×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гърция вече не е любима дестинация за много българи! Все повече избират да почиват у нас


Гърция вече не е любима дестинация за много българи! Все повече избират да почиват у нас
За първите 9 месеца на годината над 4 000 000 българи са избрали България за екскурзии и почивка, каза министърът на туризма Николина Ангелкова
10 Ноември 2018, Събота, 16:00 ч.
Автор: Моника ИЛИЕВА, снимка: авторът

Очакванията са ръстът на чуждестранните туристи да продължи и през следващата година


Все по-често българите припознават родните курорти за целогодишни почивки и ваканции, това каза министърът на туризма Николина Ангелкова в Несебър.

Анализът на подопечното ѝ министерство за първите 9 месеца на годината показва, че над 4 000 000 българи са почивали у нас. От тях 1 500 000 са предпочели месеците от юли до септември. На база измерването става ясно, че 41 % са били по родното Черноморие, а останалите 59 % са избрали други дестинации във вътрешността на страната. „Това е ръст от 2,5 %, макар и скромен, показва, че се движим в правилната посока”, коментира пред Флагман.бг министър Ангелкова.

Данните категорично показват, че с усилията, които полага държавата през последните години, е успяла да върне българите, почиващи в курорти в южните ни съседки Гърция и Турция. 

Министърът на туризма уточни, че за предстоящия зимен сезон и на база най-ранните записвания може да се твърди, че ако не ръст, то поне показателите ще бъдат същите като при сезон 2017/2018, а именно 1 600 000 чуждестранни туристи.

Като цяло се запазва интересът за зимен туризъм към Гърция, Румъния, Сърбия, Македония и Турция.
„Продължаваме стратегически да насърчаваме интереса от дестинации като Израел, които все повече ни припознават за зимен туризъм, вместо конкурентите ни от Австрия, Италия и Германия”, поясни министърът.

Николина Ангелкова акцентира, че е приятно изненадана от летните записвания на английския пазар, които към настоящия момент се движат с ръст от 29 %.

„Обнадеждаващо е, че с усилията, които полагаме и тепърва ще положим, можем да очакваме една успешна туристическа 2019-та”, каза тя.

Министър Ангелкова направи уточнение, че в бъдещия Закон за туризма ще има ясна дефиниция какво е турист, а именно "всеки, който е реализирал минимум една нощувка, акцентирам, в категоризирано място за настаняване".

В категории: Политика


Моника ИЛИЕВА Автор
Моника ИЛИЕВА
19
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко 31/01/2026, Събота 14:40 1
19
Коментара по темата
19.
Ташунко сапа
11.11.2018 10:21:43
0
1
Побратимият се е прекарал с Девин, но така е, като прави оборот на ДПС активистите. Същото е в Доспат и региона. Така че ходете на хилядите прекрасни места в България, само не и в хотелите на Доган и свитата му!
18.
До Мунчо
11.11.2018 10:17:09
5
1
Мунчо, къде е тая средна класа с къщи в Гърция? Нашата средна класа ходи на евтините плажове в северна Гърция, където пясък няма, само камъни и скали, опъват се на чакъла и се радват на идилията. Обслужването може и да е добро, цените - съмнявам се, но нашите плажове със сигурност са по-хубави.
17.
Мунчо
11.11.2018 09:46:28
1
4
Сеедната класа ходи в Гърция. Дори и къщи си накупихме там. Тук е много мръсно по плажовете все още, също така и морето. Аз лично нямам наблюдения за обслужването за нашето черноморие, защото последните 20 години ходим в Гърция и Хърватска.
16.
Vinetu
11.11.2018 09:09:44
0
6
Таз година направих грешката да почивам у нас в Девин. Прекрасна природа и до там. 4звезден хотел уж, с мухъл, петна по чаршафите. Храната беше трагедия - гарнитура от зеленчуци разбират замразени такива. В Родопите ти сервират бланширани картофи. Плодовите сокове не са и от левче за 3 литра. Отношението към клиента е като към дойна крава.... Другата година ще бягам далече от български туризъм ! А, за Бургаските бизнесмени да добавя : Почти няма завезение в което да искаш да се върнеш....
15.
Една българка
11.11.2018 07:45:58
0
5
Госпожа Самодоволна със сигурност не почива у нас!
14.
www
11.11.2018 02:21:42
1
4
Боцмане, че за пътните нищо не споменаваш е разбираемо. Че този 5-звезден хотел отговаря на 3, пак е ясно защо премълчаваш. Само не ми обяснявай, че си ходил лятото в активен сезон! Отишъл си септември, когато нормалните туристи са освободили хотела и са пуснали промоциите за такива като теб.
13.
калейчо
11.11.2018 00:02:24
0
7
Тази година нямах пари за Созопол и Несебър.. и.. почивах в Доминикана...!!!... За догодина събирам пари... За Ахелой... дано да успея..!!!!!!.... Маймо мила и профани сте..!
12.
Де е Киро на КИРИЯ
10.11.2018 22:33:01
0
3
Наи сие добре есента на яхта в СеинтТропе ,
хали гали
зимата сме на о-в Бали
да бодна цьрна мадама лятото сьм в Доминикана
ако рентата от село сьм си взел карам ски в Куршавел
11.
Ха ха ха
10.11.2018 21:40:51
0
5
Ха ха ха
10.
Боцмана
10.11.2018 21:04:34
1
12
За 400 лева на човек...следващото лято съм пак в Турция....7 вечери в 5 звезди-(No Koment)!
9.
*********
10.11.2018 20:53:29
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
8.
Brit
10.11.2018 20:30:54
0
5
Истина е всички българи в англия почиват при Нас Страшно са културни не се правят на интересни вкл. братята роми те също работят там.
7.
До Коста Патриота
10.11.2018 20:30:10
1
7
Ало, патриота. Вземи седни го научи тоя български език малко като си такъв голям патриот.
6.
Коста
10.11.2018 20:10:12
14
4
Министерска казва едно, а всички мои приятели и в живота и в нета казват друго. Как става тази работа!? Писна ми, да ми разказват за задчужбинските си почивки и пътешествия. Писна ми да публикуват снимки и коментари от прибеването си зад границите на отечеството ни! ПП: АЗ СЪМ ПРАТРИОТ! ЗАТОВА ОТ ТУК НАТАТЪК: ВСЕКИ, КОЙТО ПОСМЕЕ ДА НАПУСНЕ ГРАНИЦИТЕ НА РЕПУБЛИКАТА БЪЛГАРИЯ Е ПРЕДАТЕЛ! ПОЧИВАЙ ТЕ В БЪЛГАРИЯ, ПОЧИВАЙТЕ В МИР!
5.
Коста
10.11.2018 19:50:14
0
6
Не мога едно да разбера, кой повече е некомпетентен, Вие или МИНИСТЕРСКА, та от къде са тези 4 МИЛИОНА българи почиващи по нашите БЪЛГАРСКИ курорти!? СТАВА ВЪПРОС ЗА ЧУЖДИ ГРАЖДАНИ. А отделно внимание заслужава въпроса към Ангелкова: А този ръст, благодарение на емигрантите ли го имаме? Май и тях включвате в бройката, както транзитно преминалите ни границата. Спад има, да си го признаят!
4.
Гого
10.11.2018 19:46:17
0
7
ТЯ полага усилия ! И ще полага....в тоалетната !
3.
В допълнение
10.11.2018 19:42:07
2
14
Защото нямаме пари за Гърция
2.
Geshef
10.11.2018 19:40:17
0
17
Аве тоя кон - вЕрва ли си ?!
Е@ахти и изрода , братче !
Ебахти и наказания ,, народ " - да има такиви министре !
1.
Kutiqta
10.11.2018 19:38:59
0
8
Mihes
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Цената на благородния метал отбеляза една от най-силните си корекции от над десетилетие насам Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден Бърз домашен десерт с минимални усилия и максимален ефект Борисов се срещна и с канцлера Мерц, каза му за предстоящите избори в България Борисов се срещна и с канцлера Мерц, каза му за предстоящите избори в България ГЕРБ ще представи визията си за мащабна модернизация на държавата Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации България е на 85-о място в света по индекс на щастие и заема последната позиция в Европейския съюз България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния Страната ни заема 62-ро място в света според индекса Global Firepower за 2025 г. Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026 Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026 Софийският университет е единственият български ВУЗ, класиран в седем предметни области на Times Higher Education Среднощна катастрофа до детската градина в центъра на Поморие Среднощна катастрофа до детската градина в центъра на Поморие В сигнал до Флагман.бг наш читател твърди, че колата е на общински съветник от Поморие „Блокада на пътя на смъртта“: Спират движението край Телиш в памет на Сияна и всички жертви „Блокада на пътя на смъртта“: Спират движението край Телиш в памет на Сияна и всички жертви Днес се навършват десет месеца от трагичната смърт на 12-годишната Сияна Зелена светлина за енергийните ни проекти, над 59 млн. евро ще влязат в България Зелена светлина за енергийните ни проекти, над 59 млн. евро ще влязат в България Жечо Станков съобщи за одобрено европейско финансиране по трансгранични инициативи Да закриеш Замунда е като да извадиш захарна близалка от устата на дете Да закриеш Замунда е като да извадиш захарна близалка от устата на дете Архитектите на този виртуален рай отдавна флиртуват със законите по начин, който може да накара и най-толерантния юрист да получи нервен тик
Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Южносудански мигрант в Германия си хареса 18-годишно момиче, с което да умре Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Атина разглежда покупките на недвижими имоти в Еврос като въпрос на национална сигурност Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди 85% от пробите на ябълки съдържат множество остатъци от химикали, а „вечни вещества“ се откриват в 64% от пробите, сочи ново наблюдение на европейски организации ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, как е? Завърши ли висшето?
- Завърших. С две дипломи съм вече - психология и публична администрация.
- Браво! А по колко даваш доматитe?
Виц на деня Виц на деня - Защо закъсня с 30 минути?
- Красивите жени могат да закъсняват за среща!
- Така е, но ти защо закъсня?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори