×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Гърция пуска безплатни почивки за 25 000 пенсионери
  • Светът преживя втория най-горещ месец май в историята
  • Правителството обсъжда рокади в НАП и избор на шеф на разузнаването
  • Депутатите гледат предложението на правителството за вдигане тавана на дълга с до 3,8 млрд. евро
  • Възможни са затруднения при закупуването на винетки и маршрутни карти тази вечер
  • Слънчева сряда с превалявания следобед, температурите скачат до 35°
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Като охлюви в черупка: За голямото задръстване на Бургас вчера и какво ли още предстои


Като охлюви в черупка: За голямото задръстване на Бургас вчера и какво ли още предстои
Колоната към жк „Меден рудник“ буквално е километрична, а причината е благородна - ремонт на бул. „Захари Стоянов“
16 Април 2019, Вторник, 16:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Вземете си поука и работете ако щете през нощта, защото така няма да се разберем, зове бургазлия

Голямо задръстване – топ новината на деня. Ама наистина голямо – такова, каквото в малкия морски град Бургас досега не е виждано. Бях вътре – в един от всичките сигурно 200 автомобила в Кумлука, сред всички недоволни мъже и жени, които на отворени прозорци пушиха цигари, гледаха си телефоните и псуваха, докато сухожилията и мускулите в левия им крак буквално се вкочаняват от постоянното натискане и отпускане на съединителя. Със средна скорост 5-10 км/ч. по разбития, осеян с дупки асфалт. В края на работния ден. В понеделник.

„...Да, бе, мило! Прибирам се, ама знаеш ли к‘во задръстване е. Майка му да е*а!“, чувам от съседния автомобил, докато  млад циганин подминава от дясно моя автомобил и също псува някого, пресичайки ул. „Индустриална“. И седя в колата, натискам си левия крак с лявата ръка, за да притъпя болката, и аз псувам. Ама наум, все пак съм културен. 

И се чудя, кой е виновен за цялата тая глупост. Буквално минути преди да тръгна прочетох в интернет, че движението в града е кошмарно. Че околовръстното на Бургас, бул. „Тодор Александров“ е буквално затапено, а задръстването започва още от Трапезица и завършва чак след края на... ремонта. „Какъв е тоз ремонт в час пик и в понеделник?“, мисля си аз.Невъзможно е да я вярно.  Чувам клаксон - някакъв в крайна дясна лента иска да влезе пред мен и да ми отнеме предимство? „Кой си ти, бе!“, крещя на ум аз. Ама му давам път – знаеш ли го к‘ъв е? Както всички са толкова ядосани, че не могат да се приберат вкъщи, разсъждавам, така на бърза ръка ще ми се случи случка. Все пак сме, едно в Кумлука, и две - в Бургас към Меден рудник.

Откакто започна това размишление съм изминал цели 15 метра с автомобила. През 10 секунди гледам дали колата няма да прегрее и псувам. Псувам, че днес, в понеделник след работа, трябваше да ми идва идеята да ходя до жк „Меден рудник“. Че не повярвах, че трафикът е натоварен, че някой е решил да прави ремонт точно в понеделник, че има само един заход към най-големия комплекс в Бургас, че...

„Б*ал съм му майката“, казвам си, „Ще мина през Маринка, пък тея тука да се бъхтят в задръстването, да им се умарят краката, да им прегряват колите и да са ядосани!“. И наистина, още щом стигам до кръговото за жк „Меден рудник“, подминавам два автомобила, които се теглят един друг, престроявам в най-лявата лента и отпрашвам по обходния маршрут през с. Маринка. С изнервена мръсна газ.

Това бе ситуацията вчера между 16:30 ч. и 20, даже 20:30 ч., описана пригледно от наш читател. Причината бе дългоочаквания ремонт на бул. „Захари Стоянов“, който именно вчера – в понеделник, започна.

Чия точно е била идеята да се започне ремонтът в най-натоварения ден от седмицата, затапвайки напълно движението, не е ясно. Може би няма и да стане ясно. Но не сме като белите страни – където подобни ремонти се извършват за дни и се работи през нощта, под уличното осветление, за да се избегне именно проблемът със задръстванията. Не, ние сме в България и тук нещата не стават по този начин. А колко би било хубаво да ставаха. 

Може би фирмата-изпълнител няма достатъчно персонал, може да липсва техника. Да, всичко е възможно. Но в крайна сметка това са и си остават само оправдания. Защото хиляди бургазлии вчера попаднаха в безкрайната колона от коли – и като истински българи псуваха някак волно и небрежно някого – за да освободят малко напрежение в тапата.

Днес ситуацията ще е същата и по тази причина, опарените вече бургазлии най-вероятно ще изчакат час, час и половина, преди да тръгнат да се прибират към жк „Меден рудник“, за да избегнат задръстванията. Ще покиснат малко по кафенетата и ще се забавляват, вместо да седят безсилни в автомобилите си и да пъплят към домовете си. Като охлюви в черпуката си. Така ще се стимулира и малкия и среден бизнес в сферата на услугите. А това съвсем не е лошо.

По същата тема, Флагман.БГ се свързва сериозно с Иван Гюлев - началник отдел "Безопасност на движението" към Община Бургас. Очаквайте неговите отговори каква ще е организацията на движението в идните седмици по време на ремонта.
 


В категории: Меден Рудник


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
20
Коментара
Емел МАХМУД Откриха тяло на сърна в двор на къща Откриха тяло на сърна в двор на къща 10/06/2026, Сряда 13:40 4
Георги РУСЧЕВ Краят на футболната анонимност Краят на футболната анонимност 10/06/2026, Сряда 13:20 1
20
Коментара по темата
20.
фф
19.04.2019 20:51:17
0
0
Ми нали ви казаха бе .По добре маза в града от колкото тристаен в М.Рудник. Ама ко прайте в града бе ,не ви трябва да ставате Грудовци ,,на село на село се върнете ,Вършило Габър Зидарово от където сте и се отпушва града.
19.
X
16.04.2019 19:06:25
1
2
Аз имам мотор... Вие се оправяите
18.
Мима
16.04.2019 17:04:23
18
11
Само един охлюв може да се оплаква като някаква женка от едно задръстване ами нали заради вас бе женчовци го правят този ремонт .
17.
До 11
16.04.2019 16:51:49
10
10
По далеч от Ямбол и Сливен не са ходили а и до Айтос на пазара .Те половината не са болиди през живота си до София иначе знаят по света как било хахах как може да се сравняваш с другите държави като дори неси стъпваш там и незнаеш какво общество са първо .Вчера във Франция изгоря една от най великите постройки в цял севят и не видях един човек да плюе по държавата напротив пееха песни заедно ако тук се случи нещо подобно ще има ама те да хокат и чистачката на катедралата .
16.
До Кили
16.04.2019 16:48:50
4
2
И за една патка може да ги потърсиш!
15.
16.04.2019 16:47:30
3
3
Ами тръгни и виж сам, бе, тъпан! После кажи и на останалите как е.
14.
Кили
16.04.2019 16:46:23
2
6
Те днешните мъже им се схващат само краката като натискат съединителя за друго не ги търси .
13.
Въй
16.04.2019 16:40:52
3
4
Стига сте ми дрънкали глупости ами ако има някой запознат да каже в момента как е.....тъпани.
12.
Наблюдател
16.04.2019 16:36:26
2
22
А върха на тъпотията е когато нормалните хора чакат къде спокойно, къде нервно в колоната, а маса тупани се правят на безсмъртни карайки пред погледите на тупаните в униформи в бус лентите и то безнаказано! Ей това дразни!!! Стига сте се правили на фотографи, изпълзете на улицата и си вършете работата...
11.
m
16.04.2019 16:32:26
12
23
Какво задръстване ви гони ве,вие ходили ли сте в София,Плд или Варна,така е 3ащото имате два булеварда и в това ви е проблема подобиe на град
10.
Пийняк
16.04.2019 16:31:35
4
17
Много хубава поезия, хубав преразказ! Сипвам си една ракия по този повод и съм му брал лайката!
9.
Бо
16.04.2019 16:30:39
11
22
Боли ма Курмилото за вас от Меден Рудник .Забравихте като седяхте по два маса на кръстовището за Созопол .Българина му трябва дамо черни пътища и каруци така се чувства най-добре .Даеба вашата мама нещастна само да хектват знаят .
8.
Аман
16.04.2019 16:27:42
13
20
Аман от тъпанари , виждали те задръстване , оставете си колите за няколко дни докато трае ремонта и ползвайте общественият транспорт .Били им се схванали краката ебахти и тъпана някви джендъри се оплакват като жени .
7.
Въй
16.04.2019 16:27:01
7
6
В момента как е, че ще пътувам към курника?
Моля за отговор!
6.
//
16.04.2019 16:25:54
9
26
Защо винаги вината е само в другия-Изпълнителите работят бавно, начало на седмицата било, няма алтернативен маршрут, не работят през нощта и т.н. Защо след като от няколко дена се говори за този ремонт, половината не слязоха от колите. Редовно поне 1/2 са сами в колата, сигурно всичките работят далеч от спирки. Има и наглеци, които секат пътя на градския транспорт, само и само да минат по-рано. Папагали смотани, вие сте сами в колата, в автобуса са 30-50 човека. Защо да си с предимство?
Простият Ганьо е свикнал да паркира, ако може пред вратата на входа, магазина, работа. Другата тъпотия родна, буслентата е блокирана, а ако има нужда да мине линейка или пожарна, от къде минава, Ганьовци?
Аз също се изнервям от задръствания, но и ние самите може да облекчим частично трафика.
5.
До 3
16.04.2019 16:25:37
15
10
Нерде Ямбол, нерде Станбул .
Бургас , Лондон и Париж на една права.
4.
miko
16.04.2019 16:18:04
2
5
А обхода на Поморие кога?
Че и там в час пик вече има задръствания.
3.
7887
16.04.2019 16:16:23
22
27
Голямо чудо станало! Едно затапване на част от града и оревахте орталъка! Ходили ли сте в Лондон,в Париж,в Рим и пр.? Там е трафик постоянно. И никой не реве. Тук временно,заради ремонт,да може да се доизтрепете по нов асфалт. Достойно е,някакси! Пък който не го устройва-багажа,цървулите и от което село е дошъл. Ако остава тук-тихо! хаха
2.
Наблюдател
16.04.2019 16:10:06
27
34
Отдавна се знае, че Община Бургас няма административен капацитет да реши подобни проблеми. Решението е само едно: внимателно преценявайте за кого да дадете гласа си на местните избори на есен!
1.
77
16.04.2019 16:09:32
26
28
Да се прави ремонт само вечер - писна ни вече да ни правят на луди
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно Благодаря на всеки, който си купи билет. Вие не бяхте там само за да гледате футбол. Вие дойдохте, за да изпратите послание, пише дългогодишният капитан на националния ни отбор Певицата Андреа проговори за опита за самоубийство Певицата Андреа проговори за опита за самоубийство Фолк звездата категорично отхвърли слуховете, че е посегнала на живота си Любо Пенев е новият треньор на „Локомотив" София Любо Пенев е новият треньор на „Локомотив" София Легендарният български специалист подписва договор за 1+1 години със столичния клуб след прекарано лечение Откриха тяло на сърна в двор на къща Откриха тяло на сърна в двор на къща С голяма разкъсно-контузна рана Герои! Трима ученици спасиха Бургас от потенциален убиец Герои! Трима ученици спасиха Бургас от потенциален убиец С тяхна помощ хванаха шофьор с 3,18 промила край Морската градина Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна Очаквано, брюкселските говорилници започнаха да използват "проруски" в определенията си за кабинета на Радев Васко не е дилър и сводник, твърдят близките му и винят шофьора на автобуса за трагедията Васко не е дилър и сводник, твърдят близките му и винят шофьора на автобуса за трагедията Никое от нашите деца не краде, казва леля му Евдокия и споделя, че и тя се поти на паважа Траян Филипов под стража, но обвиненията за хулиганство и за гонка може да отпаднат Траян Филипов под стража, но обвиненията за хулиганство и за гонка може да отпаднат Вторият обвинен за трагедията на „Челопешко шосе“ Васил Филипов няма мярка мярка за неотклонение, защото е в болница (М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ (М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ Трябва да се предприемат същите действия, каквито ние за ваканционното селище, добави той Мигрант опита да обезглави мъж в Белфаст пред очите на десетки, според медиите било „нападение с нож” (ВИДЕО) Мигрант опита да обезглави мъж в Белфаст пред очите на десетки, според медиите било „нападение с нож” (ВИДЕО) Брутални кадри от атаката циркулират в цялата мрежа - потресаващи са
Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Симпатичните дебютанти отказаха лъскавите возила и доказаха, че във футбола все още има място за чиста и искрена страст Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Яростни протести заляха Париж заради дефектната съдебна система, оставила на свобода насилник с тежко криминално досие Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Шефът на месинджъра Офир Еял взриви ефира с ексклузивна новина за пълна интеграция на изкуствения интелект и разкри крие ли това риск за личните ни чатове БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин
Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Когато големите вериги започнат да продават на много ниски цени, това винаги е заплаха за малките търговци Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, вчера в колата ме изпраскаха и отпред и отзад.
- Обади ли се на полицията и на застрахователя?
- Не ме разбра...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори