Осветиха знамето на VI-ти ученически гвардейски отряд от СУ “Христо Ботев“ в Айтос
Церемонията е под патронажа на Президента на Република България Румен Радев
Връчиха представителното знаме на VІ-ти Ученически гвардейски отряд на Средно училище "Христо Ботев" в Айтос. Церемонията е под патронажа на Президента на Република България Румен Радев, с подкрепата на Министерство на отбраната и със съдействието на Национална гвардейска част.
Знамето на Шестия в страната ученически гвардейски отряд беше тържествено осветено от Негово Високопреосвещенство Сливенски митрополит Иоаникий. В ритуала участваха Националната гвардейска част и Представителният гвардейски духов оркестър.
30 ученици от 9 до 12 клас на СУ "Христо Ботев" - Айтос заслужиха честта да носят гвардейски униформи, точно копие на представителната военна част. При спазването на стара царска традиция, Иво Антонов - Директор на Дирекция "Социална политика" в Министерството на отбраната, кметът на Община Айтос Васил Едрев, подполк. Борисов от Националната гвардейска част и Директорът на СУ "Христо Ботев" Пенка Кирязова, заковаха пирони в дръжката на знамето, за да бъде стабилно и носено с достойнство от младите гвардейци. Знамето беше връчено на айтоския ученически отряд от знаменосците на Националната гвардейска част.
Специално за събитието в Айтос гостува д-р Денислава Ангелова организатор на инициативата, Председател на Асоциация "Докосни дъгата". Гост на церемонията беше и Заместник областният управител на Бургас Владимир Крумов и Флотен адмирал Чобенков.
10 години след създаването на първия отряд, Айтос се нарежда между шестте градове в страната, които имат своите малки гвардейци. В тържественото си слово, кметът Васил Едрев им пожела да пазят с достойнство и чест символите на българската държавност, на историта и на военните традиции. "Помнете, че днес поемате огромната отговорност да бъдете пример за децата и младите хора на Айтос! Да бъдете водещият отряд на всички родолюбиви прояви в родния град. Бъдете здрави и пазете знамето чисто," каза още в обръщението си към младите гвардейци кметът.
Иво Антонов поздрави Ученическия гвардейски отряд на СУ "Христо Ботев" от името на Министъра на отбраната Красимир Каракачанов. За принос и за заслуги за военно-патриотичното възпитание на младите хора, той прочете Указ на Министъра за удостояване на кмета Васил Едрев с юбилеен медал "100 години от Първата световна война". Юбилейни медали от Министъра на отбраната бяха връчени на и Директора на СУ "Христо Ботев" Пенка Кирязова и на Началника на Военен клуб - Айтос Иван Иларев.
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
