×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Предизвикателство към бизнеса! Бургас привлича ИТ инвеститори в „Сентрал парк” с двойно по-ниски наеми от София


Предизвикателство към бизнеса! Бургас привлича ИТ инвеститори в „Сентрал парк” с двойно по-ниски наеми от София
Сентрал парк ще даде възможност на Бургас да се превърне в ИТ центъра на Югоизточна България
21 Януари 2019, Понеделник, 23:12 ч.
Автор: Емел МАХМУД

В трите бизнес сгради ще бъдат обособени 6 хил.работни места, наемите са 6,5 евро на кв.м. – двойно под тези в София
 

С реализирането на амбициозния проект „Сентрал парк” Бургас ще има възможност да се превърне в център за високи технологии. За пръв път в Югоизточна България на вниманието на IT компаниите, работещи в сектора, ще бъдат предоставени прекрасни възможности за развитието на бизнеса им.

В трите сгради, общо 51 хил.кв.м. офис площи, ще могат да работят до 6 хил.специалисти, а инвеститорът – „Сентрал парк” ЕООД, еднолична собственост на „Триаинвест”, предлага уникални за страната ни условия.

Наемите на офис площите в „Сентрал парк” ще бъдат два пъти по-ниски от тези в София – 6,5 евро на кв.м. при средни цени от 14-15 евро  на кв.м. в столицата.

Бургас има всички дадености да се превърне в привлекателно място за български и чужди ИТ специалисти. Международните компании от този сектор от години позиционират офисите си в градове край море, с топъл климат и подходяща инфраструктура, нещо, което Бургас има, но до този момент липсваха подходящи офис сгради.

Бургас ИТ инвеститори Сентрал парк
Комплексът "Сентрал парк" ще бъде завършен до три години. Проектантите са предвидили той да отговаря на нуждите на пазара за следващите 10 години

С реализирането на проекта „Сентрал парк” ще се даде възможност на фирмите от ИТ и аутсорсинг индустрията да погледнат на Бургас като място за сериозно развитие на бизнеса им.

Проектантите са внедрили изключителни иновации, а плановете на инвеститора са да осигури прекрасна работна среда. Проектът е изключително „зелен”, не само по отношение на растителността, която заема над 7 хил.кв.метра, но и с философията на използване на природните ресурси.

В „Сентрал парк” ще има над 7 хил.кв.м.соларни панели, които ще произвеждат слънчева енергия, равняваща се на 1 MWp, с която спокойно ще се захранват общите части и осветлението в целия комплекс. Ще се изгради и специална система за събиране и пречистване на дъждовната вода, която ще позволява използването й за битови нужди. 

Офертата на годината! Търсите ли вашия дом-мечта? Вижте как да купите луксозен апартамент с паркомясто на най-добрата цена

Бургаският тех парк, както бе определен „Сентрал парк”, ще е една иновативна екосистема, която има потенциал да се превърне в дом за редица ИТ и аутсорсинг компании.

При проектирането и енергийните решения е търсен ефект, проектът да отговаря на нуждите на пазара на недвижимите имоти в следващите 10 години.

След 3 години ще открием Central Park, в който хората ще могат да работят и живеят с вдъхновение. Ако успеем да изпълним целта си и привлечем международен бизнес той ще наложи нова корпоративна култура в нашия град, вдигне доходите и доведе много млади и висококвалифицирани хора в града ни”, казаха от „Сентрал парк” ЕООД.

В комплекса ще има и модерен конгресен център с капацитет за 500 души, подходящ за различен тип обучения, академии, както и конференции.

Бургас ще има своя тех парк, привлича инвеститори с уникални условия

Припомняме, че общата инвестиция в „Сентрал парк” е над 60 млн.евро – най-голямото строителство в съвременната история на Бургас.

Освен трите офис сгради ще има и три жилищни сгради, огромен подземен паркинг и модерна инфраструктура, която включва дзен градина, фитнес и СПА, ботаническа градина, търговски обекти, няколко ресторанта, привнесена от Изтока растителност, както и площад с фонтан-водно огледало, аналогично на това  на Sony Center в Берлин.


"Сентрал парк" е зелен проект с изцяло нова философия. Автомобилите са на подземен паркинг, а на кота 0 има площад, фонтан и множество зеленина


В категории: Бизнес


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
Димитър КИРЯКОВ Анелия разкри тайната за перфектна фигура Анелия разкри тайната за перфектна фигура 23/06/2026, Вторник 16:00 0
България Всички новини
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във видинско Падаща противоградова ракета подпали житен масив във видинско Бързата намеса на пожарникарите спаси десетки декари готова за жътва пшеница след инцидент по време на буря Трагедия в Лозенец: Известната столична интелектуалка Елка Скорчева почина чисто гола на плажа Трагедия в Лозенец: Известната столична интелектуалка Елка Скорчева почина чисто гола на плажа 86-годишната представителка на артсредите стана първата жертва на жестоките юнски горещини Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Правителството готви нов механизъм за изчисляването ѝ от 2027 година Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Общината няма да проверява цените на частния бизнес, но започва постоянен и безкомпромисен контрол за спазването на правилата Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Жанет Немет е загинала тази сутрин в столичния спортен комплекс "Диана" САЩ оставят визите за българи въпреки дипломатическия натиск от София САЩ оставят визите за българи въпреки дипломатическия натиск от София Иван Демерджиев постави въпроса пред представител на Департамента по вътрешна сигурност на САЩ Капанът на „справедливостта“: Защо прогресивният имотен данък ще удари обикновения човек, а не богатите* Капанът на „справедливостта“: Защо прогресивният имотен данък ще удари обикновения човек, а не богатите* Опакована като борба със спекулата, новата данъчна идея рискува да оскъпи наемите на младите семейства и да вдигне цените на ежедневните стоки и услуги Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове Ароматен и идеален за кафе Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор Вицепремиерът Гълъб Донев изпрати указания за Бюджет 2026, които предвиждат лични вноски за чиновници и магистрати, но изключват МВР и армията Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха Момчетата на 2 и 4 години са открити мъртви в автомобил в двора на баба им
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори