Осветиха знамето на VI-ти ученически гвардейски отряд от СУ “Христо Ботев“ в Айтос
Церемонията е под патронажа на Президента на Република България Румен Радев
Връчиха представителното знаме на VІ-ти Ученически гвардейски отряд на Средно училище "Христо Ботев" в Айтос. Церемонията е под патронажа на Президента на Република България Румен Радев, с подкрепата на Министерство на отбраната и със съдействието на Национална гвардейска част.
Знамето на Шестия в страната ученически гвардейски отряд беше тържествено осветено от Негово Високопреосвещенство Сливенски митрополит Иоаникий. В ритуала участваха Националната гвардейска част и Представителният гвардейски духов оркестър.
30 ученици от 9 до 12 клас на СУ "Христо Ботев" - Айтос заслужиха честта да носят гвардейски униформи, точно копие на представителната военна част. При спазването на стара царска традиция, Иво Антонов - Директор на Дирекция "Социална политика" в Министерството на отбраната, кметът на Община Айтос Васил Едрев, подполк. Борисов от Националната гвардейска част и Директорът на СУ "Христо Ботев" Пенка Кирязова, заковаха пирони в дръжката на знамето, за да бъде стабилно и носено с достойнство от младите гвардейци. Знамето беше връчено на айтоския ученически отряд от знаменосците на Националната гвардейска част.
Специално за събитието в Айтос гостува д-р Денислава Ангелова организатор на инициативата, Председател на Асоциация "Докосни дъгата". Гост на церемонията беше и Заместник областният управител на Бургас Владимир Крумов и Флотен адмирал Чобенков.
10 години след създаването на първия отряд, Айтос се нарежда между шестте градове в страната, които имат своите малки гвардейци. В тържественото си слово, кметът Васил Едрев им пожела да пазят с достойнство и чест символите на българската държавност, на историта и на военните традиции. "Помнете, че днес поемате огромната отговорност да бъдете пример за децата и младите хора на Айтос! Да бъдете водещият отряд на всички родолюбиви прояви в родния град. Бъдете здрави и пазете знамето чисто," каза още в обръщението си към младите гвардейци кметът.
Иво Антонов поздрави Ученическия гвардейски отряд на СУ "Христо Ботев" от името на Министъра на отбраната Красимир Каракачанов. За принос и за заслуги за военно-патриотичното възпитание на младите хора, той прочете Указ на Министъра за удостояване на кмета Васил Едрев с юбилеен медал "100 години от Първата световна война". Юбилейни медали от Министъра на отбраната бяха връчени на и Директора на СУ "Христо Ботев" Пенка Кирязова и на Началника на Военен клуб - Айтос Иван Иларев.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
