Министър Младен Маринов: Уменията на пътните полицаи спасяват човешки живот
29 Септември 2018, Събота, 18:05 ч.
Източник: Нова твВътрешният министър даде старт на състезанието „Пътен полицай на годината“
„Една от основните цели на националния конкурс "Пътен полицай на годината" е да се работи по превенцията пътно-транспортните произшествия, тъй като едно такова състезание дава фокус на обществото върху проблема, а показвайки своите умения и подготовка служителите на МВР дават увереност на обществото, че за сигурността на хората се грижат подготвени полицаи”.Това каза в Габрово министърът на вътрешните работи Младен Маринов, който даде началото на 26-ото издание на конкурса, в който участват 62 младши контрольори, между които и четири жени.
По думите на Маринов най-важното е, че уменията на пътните полицаи, приложени на практика, спасяват човешки живот.
„Темата за пътната безопасност е във фокуса на обществото, много специалисти се изказват по нея, но аз искам да благодаря на всички, с които сме тук, защото заедно искаме да се справим с проблема за безопасността”, посочи Младен Маринов.
Домакин на тазгодишния национален конкурс "Пътен полицай на годината" е Община Габрово. За пета поредна година едновременно с националния конкурс пътната полиция провежда и седмица за превенция на детската пътна безопасност.
В категории:
Животът












Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна
01/08/2025, Петък 21:03
1



Как да се отървем от паяците у дома
01/08/2025, Петък 20:24
0



За какво служи малкото копче на предпазния колан
01/08/2025, Петък 20:00
0

Тигър уби работник в зоопарк в чужбина
01/08/2025, Петък 19:59
0

Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер
01/08/2025, Петък 19:34
1

Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция
01/08/2025, Петък 19:21
0

