Отварят двете платна на бул. „Захари Стоянов“ за Великден
 
																									
												На извънреден брифинг днес началникът на „Охранителна полиция и КАТ“ в Бургас разкри мерките за сигурност за празниците
По настояване на комисар Неделчо Рачев – началникът на отдел „Огранителна полиция и КАТ“ към ОД на МВР-Бургас, и съгласувано с Община Бургас, ремонтиращата бул. „Захари Стоянов“ фирма работи с удължено работно време за Великденските празници. За самите празнични дни, които започват в петък, ще бъдат отворени двете пътни платна на единствения път към и от жк „Меден рудник“. Целта на това е да се облекчи трафикът към най-големия комплекс, който през последата седмица е тема №1 в града. Това стана ясно на извънреден брифинг, провел се в Областната дирекция на полицията в Бургас, в който участие взе комисар Рачев.
От ОД на МВР-Бургас са взели и други мерки за осигуряване на безопасността по празниците. Движението на камиони над 12 т. по АМ „Тракия“ ще бъде ограничено на 25 и 29 април. Така ще е и по маршрута Малко Търново-Бургас-Варна-Дуранкулак и по пътя Резово-Бургас.
„В дните на усилен трафик ще подпомагаме пътното движение с регулировчици - там, където това е възможно. Ще има засилен контрол на скоростта на територията на цялата област. Засилено присъствие на полицията ще има и около питейните заведения в Бургас и региона. Така ще гарантираме сигурността на гражданите“, коментира комисар Неделчо Рачев.
Контролът върху шофирането в нетрезво състояние – едно от най-често срещаните престъпления в Бургаско - също ще е обтегнат. От ОД на МВР-Бургас призовават водачите да са толерантни на пътя. При спазване на основните правила, предвидени в Закона за движението по пътищата, трафикът е значително по-облекчен и значително по-бързо хората могат да се изнесат от града до дестинацията си, коментират от МВР.
„С цел превенция на кражби, препоръчваме на гражданите да обезопасят жилищата си. В срока, в който ще отсъстват, е хубаво да има човек, който да наглежда имотите, дори за няколко часа на ден. От наша страна са предвидени редица гласни и негласни мерки с цел наблюдение, включително и в малките населени места и вилни зони“, увери комисар Рачев.
Факт е, че предстоящите 4 почивни дни за едни са време за почивка, а за други – за престъпниците - те се превръщат в поле за изява. Както всяка година, таргетираните за кражба апартаменти са тези, които са на ниските етажи и са празни.
Днес репортер на Флагман.БГ направи обход на ремонтните дейности по бул. "Захари Стоянов" в двете посоки. Платното откъм бившите 1000 бани и фирма "Севан" вече е готово, остава да се направят по него маркировката и отводнителната част. Това означава, че половината от ремонта вече е приключил:



 
													 
													 Последният ден на октомври бележи смъртта на първата жена премиер в Индия
																																							
																								
													 Последният ден на октомври бележи смъртта на първата жена премиер в Индия
												
											
																					
																								
																										 
													 
													 Знаете ли какво е панелният парадокс
													
												
												
													
													
													
														 
														 
														Знаете ли какво е панелният парадокс
													
													
																													 
															 
															 
															 
															 
															 
															 Последният ден на октомври бележи смъртта на първата жена премиер в Индия
													
												
												
													
													
													
														 
														 
														Последният ден на октомври бележи смъртта на първата жена премиер в Индия
													
													
																													 31/10/2025, Петък 10:51
														 0
																											
													
														 31/10/2025, Петък 10:51
														 0
													
												
																					 
															 
															 Бургас става национален център за обучение на архитекти
													
												
												
													
													
													
														 
														 
														Бургас става национален център за обучение на архитекти
													
													
																													 
															 
															 
															 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
								 
							 
							 
							 
										 
										 
										 
										 
										 
										 
										 
										 
										 
										 
										 
										 
										 
										