×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тишев към министър Димов: Ако разрешите да се горят боклуци в Бургас, ще тръгнете бързо към раздяла с поста си


Тишев към министър Димов: Ако разрешите да се горят боклуци в Бургас, ще тръгнете бързо към раздяла с поста си
След провала на парламентарния контрол депутатът от "БСП за България" (вляво) направи задочно обръщение към министъра
11 Октомври 2019, Петък, 13:18 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимки: Авторът)

Отговорът на ековедомството по питането на депутата за RDF-отпадъците се отлага след провала на парламентарния контрол

Депутатът от „БСП за България” Николай Тишев предупреди, че бургазлии може да съборят министъра на околната среда и водите Нено Димов.

Днес Димов трябваше да отговори на въпрос на Тишев в парламента във връзка с искане за промяна на Комплексното разрешително на територията на „Топлофикация Бургас” .

Както стана ясно, обаче, заседанието на Народното събрание се провали заради липса на кворум, за което този път съвсем явно помогнаха депутатите от ГЕРБ. Вероятната причина е нежеланието на премиера Бойко Борисов да участва в парламентарния контрол.

Според питането на Николай Тишев, в Районната инспекция по околната среда и водите-Бургас (РИОСВ) са постъпили три инвестиционни намерения за изграждането на инсталация за изгаряне на RDF (твърди битови отпадъци) на територията на „Топлофикация – Бургас” ЕАД. Към момента РИОСВ спряло процедурата. Тя е пренасочена по компетентност към Министерството на околната среда и водите.

„Гражданите на Бургас с право се притесняват, че ако започне изгарянето на подобен тип отпадъци, градът ни ще последва съдбата на Бобов дол – регулярно замърсяване на въздуха, изключително неприятна миризма и като следствие от всичко това влошаване на условията на живот и здравословни проблеми за бургазлии”, пише Тишев в парламентарния си въпрос до екоминистъра.

По информация на „Флагман”, РИОСВ е спряло на 2 февруари т.г. процедурата по инвестиционното предложение на компанията „Валтер Къмпани” за „инсталация за изгаряне на RDF и въглищен прах във водотръбен котел” на площадката на „Топлофикация – Бургас” ЕАД. Спирането е до произнасяне на Министерството на околната среда и водите (МОСВ) и на Изпълнителната агенция по околната среда (ИАОС).

В тази връзка Николай Тишев, който е кандидат за кмет на Бургас, задава два конкретни въпроса в питането си към министър Нено Димов: „Възнамерява ли МОСВ да разреши промяна на Комплексното разрешително, т.е. да даде зелена светлина за изгарянето на тези отпадъци (боклуци) в Бургас? Ще бъде ли направено обществено обсъждане и ще бъде ли отчетен гласът и интересът на бургазлии при вземането на окончателно решение?”

След провала на парламентарния контрол днес Николай Тишев коментира пред „Флагман”, че Бургас няма да допусне на негова територия да се изгарят твърди битови отпадъци и боклуци и „цялата тази отрова да я дишат децата ни”.

„Бургазлии ще се вдигнат като един не само ако се предприемат действия, а дори само ако има намерения в тази посока от МОСВ. Това го заявявам, за да са наясно министърът и София с настроенията и мнението на гражданите на Бургас”, каза Тишев.

Той се обърна задочно към Нено Димов: „Не искам да бъда краен, но ако започнете процедура за промяна на Комплексното разрешително на „Топлофикация Бургас”, за да могат да се горят тези боклуци, Вие ще тръгнете с големи крачки към раздялата си с поста на министър на околната среда и водите”.


В категории: Бургас


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
10
Коментара
Флагман.БГ Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри 26/05/2026, Вторник 11:00 0
Флагман.БГ Почина младият художник Деян Янев Почина младият художник Деян Янев 26/05/2026, Вторник 10:45 0
10
Коментара по темата
10.
Оня с бариерата на портала
11.10.2019 22:27:01
2
1
До 9!!! Ти откъде знаеш какво горят,там ли работиш??? Ако не работиш там не се обаждай много много, г- н Биомаса....чуствам се пречистен!!!
9.
чистия въздух който дишаме
11.10.2019 20:02:51
1
9
Топлофикация Бургас от 1-2 сезона започна да гори Биомаси а не пририден газ през отоплителния сезон. Пушаците се стелят на километри към центъра на града . -защото Нямат инсталирана инсталация и филтри .Горят Биомаса а нямата очистваща инсталация защото подобна инсталация струвала 4-5 милиона долара.
Но никой не ги задължава да изградят такава т.е. имат зелена светлина да обгазяват бургазлии на воля
8.
гражданин до редактора и бургазлии
11.10.2019 19:56:27
0
17
Това е най-важната новина за 2019 година за град Бургас.
Има официално искане от Ковачки собственика на ТЕЦ Бургас- до РИОС Бургас и Министерство на Екологията- да му бъде издадено Разрешително за изграждане на инсталации за изгаряне на РДФ боклуци- пластмаси и въглищен прах на територията на Топлофикация Бургас !!!
Това засяга и ще засегне за десетилетия екологията на целия град Бургас-т.к. ТЕЦ Бургас се намира вътре в самия град на 5 км.от центъра на града с преобладаващи ветрове в посока ТЕЦ Бургас- Център на града !
Това е чудовищен опит да бъде унищожен целия град чрез инсталация в градска среда за изгаряне на РДФ боклуция от цяла Европа .
Затова нека редактора да пусна статията на 1-ва страница за поне 1 седмица- това е новината засягаща всеки гражданин на Бургас !
7.
Човека,който вдига бариерата на портала
11.10.2019 19:41:39
8
2
До 6!!! Иии как точно ще падне кметството и държанките??? Аве като говорите ,мислете малко....за какво са ви тези глави!!!
6.
Фернандо Лима
11.10.2019 16:41:20
1
18
Абсолютно е прав Тишев- само да почнат да изгарят въглища- и за 3 дни ще падне цялото Кметсво и всички държанки по седянките в сградата на Общината!!!
5.
Човекът от портала
11.10.2019 14:56:20
7
10
До 1!!! Иии кой е скочил срещу Лукойл и Кроно....че ми се падна от глухата страна...,да горят отпадъци....градът ще просперира...!!!!!
4.
пак до 2
11.10.2019 14:29:22
0
19
Защото ги е страх от народната любов и си плащат да няма коментари под мантрите им
3.
До 2
11.10.2019 14:26:29
0
20
Ами щото слугите от флегман не дават да се пише под кметските и на пуделчетата му слова
2.
*********
11.10.2019 14:24:53
0
13
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
Бургазлия
11.10.2019 14:24:37
3
40
Браво на Тишев, достойна позиция! Бургас няма да позволи, да се превърне в сметище на Европа! Малко ни тровят Лукойл и Кроношпан...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кран изпусна купола на църквата „Св. Николай Мирликийски“ в село Голема Раковица, строена преди 169 години Кран изпусна купола на църквата „Св. Николай Мирликийски“ в село Голема Раковица, строена преди 169 години На кадрите се вижда как кранът повдига купола, но малко след отделянето му от камбанарията, той се изкривява на една страна. След това започва да се люлее Ад под небето: Черна серия от катастрофи и каскади превърна уикенда в Бургаско в истинско бойно поле Ад под небето: Черна серия от катастрофи и каскади превърна уикенда в Бургаско в истинско бойно поле Пиян до козирка бургазлия се размаза на велоалеята за Крайморие, дрегерът щеше да гръмне, друг, отново с тротинетка блъсна възрастна жена пред мола в ж.к. "Славейков" Апаши разбиха и обраха манастира "Св. Четиридесет мъченици" в село Кътина Апаши разбиха и обраха манастира "Св. Четиридесет мъченици" в село Кътина Крадците са задигнали събраните дарения под формата на монети, които са били за ремонт на храма, а полицията вече издирва извършителите на дръзкото посегателство Почти 1 милион българи работят на минимална заплата, сочат данните на НАП Почти 1 милион българи работят на минимална заплата, сочат данните на НАП Статистиката отчита висок дял на ниските официални доходи, но същевременно постъпленията от данъци върху доходите нарастват с над 13 на сто ОДМВР в Бургас започна наркоофанзива след призива на вътрешния министър ОДМВР в Бургас започна наркоофанзива след призива на вътрешния министър Сред задържаните е криминално проявен ямболлия с кокаин, пистолет и много марихуана  Каналджията, който катастрофира в подлеза на ж.к."Зорница" в Бургас, едва не направил тримата мигранти инвалиди Каналджията, който катастрофира в подлеза на ж.к."Зорница" в Бургас, едва не направил тримата мигранти инвалиди Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Пептидите не са безопасни, подчертават експертите Почина младият художник Деян Янев Почина младият художник Деян Янев Той напусна този свят ненадейно Иван Демерджиев спешно привика всички областни директори на МВР Иван Демерджиев спешно привика всички областни директори на МВР Ще има Национално съвещание, за да се набележат приоритетните цели на МВР за следващите месеци  Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението, обяви Мишо Шамара Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението, обяви Мишо Шамара В София имаше ВИС и СИК, а по морето - фантазьори, твърди рапърът
Мелания Тръмп не отиде на сватбата на Доналд Тръмп-младши на Бахамите Мелания Тръмп не отиде на сватбата на Доналд Тръмп-младши на Бахамите Отсъствието на първата дама и нейния син Барън засили коментарите за сериозна емоционална дистанция в известната американска фамилия Гърция отчита огромен ръст от 64% в приходите от туризъм за първите месеци на 2026 г. Гърция отчита огромен ръст от 64% в приходите от туризъм за първите месеци на 2026 г. Над 3,4 милиона чуждестранни гости са посетили страната през първите три месеца, като туристическият трафик от Еврозоната бележи сериозно увеличение Новият премиер на Унгария реже драстично заплатите на висшите държавни служители, свива наполовина и своята Новият премиер на Унгария реже драстично заплатите на висшите държавни служители, свива наполовина и своята Заплатата му ще бъде под половината от това на предшественика му Виктор Орбан Голям проблем на границата с Турция, не признават лични карти, ако... Голям проблем на границата с Турция, не признават лични карти, ако... Ако безсрочният документ е по-стар от 10 години, турските гранични власти няма да го признаят и задължително трябва да се пътува с валиден задграничен паспорт. Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Американското правителство многократно е демонстрирало, че разбира само езика на силата. Пригответе се за петрол на цена от 200 долара", написа Ебрахим Золфагари, говорител на централния щаб на военното командване на страната "Хатам ал-Анбия" Съдийската комисия спря правата на двама рефери след касапското изпълнение в Разград Съдийската комисия спря правата на двама рефери след касапското изпълнение в Разград Причината за това решение на комисията е следствие случилото се в 62-ата минута, когато Идан Нахмиас се обърна и изрита топката, но бутонките му се спряха в гърдите на Леандро Годой Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата? Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата? Полицията не е информирала митрополит Иларион защо колата му е била спряна за проверка и не му е позволила да присъства на претърсването Почина много известен рапър Почина много известен рапър Бейс, чието истинско име е Робърт Джиниярд, е най-известен с хита от 1988 година „It Takes Two“ Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно Събитието съвпадна с 24 май и се превърна не само в музикален спектакъл, но и в символичен празник на българската култура в сърцето на Франция Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо Здравните власти са активирали необходимите протоколи и пациентите в момента са под наблюдение
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Ти вярваш ли в любовта от пръв поглед?
- Не.
- Защо?
- Защото с един поглед не може да се прецени колко пари има мъжа.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, аз днес направих нещо добро!
- Така ли? Какво?
- Двама тичаха за влака, аз пуснах кучето след тях и те успяха да го хванат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учителка на плажа: "Влизането в морето става само след свирка на спасителя."
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори