Борисов посреща Ципрас, Дънчила, Вучич и Нетаняху в Евксиноград
31 Октомври 2018, Сряда, 13:27 ч.
Източник: бТВФокус на срещата ще бъде развитието на съвместните инфраструктурни проекти
Министър-председателят Бойко Борисов ще бъде домакин на Четиристранната среща на високо равнище между България, Гърция, Румъния и Сърбия на 2 ноември в резиденция „Евксиноград“, съобщават от правителствената пресслужба.Премиерите Бойко Борисов, Алексис Ципрас и Виорика Дънчила и президентът на Сърбия Александър Вучич ще обсъдят развитието на съвместните инфраструктурни проекти в контекста на свързаността на Балканите. Фокус на срещата ще бъде и задълбочаването на регионалната стабилност, както и актуални европейски въпроси.
По-късно лидерите от формата ще проведат работен обяд, в който ще участва и министър-председателят на Израел Бенямин Нетаняху. Израелският премиер е на работно посещение в България по покана на българския министър-председател Бойко Борисов.
Утре в резиденция „Евксиноград“ двамата премиери ще проведат среща на четири очи, която ще бъде последвана от пленарно заседание. По време на разговорите ще бъдат обсъдени двустранните отношения в области от взаимен интерес, като акцент ще бъде поставен върху международни и регионални теми.
В категории:
Политика
МВР ще издава ускорено лични карти и удостоверения за граждани, които искат да гласуват
8 случая на морбили у нас, започва извънредна ваксинация на деца без поставени дози
Дания се е готвила за война със САЩ заради Гренландия
Край на Ретрогадния Меркурий! Четири зодии получават злата възможност
МВР започна масово глобяване за нарушения с тротинетки
България ще има нов национален селекционер по футбол
След обир за десетки милиони в Германия: крадците още не са открити
Това ли са мечтаните работни места: Румсървис критик и изследовател на халати
БДУ укрепва медицинското си направление с нови доценти
Ако ЦСКА реши тези пет проблема - ще мачка всички наред
Почина обичан бургазлия
Бургаската звезда LYNN представя впечатляващо видео към сингъла си „Влез“
