Безмълвно: Депутатите си гласуваха две седмици предизборна ваканция
Ще им се признават транспортни разходи, ако участват в заседания на комисии
Парламентът си гласува две седмици пленарна ваканция. Депутатите няма да заседават в дните преди местните избори в края на октомври.
Официално почивката ще е между 16 и 25 октомври.
Вносители на предложението са народни представители от ГЕРБ, „Обединени патриоти”, ДПС и „Воля”. „БСП за България” не са се подписали под него, но и не възроптаха днес в пленарна зала.
Дебати по темата нямаше, но някои от народните представители гласуваха „против” и „въздържал се”.
В подобни ситуации през последните години депутатите от левицата спореха. Този път обаче предпочетоха да не повдигат въпроса.
Според приетото решение в периода на пленарната ваканция ще могат да заседават парламентарните комисии. На депутатите ще се признават транспортни разходи само във връзка с евентуално тяхно участие в комисиите.
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело

Отговорих ти, но няма кой да чете! Или не знае.
Ти май не си чувал приказката за зелниците?!
Чул съм за повече дисиденти закарани с кола до границата и пуснати там да де оправят в демокрациите, отколкото за убити в белене... Но за теб съм сигурен, че се възприемаш за дисидент също като идиота росен плевнелиев.
Пп. В поста си аз писах как работеше парламента тогаз и как работи сега.
Факт.
Не разбрах целта на твоето тролене.
По време на "комунизма" пак си бе Парламентарна Република, но окупирана!
Както, е и сега! Тогава демокрация ли е?
Сигурен съм, че ако ги имаше границите сега, то отдавна щях да съм в Скравена, или Белене!
не е вече диктатурата на комунизъма, когато си имаха професии и работа и се свикваха само на парламентарни сесии да утвърдят решенията на политбюро...
сега си гласуват почивка от изблиците си на логорея с която да утвърдят решеноята я на боко, я на козяк.
Ваканция означава да им се плати за този период, през който те няма да "работят"!
Съжалявам, но не съм съгласен!
Не Министерски съвет, а Парламента трябва да се разпусне. БОЕЦ, и другите дето протестирате, България е Парламентарна Република.