Медицинските сестри от Бургас: Работим на три места, за да оцеляваме
От понеделник започват изборни събрания по отделения в УМБАЛ-Бургас, излъчените представители ще седнат на масата на преговорите
Бургаските медицински сестри ще отправят покана към омбудсманът на РБ Мая Манолова за среща в града. Това стана ясно по време на днешния им пореден протест, който се проведе пред сградата на УМБАЛ-Бургас. Специалистите по здравни грижи се надяват чрез тези си действия да привлекат на своя страна Манолова в битката им за промени в Колективния трудов договор (КТД).
На протеста бяха представени всички болнични отделения, сестрите напомниха, че продължават да поддържат исканията си. Репортер на Флагман.бг разговаря с фелдшера Минка Стоянова, която подкрепи колегите си, въпреки счупения си крак.
„Надяваме се с идването на Мая Манолова в Бургас ситуацията да се промени към по-добро за нас. Работя от 10 години в УМБАЛ-Бургас. В стерилизационното звено съм. Заплащането е изключително мизерно. Унизително дори. Заплатата ми е 650 лева, вдигната е с 50 лева от 1 януари т.г. С тези средства се живее много трудно и с много лишения, на ръба на минимума всеки месец. Моят съпруг е с ТЕЛК 80%. Диабетик. Сложно е. Да не кажа невъзможно! Имам деца, за които също се грижа. Изключително трудно се справяме със сметките. Необходими са и средства за лекарства и храна”, сподели Минка Стоилова, фелдшер в УМБАЛ-Бургас.
Минка Стоилова, фелдшер в УМБАЛ-Бургас
Стана ясно, че от понеделник започват и изборни събрания по отделения в УМБАЛ-Бургас, които ще излъчат свои представители. Излъчените ще участват заедно със Синдикатите като трета (самостоятелна) страна по договарянето на условията в ново КТД.
„Това е законовият начин да се постигне споразумение. Само така ще има резултат. Споделям, че ми се наложи да изляза в болничен за месец-два. Не мога да работя по допълнителия си трудов договор, защото здарвословното ми състояние не го позволява. Е как да свържа двата края?”, каза Мария Николова, медицинска сестра в Окръжна.
Припомняме, че протестите на медицинските сестри с цялата страна започнаха на 1 март. Сред исканията им са: Без търговски дружества в здравеопазването, еднакви основни заплати за всички специалисти по здравни грижи в рамките на две минимални работни заплати за страната, връщане на медицинските стандарти и нощен труд.
Втори протест на медицинските сестри в Бургас! Заплата от 650 лв. е унижение, наистина
Бургас се присъедини към протеста на специалистите по здравни грижи
Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни
МВР си купи 681 джипа за 65 милиона лева в последните дни на кабинета „Желязков
Костадинов заподозря заплаха за живота си
Шокиращо насилие: Мъж преби приятелката си и се опита да я хвърли през прозореца
Крум Зарков няма да е част от проекта на Радев, влиза в битката за лидер на БСП
Рецидивист от Котелско задържан за серия кражби от вендинг машини и климатици в Несебър
Иран „се готви за военна конфронтация, като същевременно използва дипломатически канали“.
Машинното гласуване беше отхвърляно от депутатите в НС
Чуждестранните студенти в България се увеличават, а близо 60% от тях изучават медицина
Германия дискутира бойкот на Световното първенство по футбол в САЩ заради външната политика на Вашингтон
Бургазлии задържани за кражба на кабели
Самолетна катастрофа в Колумбия отне живота на 15 души при полет от Кукута до Окана

Като са кандидатсвали, не са били наясно какво ги очаква? Не са ли наясно защо само те са бакалаври за разлика от другите средни специалисти?