×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

76-годишната Йорданка пред Флагман.бг: Циганите ще ме убият, няма да оставят и внука ми (СНИМКИ)


76-годишната Йорданка пред Флагман.бг: Циганите ще ме убият, няма да оставят и внука ми (СНИМКИ)
Разбиха с ритници врата на двора, с телата си притискахме стъклата и на тази, но и нея счупиха, казва баба Йорданка
19 Октомври 2018, Петък, 05:54 ч.
Автор: Катя КАСАБОВА, снимки: авторът

Старата жена бе отведена тази сутрин за разпит в полицията, ромите от махалата наблюдаваха извеждането и от дома нагло и безнаказано

7:30 часа , 19 октомври 2018 г.

Екипът на Флагман.бг пристига на своеобразния площад, представляващ вододел между българите и ромската махала по склона нагоре, числеността им не може да се определи, но въпреки ранния час гъмжи от малки деца, безработни родители и млади мъже, някои от които  с вид на изпечени престъпници. Пред къщата на ул. "Бяло море" N32 е спряла полицейска кола. Двама униформени са отворили вратите и чакат 76-годишната Йорданка да излезе от къщата си , за да я отведат в полицейското управление.

Жената приема екипа ни и предпочита да ни разкаже какво се е случило в нощта срещу 18 октомври, преди да даде показания. Не изглежда особено сигурна в органите на реда, че след като им разкаже за случилото се, може да се чувства спокойна за живота си.

Извънредно! Циганска орда в Айтос преби и ограби студент, разби къщата на баба му, жената е сама и без защита тая нощ

„Нахлуха през външната врата на двора, започнаха да блъскат и по заключената на площадката, счупиха стъклото. Аз и Пламен крещяхме за помощ, но никой от съседите не се показа. Циганите бяха много. Сега ще ме пита кои са били, а аз не ги познавам – бяха много. И пак ще дойдат. Няма да ме оставят на мира, а аз живея сама и разчитах на внука ми Пламен, който, когато си беше в Айтос идваше да спи при мен. След нападението им те няма да го оставят на мира”, разказва Йорданка.

Тя сочи и една от обувките в малкото салонче, която останала от нападетеите. Жената е изключително разстроена и изплашена. Докато разговаряме с нея в двора ѝ пред къщата, на около 150 м от нас, на своеобразното площадче, където е фаталното заведение „Арабски нощи” със залепен до него хранителен магазин, се е насъбрало множество сеирджии от ромите. Гледат ни враждебно, но не припарват заради полицейското присъствие.

След като полицйският автомобил отвежда баба Йорданка за разпит, екипа на Флагман.бг се отправя към "Арабски нощи", където Пламен и приятелят му Илиян Йовчев бяха прогонени, тъй като заведението не било направено за българи. По пътя между "Арабски нощи" и къщата на бабата на Пламен циганската ордата е преследвала, удряла с ритници и юмруци Пламен, докато стигне до дома на баба си. Ако патрулката не е пристигнала за минута-две след обаждането им на тел. 112 баба Йорданка казва, че двамата щели да бъдат мъртви, а къщата унищожена.

"Арабски нощи" всъщност е нощен бар. Отварял след 22:00 часа. Според един възрастен човек, собственичката Таня Стоянова от с. Дъскотна била забелязана само веднъж при оборудването на заведението. То се приемало като място, в което се събирали само ромите – нещо като анклав. Грешката на Пламен била, че около 1:00 часа след полунощ влязъл вътре да купи две бири.

ОЧАКВАЙТЕ ОЩЕ ПОДРОБНОСТИ САМО ВЪВ ФЛАГМАН.БГ!

Полицията потвърди Флагман! Трима цигани са задържани за жестокия побой над 28-годишния Пламен в Айтос

Ексклузивно: Това ли са айтоските роми, смазали от бой Пламен?


Една от обувките на нападателите още е в малкото салонче, където продължили да удрят Пламен, а баба му крещяла за помощ


Баба Йорданка пред къщата с високи огради, отправя се към полицейското управление


Докато двамата полицаи отвеждат  уплашената жена отсреща множеството от цигани – млади и стари наблюдаваше сцената като цирк



Т.нар. нощен бар "Арабски нощи" се намира на около 300 м от къщата на баба Йорданка, при вида на фотоапарат циганите се отдръпнаха, за да не попадат в кадър. Наблюдаваха ни враждебно


Ето ви и собственичката на нощния бар, който и довечера ще отвори врати


Така изглежда оборудването, виждат се и няколко наргилета


В долепения до "Арабски нощи" магазин се продават и банички. Вътре видяхме униформен полицай, присъствието му беше дискретно

В категории: Айтос


16
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ 30/04/2026, Четвъртък 16:20 0
Димитър КИРЯКОВ Внимание, прасе на пътя! Внимание, прасе на пътя! 30/04/2026, Четвъртък 16:10 1
Мария АРНАУДОВА Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  30/04/2026, Четвъртък 16:00 1
16
Коментара по темата
16.
Христо Георгиев
21.10.2018 09:15:19
0
2
Толерирането на един етнос за сметка на друг се нарича дискриминация.Аз се чувствам дискриминиран,както и много като мен.Искам равенство пред закона.А за тези събития "за зло куче зъл прът"
15.
1234
19.10.2018 20:07:05
4
3
Ромите не са виновни спрете с глупостите да не продава наркотици другите дилари в Аитос само бопа ги бие
14.
Ултра
19.10.2018 15:01:22
1
7
Жалки сме станали българите в “нашата” страна...Наглите мангаля ще ни карат да се чувстваме ГОСТИ ЕБАТИ ФИЛМА!
Герберастията ни докара до тук...мачкат Бяла Българска Старица-индивиди които не заслужават да съществуват?!
Трябва да се сберем млади момчета и да им по начупим главите на тея мангасари, явно това е решението...след като Държавата не защитава бабите...поне внуците да направим нещо!
13.
Skudo13
19.10.2018 14:32:42
2
7
До 9

Ей мангал нещастен
Не само рокерите и всички футболни агитки ще се исипят там .И щом мангалите нямат жал към една безпомощна старица и за тях няма да има ни мало ни голямо всичкото мангал наред.
12.
123
19.10.2018 12:32:31
0
5
Рокерите да отидат да пия кафе там!
11.
до 9
19.10.2018 11:48:42
1
8
Каквото и да казал или отговорил заслужава да му се нахвърлят 20 мангала ли, бе? После и на старицата? Ей, ненормални хора много! Кой е в болницата? Мангалите или тва момче? Приказките и правежите са едно, побоя съвсем друго. Ако ги е предизвикал, да му бяха отговорли. Ама нали са прости мангали, едно изречение не могат да скопосат, почват да се бият. Няма оправдание за това, ясно ли ти е?
10.
до 9
19.10.2018 11:41:08
1
5
Млъквай е мангал
9.
До * 3
19.10.2018 11:18:06
8
4
Честно казано махалата в Айтос е доста голяма и разни рокери трудно ще им е да преминат от там, особенно ако влезнат навътре/встрани от главния път за село Пещерско. Нека изчакаме следствието да реши кой прав кой крив. Ако мангалите без причина са им посегнали са за трепане. Но има вариант момчетата да са ги предизвикали с нещо, мълчат и преиначават случката. Де изчакаме становището на МВР и тогава ще колим, бесим или сапун както изкате. Или ще обрежем лъжливите Овчарчета.
8.
*********
19.10.2018 11:03:43
3
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
7.
Мдааа
19.10.2018 10:37:49
1
7
Всички фирми да спрат да плащат данъци и пенсионни вноски на държавата. Без това българите ще спрат да взимат пенсии до 2030 година, а през 2035 година на власт ще е циганска партия, която няма да има милост към българите. Нека се спре плащането на данъци и осигуровки, защато ТАКА НИЕ СИ ПЛАЩАМЕ ЗАЛИЧАВАНЕТО!!! С нашите пари се финансират развъждането на цигански талибани и скоро БГ ще е тяхна като мнозинство, което демократично слага своя партия на власт!!! Ние май сме най-тъпите - плащаме за куршума, с който ще ни застрелят. Трябвя БОЙКОТ НА СИСТЕМАТА, кано спрем да плащаме данъци, вноски и прочие, докато не се спрат политическите издевателства над българите!!! Стига сме спонсорилали българоубийците в парламента!!!
6.
Спасението
19.10.2018 10:30:24
5
9
Вън БГ от Евро Съюза - Това е ключа към спасението на нацията и държавата. Това трябва да се случи най-късно до 2025 година, иначе процеса е необратим. Преориентиране към Китай, Русия и Иран. Китай има всички нужни технологии, а Русия и Иран имат всички нужни суровини. Нямаме нужда от САЩ и Западна Европа!!! Те предлагат само едни глупави хартийки (долари) с измислена стойност, а в същото време ни обират суровините, взимат ни хубавите жени за проститутки, взимат ни умните деца, взимат ни яките мъже за хамали, като така обезкостяват България. Нямаме нужда от Западните ге*йски ценности, тяхната дрога, секти и прочие. ВЪН БГ от Запад(налия) свят!!! Чудно ми е защо Китай и Русия не нападат Запада - това ще е спасение за целия свят, дори за западните граждани!!! Виждате какво става в Норвегия с децата, какво става в Германия с талибаните, в САЩ като номер 1 по криминални убийства между своите жители. Запада е обладан от фашисти и дяволопоклонници. Бягайте далеч от Запада!!!
5.
Така де
19.10.2018 10:08:14
2
14
Циганите сами по себе си не са проблем, а проблема е , че Амеркански, Германски и Английски фондации ходят в махалите и внушават чрез свой представители на циганите, че българите са поробители, че БГ е циганска, че ако дойдат цигани на власт те ще живеят добре и така нататък. Всичко това превръща циганите в агресори към българите!!! През комунизма и дума не можеше да става за вражда между цигани и българи. Обаче САЩ, Англия и Германия не искат мир в БГ, те където стъпят създават агресия и насилие. Тяхното мото е - Разделяй и Владей! САЩ, Англия и Германия агресивно нападат и заповядват да пазим цигани и ге*йове, но в същото време мълчат за БГ здравеопазването и пишат само някакви пожелателни докладчета. Всяка година измират над 50 000 българина, а до 2035 година ще са измрели над 1.5 милиона българи (многото сегашни пенсионера плюс много млади) и така циганите ще станат мнозинство, особено заради високата им раждаемост. Тогава на власт идва циганска партия и БГ вече ще е на циганите и до 2050 година ще се прекръсти на Мангалия или нещо друго циганско. До 2050 година може и да няма 100 000 българи на тази територия, която сега се казва България. През Османско Владичество оцеляхме 500 години, при 50 годишно СССР подчинение бяхме 9 милиона и се увеличавахме, а при робството на Евро Съюза няма да изкараме и 30 години. ТОВА ДОКАЗВА , ЧЕ САЩ, АНГЛИЯ И ГЕРМАНИЯ СА НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ВРАГОВЕ НА БЪЛГАРИТЕ. Продължавайте прости българи да искате Запада да ни диктува правилата!!! Българите излизаме най-простата нация на света!!! Затова всички държави предпочитат цигани пред българи, защото няма толкова прост човек като българина да гледа тъпо и блее, докато го затриват
4.
ББ
19.10.2018 09:56:48
0
11
Богомил Бонев: Ще кажа нещо, което повечето българи си мислят, но евротолерантността ни спира: Цигaнитe не са българи. И не би трябвало да са български граждани
3.
.
19.10.2018 09:53:16
0
8
Айде за бира от арабски нощи,с рокерите
2.
Frrrr
19.10.2018 09:40:57
3
9
Полицията да продължава да ги пази... да продължават да ги защитават и да призовават да не се стига до напрежение...!!!
Вчера нали излезе една статистика, ще до 2030г, мангасарите ще првобладават.. Ето така се започва.
Така пък не се намери един здравомислещ човек в тая държава..
1.
България над всичко
19.10.2018 09:35:30
3
15
Къде сте българи да им натрошите кокалите??? Къде сте??? Мангалите трябва да си знаят мястото!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений Увековечената жертва на инквизицията превърната в национален герой Увековечената жертва на инквизицията превърната в национален герой Двадесет и пет години след кладата, „Орлеанската дева” папа Каликст III я признава за невинна и я провъзгласява за мъченица Тихомир Янакиев: Едва преди два месеца ни съобщиха, че Созопол е включен в Giro d’Italia, а други общини знаеха от година Тихомир Янакиев: Едва преди два месеца ни съобщиха, че Созопол е включен в Giro d’Italia, а други общини знаеха от година За разлика от всички другите общини, които знаеха още миналата година, че ще бъдат включени в Джиро д’Италия, Созопол получи уведомление за това в началото на февруари, обяви кметът Тихомир Янакиев Тези зодии ги очаква финансов успех през май Тези зодии ги очаква финансов успех през май Стратегическите решения и новите контакти могат да се превърнат в реални ползи България е с най-високата инфлация в еврозоната през април - 6,2% България е с най-високата инфлация в еврозоната през април - 6,2% Значително над средното ниво за еврозоната, която е 3,0% Днес президентът се появи с олекотена версия на генералска униформа Днес президентът се появи с олекотена версия на генералска униформа Този избор на Йотова не беше само естетически, това е послание, дори - предупреждение
Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Обединеното кралство и девет други нации формират съвместни военноморски сили в Северна Европа, които ще подкрепят НАТО Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Насеф Савирис вече притежава цялата собственост, след като придоби акциите от Porsche Израел задържа 20 кораба със 175 активисти от флотилията за Газа Израел задържа 20 кораба със 175 активисти от флотилията за Газа На борда на плавателните съдове има хуманитарна помощ Президентът на САЩ: „86 47“ значи „Убий Тръмп“ Президентът на САЩ: „86 47“ значи „Убий Тръмп“ Американският държавен глава директно обвини бившия шеф на ФБР Джеймс коми, че е призовавал за екзекуцията му Преди плащах по 600 лв. заплата на шофьор, а днес и за 1000 евро трудно се намира служител, оплаква се този бизнесмен Преди плащах по 600 лв. заплата на шофьор, а днес и за 1000 евро трудно се намира служител, оплаква се този бизнесмен България заема челни позиции в негативната статистика на ЕС по отношение на инфлацията при храните Извънредно! Полиция блокира ромско гето Извънредно! Полиция блокира ромско гето В рамките на операцията се извършват обиски на адреси, проверки за издирвани лица, както и контрол за притежание на наркотици, незаконни оръжия и предмети с неясен произход
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори