Ричард Алибегов: Нужна е отсрочка за смяната на касовите апарати
Нужна е отсрочка за смяната на касовите апарати. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ председателят на Българска асоциация на заведенията Ричард Алибегов.
„Необходима е разяснителна кампания. Малкият и средният бизнес не си дава сметка, че това не е просто подмяна на апарата, а става въпрос за подмяна на софтуера, което отнема два-три месеца“, добави той.
Търговци: Наредбата на НАП за касовите апарати ще блокира икономиката
До април над 170 000 касови апарати трябва да бъдат сменени или софтуерът им да бъде подобрен.
Главният финансов директор на Българската стопанска камара Станислав Попдончев каза, че промяната е доста съществена. „За първи път наредбата предвижда изисквания не само към фискалните устройства, но и към софтуерите, които ги управляват”, добави той.
Бизнесът не е готов, а и в голяма степен не е информиран и считаме, че тези срокове са изключително кратки и неизпълними, подчерта Алибегов.
„Проблемът не е единствено със срока и дали ние ще се справим в тези срокове. Ние считаме, че ни трябва допълнителен срок не само, за да се подготви бизнеса, но да се подготвят и самите контролни органи“, каза пък адвокат Валентин Савов.
По думите му има изключително много неясноти в наредбата, което пък позволява различно прилагане на текстовете от контролните органи.
1500 касови апарати вече работят според новите изисквания
Зодиите, които винаги казват истината
26/04/2026, Неделя 20:00
0
Трик за премахване на мазни петна от дрехи
Везенков с голямо признание на Стария континент
Емил Дечев: И Ваня Стефанова трябва да подаде оставка като и.ф. главен прокурор
Българка стана на 100 години, кмет й отиде на гости
Проблеми за Килиан Мбапе
26/04/2026, Неделя 18:20
0
Ивайло Мирчев: Искаме общ политически субект с ПП
Ердоган с реакция след драмата с Тръмп
Бърза рецепта за палачинки с прясно мляко
Внимавайте какво ядете! Откриха тонове мляко с манипулиран срок на годност в мандра
От Рейгън до днес: Историята на атаките около хотел „Хилтън“
Как да върнем блясъка на мивката с оцет и сода
