×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Митко Каратиста пое охраната на МОЛ "Странд" след турболентна смяна на синдици


Митко Каратиста пое охраната на МОЛ "Странд" след турболентна смяна на синдици
Логото на "Делта Гард" със слоугъна "Защита без граници" грее на сиво-зелената фасада, сякаш, за да покаже, че молът има нов покровител
11 Февруари 2019, Понеделник, 12:33 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, Снимки: Авторът

Не е ясно колко плаща настоящият синдик на фирмата, за да охранява мола, но практиката показва, че подобни договори са с космически суми

 

"Делта Гард", собственост на небезизвестния Димитър Спасов-Каратиста е поела охраната на фалиралия МОЛ "Странд", установи днес репортер на Флагман.бг.

Логото на компания грее на сивата фасада с огромни букви и се вижда чак от главния път, а влизането на фирмата в срутилия се проект не изглежда никак случайно.

Флагман.бг проследи производството по несъстоятелност на "Странд Бургас" АД. В последните месеци се забелязва изключителна динамика, а от миналата седмица и нов синдик - Росен Милошев, който "оздравява" и Русенската корабостроителница, както и още няколко от компаниите, получили многомилионни кредити от КТБ. Той е сменил Боривой Миланов, заел се със "Странд" само половин година по-рано. 

От партидата по делото, което се води в Софийски градски съд, става ясно, че доскорошният пазач "ВИП Секюрити", охраняваща куп държавни обекти като Мини Марица Изток и Пощите, се е оттеглил, но е вписан като кредитор заради просрочени задължения, а на нейно място сидникът Боривой Миланов е подписал договор с "Делта гард" ООД.

Колко плаща синдикът на "Делта Гард" за едничкия човечк, който днес Флагман.бг забеляза на обекта - остава в тайна.

Но не можем да пропуснем факта, че до този момент с атрактивни проекти, финансирани от орбитата на КТБ многократно се повтаря един и същи сценарий - влиза синдик, който уж трябва да оздравява дружеството, назначава охранител, който уж да пази, но се подписва договор срещу изключително висока сума, която разбира се не може да плаща, защото оздравяването дружество няма приходи. Така охранителят се превръща в кредитор, който обикновено проявава претенции за имуществото, което пази.

Подобна бе схемата с ТВ7, както и обекти на Николай Банев, в който отново бе намесено името на "Делта гард". За никого няма да е изненада, ако историята се повтори в МОЛ Странд и след "ВИП Секюрити", и "Делта гард" да се нареди като сериозен кредитор с претенции към имуществото на мола.

82 млн.лева потънаха в безумния проект на мол Странд, а сега не могат да го продадат и за 10 млн.лева

Припомняме, че инвесторът в МОЛ-а - "Страд Бургас" бе сред най-големите длъжници на КТБ. Флагман.бг още през 2015 година откри в доклада на квесторите кредитната експозиция на компанията, която бе за 82,98 млн.лева. Още тогава международни одитори бяха категорични, че строителството не е излязло повече от 15 млн.лева, а сумата е завишена съвсем умишлено - за да се източи банката.

През последните години се проведоха няколко търга за имуществото на Странд, но интерес нямаше, въпреки че цената падна до 10 млн.лева или под 250 евро на кв.м. По неофициална информация от последните дни първият открит мол в България "Странд" е оглеждан от японски инвеститори, които искали да изградят високотехнологична болница.

Дали преди продажбата няма да има изненадваща смяна на собствеността и търговският център да отиде в ръцете на някой от кредиторите, след което да бъде препродаден - можем само да гадаем.

Цената на МОЛ Странд се срина със 61 млн.лв., търгът почва от 15 млн.лв.

 


В категории: Бургас


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
13
Коментара
Флагман.БГ Трите основни стълба на успешната връзка Трите основни стълба на успешната връзка 29/03/2026, Неделя 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Как да почистите микровълновата за минути Как да почистите микровълновата за минути 29/03/2026, Неделя 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Най-добрата зодия за приятелство Най-добрата зодия за приятелство 29/03/2026, Неделя 19:40 0
Флагман.БГ Топ 5 храни за здрава кожа Топ 5 храни за здрава кожа 29/03/2026, Неделя 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ Най-силната зодия в трудни ситуации Най-силната зодия в трудни ситуации 29/03/2026, Неделя 18:40 0
13
Коментара по темата
13.
До:5
12.02.2019 00:30:55
0
2
Митко Спасов го познавам лично и е Бургазлия ! Имат къща на ул.Рилска в Бургас ! Баща му беше аташе в Гърция по време на комунизма ;) така че изводите си правите сами!
12.
Ха ха
11.02.2019 19:59:11
0
2
Интересно е кой са собствениците и как са излъгали банките да ги финансират..бих казал че паркинга на Странд е най добрият му актив, другото е отворена сергия...
11.
Демокрация
11.02.2019 19:01:30
9
2
Само не мога да разбера кое точно е новината? Не виждам проблем сериозна фирма с национална структура да охранява мола. Добре че бяха те да се свържат с мен и ми кажат че сина ми няколко пъти правят опити с негови приятели да ходят там и да правят бели. Ако беше бургаска фирма, едно че щяха да го пребият, а и мола щеше вече да е на мазилка. Отдавна да са окрали и изнесли всичко ценно. Аз подкрепям Делта Гард за присъствие в Бургас.
10.
Marinero
11.02.2019 16:57:33
1
8
Мутроландия.
9.
дпс,герб,бсп, патрЕотите и слави тъпото
11.02.2019 16:13:57
0
10
на всяка крачка СОТ,а кой ще произвежда? Тва БВП само не расте! Ама добитък нация,кво да се очаква ,логично и най-бедни ...
8.
Гоцо
11.02.2019 16:03:02
0
3
Интересно, за какво му е на Бойко Борисов този празен мол?! Предполагам, че с Пеевски ще приложат схемата от Дунарит. Ще запукат с НАП-аджииски проверки наемателите в другите два мола, докато се сетят, че трябва да се преместят в правилния Мол. Пожевем, увидим.
7.
Goran
11.02.2019 15:54:30
5
4
Samo VTA
6.
Бле бля аз съм мутра на боеко
11.02.2019 15:37:09
0
12
Бойко вече даже не се и крие. гЕРБ ще изгубят изборите здраво и след това същите закончета които гласуваха ще им се струпат на тиквите
5.
K
11.02.2019 15:26:30
2
5
Tozi sofiqnec natiska burgazlii da minatav pri nego ! Negovite predataviteli tyk i biqchi sa Tenekedjiev i oshte nqkolko bivshi zatvornivi
4.
do 3
11.02.2019 14:31:43
0
17
Като те гледам как пишеш едва ли проблема е в човека, а и по-добре да не взимаш книжка
3.
.
11.02.2019 13:57:38
8
6
petko shiloto instruktor ot selo trastikovo burgasko nikoi da ne po4va kursove pri nego apsolutno vseki kasa ako ne si doplati6 odelno za da vzemi6 izpitite dori i da moji6 da kara6 trqbva da plati6 odelno za da vzemi6 shofirska knijka kompententnite organi da go rasledvat i da bade sprqn da bade instruktor potarpev6i sa nad 30 4oveka i pove4e
2.
Пак нямате финансова логика
11.02.2019 13:39:36
3
6
Може сумата по строежа на Странд да не е 82,98 млн.лв, но със сигурност няма как да е 15 млн.лв
1.
Коки
11.02.2019 13:28:55
1
5
Че тея го пазят от година и повече.Много стара информация.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Монамур, вкусен ли е тоя руски шнур“: Лора Крумова отговори на Костадинов „Монамур, вкусен ли е тоя руски шнур“: Лора Крумова отговори на Костадинов Водещата от „Нова“ пусна стихче от старо парче на Ицо Хазарта, после го изтри Зоро от Оризаре е основният заподозрян за смрътта на Стефан Поляка в Слънчев бряг Зоро от Оризаре е основният заподозрян за смрътта на Стефан Поляка в Слънчев бряг 24-часовата полицейска мярка на групата изтича утре сутринта и вероятно част от тях ще бъдат освободени, но Зоро със сигурност ще остане в ареста поне за 72 часа Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата Само 35-45%  от цената на литър гориво по бензиностациите се определя от суровината, докато останалите над 50% са в голяма степен ДДС и акциз. Ето тук държавата може да се намеси, категоричен е лидерът на БСП Как се стигна до създаването на едно чудовище Как се стигна до създаването на едно чудовище Хронология на престъпленията на Васил Михайлов "Черноморец 1919" показа, че гради сериозен отбор, спря лидера "Дунав" "Черноморец 1919" показа, че гради сериозен отбор, спря лидера "Дунав" Ако съставът се запази за следващия сезон - акулите ще са претенденти за първото място  Как от площада в Карнобат тръгна войната между Румен Радев и ПП-ДБ (ВИДЕО) Как от площада в Карнобат тръгна войната между Румен Радев и ПП-ДБ (ВИДЕО) Асен Василев нарече лидерът на "Прогресивна България" "страхлив лицемер" и замеси съпругата му Деси Радева  Телешки салам с едва 3 % месо разпали страстите в нета Телешки салам с едва 3 % месо разпали страстите в нета Сабриев иронично допълва, че саламът може да се нарече "телешки“ само заради металната тел, с която е завързан Готовите проекти на ГЕРБ за Бургаска област трябва да бъдат изпълнени! Готовите проекти на ГЕРБ за Бургаска област трябва да бъдат изпълнени! Няма да отстъпя и на милиметър, ако не получат финансиране, дори и да сме в опозиция, казва един от най-активните депутати на ГЕРБ Станислав Губеров, който отново е в листата за 52-ото НС Над 1 млрд. евро са спечелили българите от хазарт, но са заложили 2 млрд. евро Над 1 млрд. евро са спечелили българите от хазарт, но са заложили 2 млрд. евро Дадените пари за хазартни игри нарастват с около 40 на сто през миналата година, и то при положение, че през предходната 2024 г. имаше увеличение с около 8 на сто спрямо 2023 г. Близо 47 500 дружества декларираха данъците си от старта на кампанията Близо 47 500 дружества декларираха данъците си от старта на кампанията От тях близо 4 000 са подадените декларации от дружества само за Бургаска област
Българи пазаруват в Гърция, както гърци у нас преди години Българи пазаруват в Гърция, както гърци у нас преди години По думите на пътуващите, разликите в цените са съществени София по-скъпа от Берлин и Атина: Какви са цените на основните храни? София по-скъпа от Берлин и Атина: Какви са цените на основните храни? Млечните продукти и захарта повишават разходите в София Студент от Бургас осъди прокуратурата заради фалшиво положителен тест за амфетамини Студент от Бургас осъди прокуратурата заради фалшиво положителен тест за амфетамини Ще трябва да му платят 1500 евро обезщетение  Как ще изглежда светът при $200 за барел Как ще изглежда светът при $200 за барел Opмyзĸият пpoтoĸ, пpeз ĸoйтo минaвa eднa пeтa oт cвeтoвния пeтpoл, eднa чeтвъpт oт гaзa и eднa тpeтa oт тopoвeтe, e дe фaĸтo блoĸиpaн Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител Подозренията са, че тя се е преструвала на неработоспособна Как червеното вино влияе на усмивката Как червеното вино влияе на усмивката Червеното вино е приятел на човека, а и на оралното здраве. То съдържа активни съставки и антиоксиданти, които имат благоприятно въздействие върху зъбите и устната кухина на човека Европейска директива ще оскъпи пратките от Тему Европейска директива ще оскъпи пратките от Тему Новата мярка ще се добави към вече въведената такса от 3 евро на тип артикул, която се събира от юли за малки пратки със стойност под 150 евро, основно идващи от Китай Руса бизнесдама, зам.-председател на Общински съвет, си купи хотел за 4 млн. евро Руса бизнесдама, зам.-председател на Общински съвет, си купи хотел за 4 млн. евро Имотът беше обявен на търг за 5,6 млн. евро от частен съдебен изпълнител през юли м.г., но тогава не се стигна до продажба Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара Властите в ОАЕ са действали едностранно и без официални обяснения И Тервел Пулев ще бъде част от Max Fight 64 И Тервел Пулев ще бъде част от Max Fight 64 На ринга той ще изведе своя възпитаник Тома Великов, който представлява боксов клуб „Венко Пулев“.
Станка Златева, председател на БФБ Станка Златева, председател на БФБ Вкарахте ме в цирк Виц на деня Виц на деня Тате, мама поръча да ти кажа тази вечер да ходиш из хола по чорапи, без чехли.
- Защо?
- Изгубила някаква игла и иска да я намериш.
Виц на деня Виц на деня Портиер в женско студентско общежитие.
- При коя отивате, младежо?
- Не знам, Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек с добри мисли никога не може да бъде грозен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори