Провали се парламентарният контрол върху Бойко Борисов – няма кворум
Председателстващият Емил Христов дори не се възползва от правото си да насрочи трети опит за събиране на депутатите
Парламентът скандално не успя да събере кворум, за да започне работа в последното си пленарно заседание преди изборната ваканция.
При първоначалния опит се регистрираха само 106 депутати при нужни 121.
Председателстващият Емил Христов насрочи втори опит за 9,15 ч., но и тогава не се събраха достатъчно народни представители.
Вместо да обяви трети последен опит за събиране на кворум, както се прави по принцип, обаче, Христов каза, че днес заседание няма да има. И насрочи следващото събиране на депутатите за 30 октомври.
Любопитен момент е, че днес премиерът Бойко Борисов трябваше да отговаря на парламентарно питане на председателя на БСП Корнелия Нинова. То беше свързано с променената му позиция относно приемането на България в „Шенген“.
Депутат от БСП коментира пред „Флагман“, че ГЕРБ нарочно провалили кворума. Представителите на соцформацията днес се регистрирали. Това обаче не направили много депутати от ГЕРБ.
Показателно било, че Емил Христов не се възползвал от правото си да насрочи трети опит за събиране на кворум.
Борисов наскоро сам призна, че не му е приятно да ходи в Народното събрание.
Любовта се събужда: 4 зодии, които ще почувстват силни емоции в първата седмица на 2026 година
Студено начало на януари, но след това идва затопляне - вижте кога
Какви храни да ядете в новогодишната нощ за повече късмет, пари и любов
Синът на Йохан Кройф ще вади Аякс от огъня
Полицейска кола мина на червено и предизвика катастрофа
Спортът в траур: Отиде си многократна шампионка на България
Великолепно: Александър Николов е в Топ 3 на света
Тежка седмица за три зодии - вижте дали сте сред тях и какво ви съветват звездите
Зеленски със светкавична реакция за "масираните удари" по резиденцията на Путин
Ужасяваща катастрофа с Антъни Джошуа, двама загинаха пред очите му
В кой град пада 8 метра сняг, а местните живеят пребогато
Коледна трагедия: Двойна смърт в семейството на бивш кмет

Няма извинение за останалите 134 липсващи изрода! Незабавен отвод на Парламента, оставка на Правителството, и мониторинг на всички взети Решения от това НС.
@5
заради коментара ти за 9те, щях да си премълча тоя - ако не беше зле с математиката де... прост и неграмотен си кат всеки гербаджийски олигофрен.