето

Пред репортер на Флагман.БГ Пинчето разказа за одисеята си в гореща Испания. Тя отишла на екскурзия в Тарагона, Каталуния през 2013-та година. Нейни приятелки българки я развеждат да ѝ покажат забележителностите на този великолепен град, който според поетесата – художник „много напомня на Пловдив, сложен в Бургас“. 

Когато минават по една типично испанска тясна и живописна уличка със звучното име „Calle Compte” (кайе Компте, демек улицата на графинята), на която от двете страни има поставени малки метални пилончета, изрисувани от художници, Пинчето, каквато си е емоционална, тропва с крак и заявява: „Ах, това е най-артистичното място в света! Не знам как, ама аз един ден тук ще живея!”. И след няколко дневната екскурзия тя се завръща у дома… Но речено-сторено! Животът ѝ се пренарежда и размества зашеметяващо бързо, и нещата се подготвят за материализиране. Обстоятелствата стават подходящи, с една дума. 

През 2015-та  Павлина тръгва за Испания (Каталуния) да търси нов живот и работа. Започва да помага в един бар към международната културна асоциация „Пуентес” и да учи езика. Първите няколко месеца минават в работа, ориентация в обстановката и в напредване на езика, докато тя все още живее в дома на една своя приятелка. На третия месец Пинчето, която вече успява да разбира и да говори достатъчно добре испански, тръгва да търси квартира и … адреса, на който я завеждат за оглед е точно мястото, където тя е тропнала с крак.

Едно от металните пилончета в Тарагона е изрисувано собственоръчно от Пинчето

Година по-късно едно от металните пилончета е изрисувано собственоръчно от нея, а именно пилончето пред вратата на нейната мъничка 26-квадратова квартира! Всяка година общината на Тарагона организира ден за рисуване и разкрасяване на гореспоменатата улица и Пинчето се записва, получава разрешение, бои и четки и се захваща за вълшебстване.

Близо 4 години от живота си Павлина Йосева прекарва в Тарагона, работейки, и често няма време да пише, защото при миенето на чаши и чинии по ресторантите няма много вдъхновения. Понякога минават месеци без да успее да види морето, нейната голяма любов, а то всъщност е само на няколко минути пеш от квартирата ѝ. Тя обаче осъзнава, че нейното място не е там. Това, всъщност е предисторията на нейните моноспектакли.

В края на май, Павлина Йосева се завръща, съвсем осъзнато:

ВМЕСТО ОТГОВОР
Питат ме: "Защо?” И „Ти си луда!"
винаги въпроса придружава.
"Там е уредено! Тук е ужас!
Тръгвай си, веднага се спасявай!"

Повече от то-о-олкова години
слушах. И наникъде отивах.
Там - сред авокадо и маслини
да сънувам българска коприва.

Че човек безроден бавно съхне
или кръгъл става, като тиква.
Който трябва - нека пак да тръгне!
Мен Балкана с гайда ме повика.

Аз не мога. Не! А и не искам
да съм никой – в лъскави сараи.
Връщам се, за да ми плащат ниско –
но за висотата на България!

Който може: Евала, по дважди!
Нека свиква, нека се родее
с чуждите земи. Деца да ражда –
и с акцент – приспивно да им пее!

В Каталуния Йосева се запознава с българският артист Светозар Кнезовски, който по онова време прави успешни куклени спектакли по заведенията и улиците на града с небезизвестната кукла на име РОРО! Именно Кнезовски (който се е завърнал доста преди нея) ѝ подава ръка и предлага на Павлина да прави свои моноспектакли в бар-театъра на The art fondation на ул. Дякон Игнатий 19 в София! В първия момент, когато той ѝ отправя предложението, тя му отговаря, че току що се завръща. Но който си ходи с късмета, и е достатъчно смел, навсякъде среща и намира успеха! На 4-ти юли бе премиерата на нейният моноспектакъл “ За живота от нещата” и залата се пука по шевовете. Така Пинчето, която е позагубила вяра в себе си, в следствие на нелекия живот в странство, отново се връща към себе си и започва да акумулира увереност.

Моноспектакълът „ За живота от нещата” е изграден изцяло по нейни стихове, движи се по сюжетната линия на завръщането у дома – към корена, към близките, към стойностното, вечното, любимото и родното, и най вече –  връщането към себе си.

Павлина Йосева - Пинчето впечатли журито на „България търси талант” със своите хумористични стихотворения и получава 4 пъти „Да“ плюс възторга на публиката, която разгорещено я аплодира с викове: „Още! Още!“

Следват с успех и добра посещаемост спектаклите ѝ през август, септември, октомври…  
Междувременно на 20 октомври Павлина Йосева се явява на „България търси талант” със своите хумористични стихотворения, където получава 4 пъти „Да“ от журито, плюс възторга на публиката, която разгорещено я аплодира с викове: „Още! Още!“. Ицо Хазарта пък й казва: „Нека не се лъжем, мисията да излезеш на сцената с идеята да разсмееш някого чрез рецитиране е меко казано обречена на неуспех… до този момент! От мен имаш категорично ДА!“, а Катето Евро допълва:” Аз съм ти фенка!” 

Павлина, преодоляла това голямо предизвикателство и надмогнала страховете си, решава да постави нов моноспектакъл на сцената на Арт фондацията, а именно – хумористичния „ За хубавото на лошото”! На 27-ми ноември в 20 часа на сцената на ул. Дякон Игнатий в София публиката очаква нейната забавна и щура версия – баба Мара, която с голяма доза автоирония ще направи да изглежда добро, дори злото. 

Тъгата и смехът са брат и сестра и винаги се водят ръка за ръка, казва Павлина Йосева. „Предпочитам да залагам на смеха! Защото тъга си имаме всички!“, добавя тя.

Звездата от „България търси талант“ сподели пред наш репортер, че се надява да има възможност да представи новия си моноспектакъл и в Бургас, защото в морския град тя има много приятели и почитатели. Очаква се само някой от меценатите да се сети да я покани. 


В категории: Животът


Коментари
Светлозария КИДЕРОВА Apple пусна уникалния iPhone Air, продава се на цената на Golf 7 Apple пусна уникалния iPhone Air, продава се на цената на Golf 7 23/02/2026, Понеделник 15:10 1
Мария АРНАУДОВА Кой беше най-издирваният наркобарон в Мексико Кой беше най-издирваният наркобарон в Мексико 23/02/2026, Понеделник 14:20 2
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Швейцария и Люксембург, имат средно богатство от над 500 000 евро на възрастен Швейцария и Люксембург, имат средно богатство от над 500 000 евро на възрастен Разликата в богатството между страните в Европа е повече от 20 пъти - България е на 47 798 евро на възрастен Александър Дринков спечели титлата държавен шампион по Шинкиокушин карате Александър Дринков спечели титлата държавен шампион по Шинкиокушин карате Младият състезател от клуб „Budoshin Dojo Shinkyokushinkai“ се отличи със силна подготовка и боен дух на Националното първенство в Пазарджик Безплатни скрининги за глаукома организира Очна клиника „Д-р Иванови“ в Бургас Безплатни скрининги за глаукома организира Очна клиника „Д-р Иванови“ в Бургас Кампанията е насочена към хора, които до момента НЕ са диагностицирани с глаукома „Възраждане“ внесоха документите за референдум срещу центъра за мигранти в Средец „Възраждане“ внесоха документите за референдум срещу центъра за мигранти в Средец Протести готвят и в Симеоновград, където също не искат да приютяват нелегални чужденци Странна банкнота с номинал 0 стана пълен хит у нас Странна банкнота с номинал 0 стана пълен хит у нас Сувенирни евробанкноти с номинал 0, посветени на влизането на България в еврозоната, се продават с голям интерес. "Сърце и Мозък" затвърждава лидерството си в урологията: 1500 роботизирани операции "Сърце и Мозък" затвърждава лидерството си в урологията: 1500 роботизирани операции Екипите последователно внедряват иновативни подходи, които подобряват стандартите на лечение    Община Несебър представи туристическия си потенциал на изложението F.re.e в Мюнхен Община Несебър представи туристическия си потенциал на изложението F.re.e в Мюнхен Несебър и Слънчев бряг привлякоха вниманието на над 120 000 посетители, с фокус върху устойчивия туризъм и богатото културно наследство Младежи пребиха възрастна жена за пари в ловешко село Младежи пребиха възрастна жена за пари в ловешко село Взели ѝ личната карта и 240 евро Застреляха мъж, нахлул с туба бензин и оръжие в имението на Тръмп Застреляха мъж, нахлул с туба бензин и оръжие в имението на Тръмп Властите разследват мотивите на нападателя и дали не е поредният ляв екстремист, който се опитва да убие президента Шопската салата поевтинява, омлетът поскъпва - най-новите промени в цените на хранителни продукти Шопската салата поевтинява, омлетът поскъпва - най-новите промени в цените на хранителни продукти Цените на зеленчуците за салата падат, докато яйцата, гроздето и някои меса поскъпват 
Apple пусна уникалния iPhone Air, продава се на цената на Golf 7 Apple пусна уникалния iPhone Air, продава се на цената на Golf 7 Тънкият модел се предлага с изключителен дизайн Кой беше най-издирваният наркобарон в Мексико Кой беше най-издирваният наркобарон в Мексико Немесио Осегера Сервантес, известен като Ел Менчо, беше убит при операция на мексиканската армия Уилям и Кейт загрижени, че арестът на Андрю ще навреди на здравето на краля Уилям и Кейт загрижени, че арестът на Андрю ще навреди на здравето на краля Според информация от кралски източници, двойката е дълбоко разочарована и чувствата им за смут бяха намекнати на наградите БАФТА Туристи блокирани във войната на картелите в Мексико след убийството на наркобарона Туристи блокирани във войната на картелите в Мексико след убийството на наркобарона Западняци молят за помощ, тъй като вълна от насилието избухва в цялата страна   „Ламборгини“ се отказа да прави изцяло електрически автомобил „Ламборгини“ се отказа да прави изцяло електрически автомобил Италианският производителнията прекрати плановете за разработка на модела „Ланзадор“ Радев: Трябва да преговаряме с Русия Радев: Трябва да преговаряме с Русия Украйна не е готова за членство в ЕС, твърди подалият оставка президент Южна Корея поиска Русия да свали от посолството си надпис „Победата ще бъде наша“ Южна Корея поиска Русия да свали от посолството си надпис „Победата ще бъде наша“ Сеул припомни, че смята руското нахлуване в Украйна за незаконно Пореден смъртен случай на инфлуенсърка след пластична операция Пореден смъртен случай на инфлуенсърка след пластична операция Бианка Диас почина на 27 години след усложнения от пластична операция, предизвикана от белодробна емболия.   Смъртоносна лавина остави белег в историята  на Галтюр - Австрия Смъртоносна лавина остави белег в историята на Галтюр - Австрия Помитайки сгради, снежната маса отнема живота на 31 души Южна Корея осъди бившия си президент на доживотен затвор Южна Корея осъди бившия си президент на доживотен затвор Прокурорите поискаха смъртно наказание, като изтъкнаха, че по това време той не е имал законни основания да обяви военно положение и да заповяда на войските да арестуват депутати
Сергей Станишев Сергей Станишев Всички разбираме, че БСП е в смъртна заплаха Виц на деня Виц на деня Двама се разхождат из гробищата и четат надгробните плочи.
- Петър Иванов, 1947-1996. Адвокат и добър човек.
- Бре, двама човека в един гроб погребали.
Виц на деня Виц на деня - Какво е общото в работата на туристическия агент и гинеколога?
- И двамата работят там, където другите намират удоволствие.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На една жена и трябват точно 5 секунди, за да прецени дали ще те чука.
Останалото е театър.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори