Млад лекар избра Хасково пред Рим
13 Януари 2019, Неделя, 12:31 ч.
Автор: Флагман.БГТой е на 29 години и е четвърта година специализант в отделение по хирургия
Млад лекар остана у нас, въпреки че имал възможност да специализира в чужбина, информира бТВ. Не смята да бяга. Той е на 29 и е четвърта година специализант в отделението по хирургия на Хасковската болница.
„Тук ми се предоставя възможност да работя редом с всички останали специалисти. Мога да кажа, че се чувствам уважаван”, споделя специализантът д-р Никола Ганашев.
Дава дежурства и в Спешния център.
„Стигал съм, може би, до около 200-250 часа месечно и като част от спешния екип ми се е налагало да изкарам дори денонощие в болницата”, каза Ганашев.
Две дежурства в Спешната помощ за малко не го превръщат в пациент. Агресията, която среща от болните, обаче приема като опит, макар и горчив.
„Всеки, който се е захванал с тази професия, знае, че не винаги е възможно да се помогне. Ценно е да чуеш едно благодаря, след като си успял да помогнеш на някого”, коментира специализантът.
Имал е възможност да специализира в Рим, но избира Хасково. Казва, че и на Запад не е лесно да достигнеш високо заплащане, а ако имаш желание да работиш, в България също може да достигнеш висок доход в сектора.
„Имах възможност да посетя и клиники в Италия и смело мога да заявя, че не са много пред нас. Ако човек иска да работи, иска да се развива, подчертавам иска да работи, може да доближи дохода, който би имал един специализант и тепърва стартиращ лекар на Запад”, обясни д-р Ганашев.
След година на д-р Ганашев му предстои изпит за придобиване на специалност. При успех ще продължи да работи в същата операционна на отделението, в което практикува и днес.
В категории:
Здраве






МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас
16/06/2025, Понеделник 15:20
0

4 зодии виждат бъдещето си в сънищата
16/06/2025, Понеделник 15:00
0





Мъжкият отбор по футбол на Община Айтос участва в международен турнир с благородна кауза
16/06/2025, Понеделник 14:20
0

В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“
16/06/2025, Понеделник 14:00
0

Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли
16/06/2025, Понеделник 13:40
0

Ужасяващ финансов кошмар за тези зодии през лятото заради ретроградния Меркурий
16/06/2025, Понеделник 13:35
0

Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол
16/06/2025, Понеделник 13:21
1

бТВ я изпрати преждевременно в майчинство
16/06/2025, Понеделник 13:00
2

Европейският съюз инвестира в българска технологична компания по схемата „EIC STEP Scale Up“
16/06/2025, Понеделник 12:55
0

Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна
16/06/2025, Понеделник 12:41
2