×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 1/3 от всички лекари у нас са над пенсионна възраст
  • Започва Страстната седмица
  • Иран каза „не“ на Тръмп: Ормузкият проток остава затворен
  • Григор Димитров запази позиция, голям скок за Иван Иванов
  • Земетресение в Северна Гърция
  • На мъжете в Германия под 45 г. им трябва одобрение от властите за по-дълъг престой в чужбина
  • Възрастта за пенсия във Великобритания се вдига на 67 години
  • Тръмп с ултиматум Иран до вторник вечер да отвори Ормузкия проток
  • Отиде си големият певец, композитор и поет Михаил Белчев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вижте кой е купил Комендантството на пъпа на Бургас и под какви условия


Вижте кой е купил Комендантството на пъпа на Бургас и под какви условия
Сградата трябва да бъде запазена в автентичния й вид, не само фасадата, предстои тежка реставрация, ще следим дали ще се случи едно към едно
18 Март 2019, Понеделник, 18:34 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: авторът

Христо Тодоров е собственик на сградата още от 2013 година, получил я от Областна управа за 117 хил.лева

Емблематичната сграда на Комендантството, намираща се на ул.”Алеко Константинов” в центъра на Бургас, е собственост на местния бизнесмен Христо Тодоров, показа проверка на Флагман.бг. От няколко години сайтът ни алармира за разпадащата се стара постройка, която е опасна за живота на минувачите, но реакция от властите нямаше. Ето каква е истината, която можеше да излезе и по-рано наяве:

Фирмата на Христо Тодоров „Сити билд” ЕООД е закупила зданието през 2013 година за 117 110 лева, без ДДС, след търг, проведен от Областна администрация-Бургас. Това е било по времето на областния управител Константин Гребенаров. Имало е само един участник, който при тайно наддаване за 77,80 кв.м застроена площ е декларирал готовност да плати сумата, която надвишава пет пъти данъчната оценка от 23 478 лева.

Какво се случва със старото комендантство в Бургас

 Флагман.бг установи още, че 110-годишната сграда е в общо УПИ с общинската дирекция по местни данъци и такси  „Приморие" с вход откъм главната улица "Александровска". Тя е на гърба на Комендантството.

Христо Тодоров реално е закупил сградата без земята, т.е. – ако тя падне, няма да има собственост.

През 2018 година поземленият имот под въпросната сграда е отписан от актовите книги на държавата - в полза на община Бургас. Сградата е част от архитектурния ансамбъл и е паметник на културата. Заради това единствената възможност за Тодоров е да я възстанови - нещо, което той започва да прави.

Топ грозотия: Дори фасадите на бургаската ул. „Алеко Константинов“ плачат за ремонт 

Христо Тодоров е строителен предприемач, собственик на оборотното кафене „Малибу” на ул."Г.Кирков".  В строителното портфолио на компанията му "Сити билд"ЕООД попадат десетки знакови за Бургас и региона проекти. Един от тях е сградата на бул.”Алеко Богориди”, където е ситуиран отскоро р-т "Хепи". Компанията е изградила някои от най-красивите кооперации в централната част на Бургас, както и много хотелски комплекси в Равда, Свети Влас и Несебър.

Бургас се сбогува с легендарната търговска уличка до площад „Св.св.Кирил и Методий” 


В категории: Бизнес


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
15
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Скъпите горива връщат хоум офиса Скъпите горива връщат хоум офиса 06/04/2026, Понеделник 17:20 0
Флагман.БГ Франция изтегли златните си резерви от САЩ Франция изтегли златните си резерви от САЩ 06/04/2026, Понеделник 17:00 0
Мария АРНАУДОВА Как да си върнем любопитството към ежедневието Как да си върнем любопитството към ежедневието 06/04/2026, Понеделник 16:40 0
Мария АРНАУДОВА Тръмп: Протестиращите в Иран са били въоръжени от САЩ Тръмп: Протестиращите в Иран са били въоръжени от САЩ 06/04/2026, Понеделник 16:10 0
Светлозария КИДЕРОВА Опашки за газови уредби, сервизите записват часове след седмици Опашки за газови уредби, сервизите записват часове след седмици 06/04/2026, Понеделник 15:20 3
15
Коментара по темата
15.
n
19.03.2019 15:23:04
0
2
Много ме кефят правните ви изводи- ако сградата падне, няма да има собственост. Моля, кажете кой ви е юридическия съветник? Поклом, както казва Котаракът Румен
14.
Запознат
19.03.2019 13:06:43
6
1
Тоя шаран е в ръководството на черноморец.на хранилка се наредил
13.
ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее
19.03.2019 11:32:36
1
0
Това комендантство е някогашното полицейско управление,покрито с мрачнен ореол.Да се събори.
12.
*********
19.03.2019 05:16:50
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
11.
*********
19.03.2019 04:25:51
2
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
Аз
18.03.2019 23:37:10
0
21
Да не е напуснал момчето.онова футболиста.винаги ни пускаше мачове,докато колежката,една крива се правише на голяма работа. От известно време не го виждам в Малибу,а доста години ги държеше персонала изкъсо и бяха много добре.кофти за кафето ако е така.
9.
Друг клиент до7
18.03.2019 23:20:05
1
18
Съгласна с теб.още преди нова година се усети че го няма управителчето.и симпатяга беше,и работливо и умно,винаги се отзоваваше ако има нещо.как няма да го задържат?
8.
asd
18.03.2019 23:06:57
16
64
ТОВА НОРМАЛНА ДЪРЖАВА ЛИ Е ????????????
117000лв ??? Един Апартамент в Лазур и получаваш имот на Александровска ????
Добре ли ни го ................... как е до кога ще влащат тези псета ???????????
7.
Клиент
18.03.2019 21:24:09
1
18
Вече малибуто не е същото.откакто го няма управителя(момчето),всичко е леш.
6.
Цената
18.03.2019 20:56:47
4
35
За 78 квадрата, без земята и в такова състояние, в допълнение че не можа да я събори или настрои.....даже много е платил.
5.
At
18.03.2019 20:11:00
124
103
Таен търг с тайно наддаване
4.
до 2 и 3
18.03.2019 20:00:43
85
106
Стига сте ревали мързеливи завистници, като е толкова евтина, защо не се явихте на търга да я купите? Всички търгове на областната администрация са публични и се обявяват месеци предварително. Аман от такива като вас, нищо не правите, не искате и другите нищо да правят и когато направят...не било честно и ревете.
3.
Времето тече, но нищо не се променя
18.03.2019 19:39:24
1
37
Данъчната оценка е смешна и нагласена. Че то една гарсонка по комплексите е повече. За тези пари не може да си купи мястото ако ще и да си съдере дупешника, ако няма хора в системата
2.
Ха ха
18.03.2019 19:30:30
2
42
На тази цена 113 000 лева ще си купи двустайна панелка в Славейков, само земята под сградата е няколко милиона...Този ще цепи парата с някой от общината...
1.
Георги Костов
18.03.2019 19:23:27
0
35
Строителен предприемач и търговец на оръжия в свободното си време. Красота!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Скъпите горива връщат хоум офиса Скъпите горива връщат хоум офиса Дори бързият мир няма да възстанови нормалността в близки срокове Андрей Рунчев във Ф Студио: Бургас има нужда от устойчиво управление на държавно ниво, за да довърши големите си проекти Андрей Рунчев във Ф Студио: Бургас има нужда от устойчиво управление на държавно ниво, за да довърши големите си проекти Кандидатът за депутат от ГЕРБ СДС посочи четирилентовите пътища, младите хора, летището и индустриалните зони като водещи приоритети за региона Ученици от Бургас отбелязаха Седмицата на гората с практически урок в Странджа Ученици от Бургас отбелязаха Седмицата на гората с практически урок в Странджа Гимназисти от ПТГ по дървообработване „Георги Кондолов“ се включиха в теренно обучение с лесовъди от ДГС Ново Паничарево и се запознаха с реалната работа в горското стопанство От началото на годината има 76 случая на морбили, за същия период на 2025 г. – само 1 От началото на годината има 76 случая на морбили, за същия период на 2025 г. – само 1 Имунизационният обхват за 2025 г. е най-ниският за последните десет години Арест на границата: Заподозрян за терористична атака в Чехия е хванат у нас Арест на границата: Заподозрян за терористична атака в Чехия е хванат у нас Окръжен съд – Хасково ще заседава по случая Опашки за газови уредби, сервизите записват часове след седмици Опашки за газови уредби, сервизите записват часове след седмици Скокът на горивата върна интереса към монтажа, а цената на масовите системи остава около 700 евро при по-висок клас компоненти Нова заплаха за туризма и морето - подготвят схема за прехвърляне на нефт от кораб на кораб в прилежащата зона на РБългария Нова заплаха за туризма и морето - подготвят схема за прехвърляне на нефт от кораб на кораб в прилежащата зона на РБългария Операцията ship-to-ship вече ще се извършва в движение, в 24-милната зона - без държавен контрол, извън териториалните ни води, което създава огромен риск от еко- и бизнескатастрофа за Южното Черноморие Ще стане ли Емил Дечев шеф на МВР в редовния кабинет? Ще стане ли Емил Дечев шеф на МВР в редовния кабинет? В "Прогресивна България" харесали за титуляр и главния секретар Георги Кандев Незаконен превоз на животински вътрешности доведе до глоба Незаконен превоз на животински вътрешности доведе до глоба Нарушението е установено в Хасково  Най-опасният модерен наркотик Фентанил вече е у нас, България няма адекватни закони Най-опасният модерен наркотик Фентанил вече е у нас, България няма адекватни закони GHB пък, познат с уличното име "Дрогата на изнасилвача", само фигурира в списъците с "рискови" вещества
Франция изтегли златните си резерви от САЩ Франция изтегли златните си резерви от САЩ При операцията BdF спечели €13 млрд. от сделки със злато Тръмп: Протестиращите в Иран са били въоръжени от САЩ Тръмп: Протестиращите в Иран са били въоръжени от САЩ Изявление на президента на САЩ даде нов аргумент на Техеран, който от месеци твърди, че демонстрациите са били подкрепени отвън Иран отхвърля временно примирие със САЩ Иран отхвърля временно примирие със САЩ Иран подготви списък с американски и израелски кораби, които биха могли да бъдат обект на атаки Духовната съветничка на Тръмп зове: Дарете 10% от доходa си, за да помогнете на Израел Духовната съветничка на Тръмп зове: Дарете 10% от доходa си, за да помогнете на Израел Вярвам, че е толкова важно да почитаме Бог с неговия десятък, каза Уайт Кейн Ще дават Оземпик и при риск от инсулт и инфаркт Ще дават Оземпик и при риск от инсулт и инфаркт Здравната система на Англия смята да осигури лекарства за отслабване на над 1,2 млн. души Великобритания вдига пенсионната възраст до 67 години Великобритания вдига пенсионната възраст до 67 години Промяната тръгва поетапно от понеделник и ще важи еднакво за мъже и жени до 2028 година Артемис II навлезе в лунното притегляне и се насочи към историческо прелитане Артемис II навлезе в лунното притегляне и се насочи към историческо прелитане Капсулата Орион премина в решаващ етап от полета, а екипажът е на път да постави рекорд за най-голямо отдалечаване на хора от Земята Гаф при обир: Българи забравиха личните си карти в бус с крадени гуми в Австрия Гаф при обир: Българи забравиха личните си карти в бус с крадени гуми в Австрия Органите на реда са обявили лицата за издирване, но в хода на вчерашния ден двамата сами са се предали в полицията Гърция ограничава ол инклузив услугите с нови такси и мерки срещу хранителните отпадъци Гърция ограничава ол инклузив услугите с нови такси и мерки срещу хранителните отпадъци Хотелите ще въвеждат ограничения върху количествата храна, а туристите може да плащат допълнително при разхищение Сватба за 20 милиона приключи с намеса на полицията Сватба за 20 милиона приключи с намеса на полицията Луксозното тържество се превърна в напрегната ситуация след сигнал за нарушения на обществения ред
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Работен ден, офис, позвъняване при секретарката.
- Кети, донеси ми хартия.
- А-четири ли, или А-три?
- А-а-а-бързо! В тоалетната съм!
Виц на деня Виц на деня - Госпожице, много се извинявам, но не се ли познаваме отнякъде?
- Възможно е, аз съм медицинска сестра в психиатрията.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато на мъжа му е лошо, той търси жена.
Когато на мъжа му е хубаво - жена му го търси него.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори