Британци с призиви за свалянето на кралицата
Решението на премиера Джонсън предизвика буря от недоволство на Острова
В социалните мрежи се появиха призиви за свалянето на британската кралица Елизабет Втора, съобщава израелското рускоезично издание Мигнюз.
Причината за недоволството на поданиците на Нейно Величество е решението ѝ да спре работата на парламента до 14 октомври, както поиска премиерът Борис Джонсън.
Решението ще помогне на Джонсън и ще попречи на депутатите да предотвратят "твърд" Брекзит.
В някои от постовете британците припомнят на Елизабет за крале, които са били екзекутирани в миналото, което според изданието звучи като пряка заплаха за Нейно Величество (Всъщност, в историята на Англия и Великобритания е бил екзекутиран един-единствен крал - Чарлз Първи, през 1649 г., бел. ред.).
"Един мъж, който не е бил избиран, се срещна с една жена, която не е била избирана и поиска разрешение да отмени демокрацията", пише един от недоволните в Туитър.
Решението на премиера предизвика буря от недоволство на Острова и паника в Брюксел. Според съобщения от Брюксел, водещите фигури на ЕС стават все по-загрижени, че Борис Джонсън сериозно смята да изведе Великобритания без сделка.
Във Великобритания започнаха да събират подписка срещу действията му, а вчера актьорът Хю Грант публикува гневен статус в Туитър срещу премиера, като го нарече „прекалено рекламирана гумена играчка за баня”.
Следвайте тези прости съвети и пилешките гърди винаги ще бъдат сочни
Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г.
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник
Молдова потъна в тъмнина заради срив в електромрежата на Украйна
Жените в живота на Димитър Рачков от първата голяма любов до предстоящата сватба
Българският футбол загуби още една легенда, почина Спиро Дебърски
Рибакина повали Сабаленка за титлата на Аустрелиън оупън
