Само 36 % от македонците гласували на референдума, Заев няма да подава оставка
01 Октомври 2018, Понеделник, 10:25 ч.
Събрахме около 600 000 гласа - повече, отколкото всяка партия, печелила парламентарни избори, каза той
При 91% обработени бюлетини, активността на референдума в Македония е 36% - доста под очакваните. 91% от гласувалите са подкрепили членството на страната в ЕС и НАТО чрез приемане на Договора за името с Гърция, съобщава БНТ.
Министър-председателят Заев каза, че не възнамерява да подава оставка, въпреки ниската избирателна активност на референдума за промяна на името на страната. НАТО приветства резултата от референдума. Еврокомисарят по разширяването Йоханес Хан също поздрави македонците.
Минути след края на изборния ден премиерът Зоран Заев обяви, че въпросът на референдума е събрал около 600 000 гласа - повече, отколкото всяка една партия някога е печелила на парламентарни избори.
Зоран Заев заяви също така, че е време промените в Конституцията да влязат в Парламента.
А през това време лагерът на бойкотиращите излезе по улиците. Хиляди македонци, бойкотиращи референдума и доволни от резултата, се събраха в центъра на Скопие, за да отпразнуват, както те тълкуват, победата.
Под звуците на македонския национален химн и народни песни, бойкотиращите референдума обявиха Договора от Преспа за името с Гърция за невалиден и поискаха оставката на правителството.
В категории:
Политика
За първи път българин участва в решението за лихвите на ЕЦБ
Завъртели се тирове блокираха път Е-79, а автобус с пътници заседна в Монтанско
Намериха три трупа в хижа в Петрохан
Детската хирургия в МБАЛ „Света Анна-Варна“ спира работа от 1 март
Над 120 хиляди работници от Индия, Непал, Узбекистан, Украйна и Молдов са заети у нас
Почина 10-месечната внучка на Снуп Дог
От 2 февруари навлиза по-светъл етап за четири зодии
Четирима души починаха, след като лепнаха „мистериозна болест“ на популярна туристическа дестинация
Строгите мерки не спряха ипотечния бум през 2025 година
Стратегията на Румен Радев залага на малко думи и широк политически периметър
Ето защо художничка влезе в книгата на рекордите на Гинес
Ангелина Малчева донесе международно злато за Бургас в спортната стрелба

Колко ни е познато това поведение, нали са "приятели" с наш боко...ЛИЦЕМЕРИЕ!!! Нали щеше да подава оставка...