Васил Едрев към общинските съветници: Да загърбим политическите си пристрастия за доброто на Айтос
ГЕРБ успя да реализира 13 съветници в този мандат и така стана първа политическа сила в общината
Кметът на Айтос Васил Едрев днес официално встъпи в длъжност, след като получи мощна подкрепа още на първи тур от своите съратници, симпатизанти и съграждани след изминалите местни избори.
За първи път ГЕРБ е първа политическа сила в местния парламент, след като успя да вкара в ОбС общо 13 съветници. ДПС, които два мандата удържаха позицията си на водеща партия, имат 7 представители, БСП - петима, което също е много добро представяне спрямо предния мандат, местната коалиция ВОЛЯ/БДЦ - двама. Само двама съветници имат и НДПС.
По време на първото тържествено заседание на ОбС кметът Васил Едрев призова общинските съветници да загърбят политическите си интереси и заедно да работят за доброто на Община Айтос.
„За мен е особена чест да получа за трети път символа на местната изпълнителна власт. Благодаря на гражданите на Община Айтос за огромната подкрепа и доверието. Приемам този символ на кметската институция с увереност и с чувство за отговорност. Надявам се, че всички в тази зала много бързо ще бъдете готови да влезете в динамиката, с която работи Община Айтос. Горещо се надявам, че влязохте в тази зала без политическите си интереси и пристрастия. Това, на което основно ще държа, е взаимодействието между общинския съвет и администрацията за решения, които реално ще променят живота на гражданите”, заяви Едрев.
Той, кметовете на населени места, както и 29-те общински съветници положиха клетва днес пред областният управител Вълчо Чолаков.
„Предстоят нови четири години натоварени с очакванията на айтозлии за работа и развитие на Общината. Вие сте тези, които ще взимат важните решения. Правете ги заедно с хората, които Ви гласуваха доверие и от името, на които днес сте тук”, заяви от трибуната на местния парламент Вълчо Чолаков.
Както по-рано Флагман.БГ съобщи, за председател на общинския съвет, след тайно гласуване, бе избран Красимир Енчев от ГЕРБ. Той оглавява и комисията, която трябва да състави правилника за работа на местния парламент. На церемонията присъства и народният представител Ивелина Василева от ГЕРБ.
Къща на зловещ убиец се продава на промоция
Промени в движението по "Тракия" заради жегите
Когато липсата на болка е най-опасна: Защо задухът може да означава прекаран инфаркт
Луди цени: 3200 долара за билет за мача Португалия – Хърватия
7-годишната Никол от Кърджали е открита мъртва в Адана, задържаха майка ѝ и съпруга ѝ
Община Айтос изгради нов Дом за възрастни хора (СНИМКИ)
Кой е Вадим Ермолаев, украинският олигарх, ранен при експлозията в Монако
Александър Урумов представя в Бургас романа си "Пилат"
На 18 юли световната класа муай-тай идва в Бургас за MAX FIGHT 66
БАН удостои президента Илияна Йотова с почетното звание „Доктор хонорис кауза“
The Sun: Съкрушителните удари на Киев могат да принудят Путин да спре войната до месеци
Извънземното, което бързо завладя НБА

Очаквайте високи даньци и беднст
Той мен заплашваше сега Денка от Пирне