Осветиха знамето на VI-ти ученически гвардейски отряд от СУ “Христо Ботев“ в Айтос
Церемонията е под патронажа на Президента на Република България Румен Радев
Връчиха представителното знаме на VІ-ти Ученически гвардейски отряд на Средно училище "Христо Ботев" в Айтос. Церемонията е под патронажа на Президента на Република България Румен Радев, с подкрепата на Министерство на отбраната и със съдействието на Национална гвардейска част.
Знамето на Шестия в страната ученически гвардейски отряд беше тържествено осветено от Негово Високопреосвещенство Сливенски митрополит Иоаникий. В ритуала участваха Националната гвардейска част и Представителният гвардейски духов оркестър.
30 ученици от 9 до 12 клас на СУ "Христо Ботев" - Айтос заслужиха честта да носят гвардейски униформи, точно копие на представителната военна част. При спазването на стара царска традиция, Иво Антонов - Директор на Дирекция "Социална политика" в Министерството на отбраната, кметът на Община Айтос Васил Едрев, подполк. Борисов от Националната гвардейска част и Директорът на СУ "Христо Ботев" Пенка Кирязова, заковаха пирони в дръжката на знамето, за да бъде стабилно и носено с достойнство от младите гвардейци. Знамето беше връчено на айтоския ученически отряд от знаменосците на Националната гвардейска част.
Специално за събитието в Айтос гостува д-р Денислава Ангелова организатор на инициативата, Председател на Асоциация "Докосни дъгата". Гост на церемонията беше и Заместник областният управител на Бургас Владимир Крумов и Флотен адмирал Чобенков.
10 години след създаването на първия отряд, Айтос се нарежда между шестте градове в страната, които имат своите малки гвардейци. В тържественото си слово, кметът Васил Едрев им пожела да пазят с достойнство и чест символите на българската държавност, на историта и на военните традиции. "Помнете, че днес поемате огромната отговорност да бъдете пример за децата и младите хора на Айтос! Да бъдете водещият отряд на всички родолюбиви прояви в родния град. Бъдете здрави и пазете знамето чисто," каза още в обръщението си към младите гвардейци кметът.
Иво Антонов поздрави Ученическия гвардейски отряд на СУ "Христо Ботев" от името на Министъра на отбраната Красимир Каракачанов. За принос и за заслуги за военно-патриотичното възпитание на младите хора, той прочете Указ на Министъра за удостояване на кмета Васил Едрев с юбилеен медал "100 години от Първата световна война". Юбилейни медали от Министъра на отбраната бяха връчени на и Директора на СУ "Христо Ботев" Пенка Кирязова и на Началника на Военен клуб - Айтос Иван Иларев.
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"
