×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вижте как се строи върху свлачището на Крайморие. Законно е, но рисково и скъпо


Вижте как се строи върху свлачището на Крайморие. Законно е, но рисково и скъпо
Строителят на обекта Пламен Дженков днес обясни пред Флагман какво се случва - има ли ощетени и какво точно строи
18 Февруари 2019, Понеделник, 16:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, Снимки: Авторът

От Община Бургас показаха документи, с които са редуцирали чрез съда имотите на астниците до брега с 25 %, за да се оформи зелена зона

Сигнал за незаконно строителство, този път в бургаския кв. Крайморие, провери репортер на Флагман. Става въпрос за строеж в северната част на плажа в квартала. Наш репортер днес посети мястото, след като на редакционната ни поща пристигна анонимен сигнал за случващото се на пясъчната ивица.

В действителност има строителна площадка и е по план, одобрен от Общината през 2009 г. -  за двуетажна сграда с подземен паркинг, която ще се експлоатира от частно лице. Строител е бургаската фирма „Съни“ ЕООД, със собственик и технически ръководител на проекта Пламен Дженков.

Той обясни следното: „Това са частни урегулирани имоти. Имаме разрешително за строеж, издадено на 4 януари т.г., тук сме от около 10 дни. Няма нищо незаконно и както се вижда има отстъп от плажната ивица, който е много повече от описаните в репортажите на ваши колеги от телевизиите - 5 метра“, каза той пред нашия репортер.

По думите му неговата фирма ще изгради и водопровод със собствени средства, който по-късно ще бъде предоставен безвъзмездно на Община Бургас. Очаква се сградата да бъде издигната до покрив до началото на лятото, уточни още Дженков.

Той отрече твърденията, че обектът ще е малък семеен хотел.

Проверка на Флагман.БГ в Общината хвърли допълнителна светлина върху казуса

„И този, и съседните имоти са възстановени на частни собственици като бивши земеделски земи. Съдът ги е възстановил в граници до самия плаж, но за да няма обществено недоволство Община Бургас  взе от собствениците с до 25% от квадратурата, за да се оформи зелен буфер с пешеходна алея между имотите и самия плаж. Тази наша позиция ние защитихме и в съда, защото парцелите са скъпи и никой собственик не желае да отстъпи от тях“, казаха за Флагман.БГ от пресцентъра на Община Бургас. 

Така ще изглежда сградата. Горе в дясно се вижда разрешително за строеж от Общинската дирекция "Устройство на територията" от 4 януари 2019 г.

От там уточниха още, че въпросният терен е част от квартал и влиза в урбанизираната територия на Бургас. Това на практика значи, че не може да се наложи над собствениците ограничение за височината и мащаба на сградите, които искат да построят.

Проверката на Флагман.БГ и разговорът ни с Пламен Дженков обаче доведоха до друг проблем, който спешно се нуждае от решение. Плажната ивица в кв. Крайморие е скалиста, а терените където в бъдеще ще се строс, са разположени близо до брега. Предвид факта, че зоната е урбанизирана и е предвидено построяването на пешеходна алея, е от обществена значимост брегът да бъде укрепен.

Брегът трябва да се укрепи, категоричен е собственикът на "Съни" ЕООД Пламен Дженков

„Това може да стане с буни, със специални укрепления и т.н. Има си методи, но действително е необходимо да бъде направено. Реално така ще се постигнат две позитивни неща за квартала – ще се увеличи пясъчната ивица и ще се укрепи брега така, че да няма опасност от свлачища и наводнения“, каза още Дженков.

Припомняме, че в последните дни от управлението на Тройната коалиция през 2009 г. точно в този район морето погълна 3 милиона лева, отпуснати от тогавашния строителен министър Асен Гагаузом за укрепване на свлачището, но те просто не бяха усвоени по предназначение, а бяха заграбени.
 


В категории: Бургас


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
9
Коментара
Емел МАХМУД Вижте програмата за празника на Поморие Вижте програмата за празника на Поморие 30/04/2026, Четвъртък 17:43 0
9
Коментара по темата
9.
Ха ха
18.02.2019 21:02:47
1
4
Там никога не е било земеделска земя ..пусти заменки също като на Корал и Германката там никога не е било земеделска земя от 1985 до 2005 си беше проста общинска мера и всеки местен ще го потвърди поне това съм го виждал.. . Вече чакам времето когато чужденците ще спрат да идват за да спре тази анархия и тези никаквци който демокрацията сложи на върха на държавата вижте само синовете и дъщерите им...
8.
еееех
18.02.2019 20:55:11
1
1
ОКОЛО ВИЛАТА НА ДОГАН НАПРАВИХА МНОГО ДОБРО УКРЕПВАНЕ ,БРАВО
7.
еееех
18.02.2019 20:46:30
1
1
кой събори билборда до М.Р. , браво и без това мястото му не е там
6.
Аз ли НЕразбрах
18.02.2019 20:28:17
1
0
Извинявамсе че съм направил грешка,а колкото до срамът,НЕ несе срамувам когато ми вземат Х лева от заплатата и я разпределят както на някой му харесва,а лошият резултат ме отвръщава както сигурно теб те отвръщават негръмотните хора казващи мнение.Извинявай ако отново съм допуснал правописна грешка.
5.
До 2
18.02.2019 17:36:28
1
8
Моля Ви , научете кога се пише “със” и кога “с” , както и “във” и “в”. Срамно е да давате мнение и да допускате елементарни грешки които се учат в първи клас.
4.
свлачището
18.02.2019 17:23:26
0
5
Брегът там отдавна трябваше да е укрепен! Фирма Понс прибра в последния ден на правителството на Станишев 1 млн. лева за да изпълни брегоукрепване, после стовари едни камъни и пясък и прибра парите, а брегът се разпада. Който не вярва сам да провери
3.
*********
18.02.2019 17:17:03
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
2.
Аз ли НЕразбрах
18.02.2019 16:57:28
3
8
БГ Идиотщина,знаят че земята се свлича обаче някой разрешава да се строй на такъв район,после държавата със НАШИТЕ пари да крепи брега.Във България найстина няма виновни дъжавни/общински или каквито и да било обществени институции и по-важното НАКАЗАНИ.Никога няма да направим и крачка напред със този манталитет.Магистрали строим ДРОБ,Площади ремонтираме ДРОБ,Улици ремонтираме Дроб,Ремонти на Ремонтите,май найстина по-добре комунистите да дойдата,те поне нищо неправят,само си КРАДЪТ!!!!!!
1.
Така така
18.02.2019 16:29:07
5
12
И после ще ревем като Сарафовлии, че къщите ни са на свлачище и държавата е длъжна да го укрепва!
Всички предупрежаваха Сарафовлии да не строят на ската на свлачището , те не ще строим, сега като тръгна свлачището.. държавата е длъжна! Аз ли гои карах да строят на свлачище!
Архитекта издал разрешение на кладата! Стига сте крали пари! М@мк@ ВИ!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Ризортът, предназначен само за възрастни, отново бе удостоен с наградата „HolidayCheck Award“, което затвърждава позицията му като едно от най-популярните места за настаняване в света До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите Парите от тях не били изядени Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Обединеното кралство и девет други нации формират съвместни военноморски сили в Северна Европа, които ще подкрепят НАТО Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Насеф Савирис вече притежава цялата собственост, след като придоби акциите от Porsche
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори