×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Червен код за проливни дъждове в Босна и Херцеговина
  • Поклонението пред писателя Калин Терзийски ще бъде на днес от 13,30 часа в Ритуалната зала на Централните софийски гробища
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Модулни паркинги като в Азия ще строят в Пловдив?


Модулни паркинги като в Азия ще строят в Пловдив?
Пловдив е в ужасяващо финансово състояние, каза кандидатът за кмет Славчо Атанасов. Според него проблемът с липсата на достатъчно паркоместа може да се реши с т.нр. Модулни паркинги
16 Октомври 2019, Сряда, 11:26 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Ще затворим жестоко вратата на корупцията с принципа на мълчаливото съгласие, но ГЕРБ, БСП и ДПС са против въвеждането му, каза Славчо Атанасов от НФСБ

Пловдив отчаяно се нуждае от нови паркинги. Градът се задъхва най-вече, защото на всеки 1000 бракувани годишно автомобила в града, се появяват други 5000. Решението е в т.нар. модулни паркинги, които се изграждат за четири дни. Това каза по време на предизборния дебат по Нова телевизия кандидатът за кмет от НФСБ Славчо Атанасов, който е подкрепен и от ВМРО.

Той уточни, че предлаганите от него паркинги ги има най-вече в азиатските страни – Китай, Япония и Южна Корея. Те са стабилни конструкции и животът им е 40-50 години, добави бившият градоначалник, който според социологическите проучвания, има шанс отново да оглави общинската администрация в европейската столица на културата.

Славчо Атанасов обеща зелена система в Пловдив и управление с човешко лице
 

„Пловдив е в ужасяващо финансово състояние – 65 млн. лева дългове. Не е бил толкова задлъжнял, колкото сега. Без заем за стратегически обекти няма как да минем. Как ще направим продължението на булевард „Северен“? Как ще направим пробив под водната палата, където се получават ужасяващи тапи?“, попита той.

„По времето на управлението на Иван Тотев бе изтеглен заем от 30 млн. лева за безумни цели. 7 км булеварди се преасфалтираха, но без нито едно разширение“, подчерта Атанасов. 

Той разкри, че туристите, които са посетили Пловдив през 2018-та, са с 20 000 повече от тези, които сега трябваше да посетят европейската столица на културата. 

„Нашият сегашен градоначалник обича да послъгва и в началото казваше 3 милиона туристи, после падна на 2 млн., на 1,5 млн., след това изръси, че 500 000 души ще посетят Пловдив“, добави депутатът. 

„Три неща иска бизнесът – светкавично административно обслужване, да не бъде изнудван от политически централи, ясни и прозрачни обществени поръчки. Още 2010 г. като кмет предложих на тогавашните партии в парламента да влезе принципът на мълчаливото съгласие, т.е. ако в определения срок администраторът не отговори на искането на гражданина, се приема както е в цяла Европа, че администрацията е съгласна“, подчерта той. 

„По този начин затваряме жестоко вратата на корупцията. Това обаче бе отхвърлено в парламента от ГЕРБ, БСП и ДПС“, уточни бившият градоначалник.

Той припомни, че бе избран от пловдивчани за кмет с 60 000 гласа. ГЕРБ и ВМРО взети заедно имаха два пъти по-малко гласове от мен, заяви Тотев.

„БСП и ГЕРБ да се разберат какъв кандидат съм! Едните казват, че съм бил скритата кандидатура на Борисов, а другите – на БСП“, добави той.

Опонентката му от „Съюз за Пловдив” Дани Каназирева обаче изтъкна, че кметът Иван Тотев играел за Славчо Атанасов, след което кандидатът на НФСБ възкликна „Това е абсурд!“.

„На въпросите на Каназирева съм отговарял много пъти. Не знам защо като папагал ги повтаря“, добави той, след като двамата се скараха в ефир.

„Няма да търпя. Лично съм засегната. Няма да позволя да ме обиждате“, сопна се тя. 

10 пъти повтаряте едно и също и аз ви отговарям, възрази Атанасов.

Моля ви, не изпадайте в истерия, прекъсна го Каназирева. Истерията вие я проявявате, репликира я патриотът. 

Вие се изкарвате политическо бебе, което сега влиза в политиката, каза пък тя. А сега вие не ме ли обиждате, отговори той.

„През цялата кампания вашият партиен лидер Валери Симеонов нито веднъж не дойде в Пловдив. Срамувате ли се от него?“, попита Каназирева, а кандидатът на патриотите каза, че въпросът е нелеп.

„Ако не бяхте дама, нямаше да ви отговоря. Не е вярно, защото Симеонов на два пъти бе в Пловдив. Аз бях мажоритарно избран кмет. Не съм съгласен с твърденията, че градът се дели на ляв и десен. Това са пълни глупости. Изборите са мажоритарни. Хората гласуват за човек, който ще им свърши работата. За мен гласуват както десни, така и леви симпатизанти. Никога не съм позволявал партийни лидери да ми се бъркат в работата“, подчерта Атанасов. Защо и сега да го правя, попита той, преди да зададе скандален въпрос на опонентката си в студиото на Нова телевизия.

„Лично Тотев по водеща медия каза „Дани Каназирева винаги е била наш добър коалиционен партньор. Тя винаги ни е подкрепяла при вземането на важните решения, но шест месеца преди изборите, очакваме тя да се извърти и ще се направи на опозиция. Опозиция ли сте, г-жо Каназирева?“, попита депутатът.

„Жал ме е и се моля на тези избори да има разум! Категорично това не е вярно. Всеки знае, че съм най-активната в Общинския съвет и няма сделка, която аз да не съм атакувала. Ако изкарате сделки, които ощетяват града ни, ще се оттегля“, уверява Каназирева.

Славчо Атанасов влезе в спор и с кандидата на ГЕРБ Здравко Димитров. 

„На миналите избори бяхте като действащ депутат от ГЕРБ кандидат на Реформаторския блок и се прегръщахте с Радан Кънев. Сега сте кандидат на ГЕРБ. След изборите през 2015 г. назидателно уволниха и изключиха всички ваши поддръжници, които бяха членове на ГЕРБ. Оставиха само вас. На кого сте кандидат в момента?“, попита депутатът.

„Винаги съм бил член на ГЕРБ. Тогава бях издигнат от инициативен комитет и подкрепен от реформаторите. Явих се на изборите за кмет, защото не бях съгласен с някои начини на управление“, заяви областният управител. 

Според него Пловдив се задушава, защото е от табела до табела. Областта е една от най-бързо развиващите се – инвестициите са над 2 млрд., но те са извън града, изтъкна той.

Според  Николай Радев от БСП пък средните заплати в Пловдив са ниски, защото фирмите, които започват дейност там, търсят евтина работна ръка. 

Всички участници в дебата в ефира на NOVA се обединиха около тезата, че Пловдив има нужда от сериозни подобрения, що се отнася до градския транспорт, натоварения трафик и местата за паркиране.

„Когато се вдигнаха данъците за колите, всички транспортни фирми излязоха от Пловдив. Трябват кръстовища на две нива, да се завърши Околовръстното, да се направи пробив под гарата. Трябва и да се оптимизира градският транспорт”, заяви Димитров.

Според Атанасов пък в момента в София се шофира „по-леко”, отколкото в Пловдив.

Николай Радев определи поръчката за таблата по спирките на градския транспорт като „престъпно изпълнение от страна на сегашното управление”. Кандидатът на БСП и опонентите му бяха категорични, че въпросните табла трябва да бъдат поправени, защото към момента не работят.
 




Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
1
Коментара
Флагман.БГ Почина актьорът Стоян Георгиев Почина актьорът Стоян Георгиев 24/01/2026, Събота 17:20 0
Флагман.БГ 2 зодии ще плачат от щастие през 2026 г. 2 зодии ще плачат от щастие през 2026 г. 24/01/2026, Събота 17:00 0
1
Коментара по темата
1.
ХХ
16.10.2019 18:04:42
0
0
направо джобни паркинги да правят - носищ си ги и хоп - ги фъргаш върху тревата...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проектът Радев: Възможността за дългосрочна промяна или поредната краткотрайна илюзия Проектът Радев: Възможността за дългосрочна промяна или поредната краткотрайна илюзия Скептицизъм и надежда за нова политическа сила: Какви са шансовете на Румен Радев след края на мандата му? Почина първият отвлечен за откуп бизнесмен в България, Стефко Колев Почина първият отвлечен за откуп бизнесмен в България, Стефко Колев Бившият директор на „Руен“ и шеф на футболния клуб „Добруджа“ почина след години, изпълнени със скръбни спомени от отвличането му през 2001 година Излъгани от бургаския строител Стефан Колев: Докога да те чакаме? Излъгани от бургаския строител Стефан Колев: Докога да те чакаме? Грандиозният обект има АКТ 15 отпреди две години, но е учудващо как и кой изобщо го е разписал при това качество на изпълнение, което Флагман.бг видя Деси Радева полетя свободна към изпълнителната власт Деси Радева полетя свободна към изпълнителната власт Очертаващата се като бъдеща премиерша бе подбрала подходящ аутфит за танците в неформална среда България се сбогува с Калин Терзийски: Писателят, който остави следа в литературата и телевизията България се сбогува с Калин Терзийски: Писателят, който остави следа в литературата и телевизията Житейският му път беше не само богат на идеи, но и изпълнен с провокации Измамници продават морски контейнери на фалшиви оферти: Жертви разкриват схемата Измамници продават морски контейнери на фалшиви оферти: Жертви разкриват схемата Как мнимите търговци излъгаха частни компании и какво да правят бъдещите купувачи Гардероб за 1599 лв. става 1599 евро: НАП и КЗП проверяват ценови скокове след въвеждането на еврото Гардероб за 1599 лв. става 1599 евро: НАП и КЗП проверяват ценови скокове след въвеждането на еврото Цените на стоките и услугите продължават да се следят стриктно, а проверките в различни сектори продължават по линия на Закона за еврото Облачно и мъгливо време с риск от поледици утре Облачно и мъгливо време с риск от поледици утре Прогнозата за неделя е мрачна, има шанс за валежи в някои райони, като ще има условия за опасни явления в северозападните части на страната Бащата на Сияна потвърди, че ще има гражданско движение, не уточни дали за тези избори Бащата на Сияна потвърди, че ще има гражданско движение, не уточни дали за тези избори Дали ще участваме на изборите под някаква форма предстои да решим с разговори с нашите партньори, каза Николай Попов Акция на полицията в Несебър! 23-годишната Н.С. превърнала апартамент в наркоквартира, намериха много дрога Акция на полицията в Несебър! 23-годишната Н.С. превърнала апартамент в наркоквартира, намериха много дрога Екшънът се разиграл вчера следобяд в затворен комплекс в Слънчев бряг
Фестивалът на фенерите в Китай: Огнена феерия за Нова година Фестивалът на фенерите в Китай: Огнена феерия за Нова година Светлинни инсталации и митологични животни озаряват нощното небе в Зигонг за посрещането на Китайската Нова година. Ледена вълна в САЩ: Температури до минус 33° в Чикаго и хиляди отменени полети Ледена вълна в САЩ: Температури до минус 33° в Чикаго и хиляди отменени полети 16 щата обявиха извънредно положение, очакват се силни снеговалежи и леден дъжд Когато богатите станат безсрамно богати, винаги се случва нещо лошо Когато богатите станат безсрамно богати, винаги се случва нещо лошо Броят на милиардерите в света е достигнал 2769. Армия без униформи, без граници, без нужда от избори Заложническа драма в Красноярск: Бандити поискаха 350 000 долара откуп за сина на бизнесмен Заложническа драма в Красноярск: Бандити поискаха 350 000 долара откуп за сина на бизнесмен Татко, моля те, направи всичко, за да ме пуснат, казва тийнейджърът във видеозапис, изпратен от престъпниците Масирани атаки срещу Украйна въпреки преговорите за мир в Абу Даби Масирани атаки срещу Украйна въпреки преговорите за мир в Абу Даби Усилията за дипломация продължават, но ситуацията на бойното поле се влошава Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кметът на Киев съветва жителите да се подготвят за по-лоши условия и посочва пунктове за отопление при нужда Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Кириакос Мицотакис защити единната европейска политика и подкрепи търговския договор със страните от Южна Америка Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем Експерти съветват пътешествениците да избягват динамичното превалутиране и да проверяват таксите по картите си Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Принц Хари: Mедиите превърнаха живота на съпругата ми в „абсолютна мизерия“.  Херцогът на Съсекс разказва за страданията си от медиите и защо предприе съдебни действия срещу Associated Newspapers Кристиано Роналдо спира с футбола? Кристиано Роналдо спира с футбола? През този сезон 40-годишният футболист е отбелязал 16 гола и е дал една асистенция в 16 мача от саудитската лига
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Някои места в Европа, честно казано, вече не се разпознават. Обичам Европа, но тя не се движи в правилната посока Виц на деня Виц на деня Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си. Виц на деня Виц на деня Майка се оплаква от сина си:
- Побеля ми косата от тебе!
- Като гледам баба, и ти не си била китка за мирисане!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Главният секрет на успешния брак е в нещастията да се виждат случайности, а случайностите да не се възприемат като нещастия
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори