×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение от 3 по Рихтер е регистрирано тази нощ в Ню Йорк
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Александър Манолев и българският казан в ада


29 Септември 2018, Събота, 16:32 ч.
Автор: Георги ХАРИЗАНОВ*

Един от най-можещите хора в правителството стана обект на атака и плюнки

Знаете го този виц - защо до българския казан в ада нямало дяволи, които да пазят тези вътре да не избягат. Защото ако някой тръгне да се катери нагоре, другите го хващат за краката и го придърпват обратно. Колкото пъти решим да си кажем „абе, не е баш така, не сме чак толкова лоши и завистливи“, толкова пъти животът запретва ръкави да ни опровергае.

В случая – в лицето на два-три сайта и един вестник. Които изведнъж, видите ли, откриха, че Александър Манолев съществува. Които изведнъж, видите ли, решиха да спретнат заглавийца от рода на „Бивш шеф в „Булгартабак“ става министър на транспорта“, с което да прехвърлят собствената си фиксация върху Делян Пеевски, първо, върху читателите си, и второ - върху самия Манолев. Защото много малка част от хората четат статиите. Скролвайки във „Фейсбук“, повечето четат основно заглавията. И при такова заглавие, което всъщност е фактологически вярно, човек си казва „аха, и този е човек на Пеевски“ и оттук нататък никой и никога не може да го убеди в противното. Ама бил е шеф в „Булгартабак-Благоевград“, ама имал е принципен конфликт с приватизатора Цветан Василев и отдавна е напуснал, ама след това си е развил бизнеса, бил е зам.-министър и шеф на една от най-важните държавни агенции... Няма значение. Важно е заглавието. Ама след това е избран за народен представител, ама хората в района му са го избрали със 7000 преференции, ама бил е, че и още е, успешен и одобряван зам.-министър на икономиката – няма значение. Няма никакво значение. Важно е заглавието.

Важно е и да му извадим нещо. Не може да е чак толкова идеален. С добро образование, придобито във Великобритания, Унгария и Чехия, с добър бизнес, от заможно семейство, изглежда добре, говори добре... Абе, какъв е тоя, бе? Откъде накъде? Я да поразровим?

И изведнъж се оказва, че е проблем, видите ли, че Александър Манолев е ОПРАВДАН по две заведени срещу него дела. Точно така. На фона на грандиозно високото ниво на хората, които се занимават с политика в България, се оказва, че е проблем, видите ли, че човек е ОПРАВДАН по две заведени срещу него дела. Феноменално.

И тъй като от това сензация не става, нека бъде вкарано като пикантна подправка в една непрестанно обновяваща се статия. Нека бъдат вкарани вътре няколко от бившите му съдружници и бъдат наречени съмнителни. Нека, без да се намеква, че самият Манолев има нещо общо, бъде изредено, че някой си бил застрелян, а друг бил арестуван. Нека бъде превърнат в лек проблем фактът, че баща му имал фирма, която - о, боже - спечелила обществени поръчки.
Нека бъде сложено и готино заглавие. Нещо магнетично, което да привлича кликанията. Хоп, готово: „Александър Манолев – от фирмите в Кулата до обществените поръчки“.

Ама част от фирмите нямали дейност, а други направили символични обороти... Ама обществените поръчки не били обществени поръчки, а спечелени търгове на борсата... Ама фирмата е прехвърлена на бащата на Манолев още през 2015-а... Няма значение. Важно е заглавието. Важни са кликанията. Важното е да върви интригата, този млад и нахакан политик да бъде намачкан, а постът да се заеме от някой друг.

Това е положението. А вие си мечтайте за опашка от желаещи читави, богати и неподкупни, образовани и доказано можещи хора да се захванат с политика и управление, уважаеми читатели. Като гледам - тия дни ще е.

Ама какви са изводите от тази история, ще си кажете? Каква поука да си извадим?

Ами ето няколко от изводите, уважаеми читатели.

Ако ви заведат дело, гледайте да не ви оправдаят. Особено пък да ви оправдаят по две заведени срещу вас дела. Явно е проблем.
Ако родителите ви спечелят обществена поръчка, която всъщност е спечелен търг на стоковата борса - откажете ги и си гладувайте кротко у дома. Явно е проблем.

Ако работите в държавно дружество и го приватизира някой виден разсипник като Цветан Василев - не влизайте в конфликт с него и не напускайте. Явно е проблем.

Ако имате възможност да учите във Великобритания, Чехия и Унгария, а след това да се върнете у нас и да допринесете да си оправим държавата – не го правете. Явно е проблем.

Не влизайте в съдружия, защото години след като сте се разделили със съдружниците си, някой от тях може да бъде нападнат или арестуван. Което явно е проблем.

В никакъв случай недейте да изглеждате добре, не говорете свободно чужди езици, не давайте интервюта за водещите световни медии, не бъдете харесвани от избирателите в района ви, не бъдете избирани с преференции в парламента, не бъдете харесвани от българските медии и не правете успешна кариера в две министерства и една от най-важните държавни агенции. Явно е проблем.

Бъдете сив мишок без никакви кариера и приходи в частния, неслучайно наричан РЕАЛЕН, сектор. Бъдете преклонена главица, анонимник и най-важното – бъдете харесван от протестърското войнство. В противен случай да си знаете – ще има статийки. Някой ще размаха тези статийки, някой ще прецени, че рискът да навлезете в обяснителен режим за глупости е прекалено голям, някой ще прецени, че е по-добре да бъдете оттеглен и във ваш, и в на отбора интерес, и в колелото на политическата ви кариера ще бъде сложена пръчка. Протестърска пръчка от добре поднесени скучни истини, маскирани като сензации с дъх на криминале и корупция.
Хич не ме е яд за това прословуто 111-о място в прословутата анкета на „Репортери без граници“, съставена от анонимни анкетни карти, попълнени от анонимни журналисти. Яд ме е за това, че един от най-можещите и знаещите хора в това правителство стана обект на координирана атака с плюнки точно от тези, които най-много вият за свободна и обективна журналистика. И които нееднократно са писали добри думи за работата на Александър Манолев, но сега, каква изненада, внезапно  го „преоткриха“ в навечерието на поредната му крачка напред.

Не е поръчка, ще ви кажат. Не е заговор, ще се опитват да ви убедят. Не е вътрешна интрига, не е приятелски огън, не сме получили компроматчетата наготово.

И ще чакат да им повярваме, след което отново ще завие жалната им сирена за 111-ото място. Което тези, с тези заглавийца, отдавна не заслужават. Дори последното място не заслужават. И читателите ясно им го показват, за огромно съжаление на отпускащите грантове.

*Георги Харизанов е изп.директор на Института за дясна политика

В категории: Политика


3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
Един лаик
30.09.2018 07:50:46
0
0
като му е толкова успешен бизнеса на господина ,защо не продължава да си го развива ,ами е тръгнал да става министър ???Нещо в световен мащаб нещата стоят обратно на тези в България,там успешните бизнесмени не се натискат да сядат на държавната софра.
2.
Дядо Добри
29.09.2018 18:17:06
0
3
Първо, точно вие Флагман сте любители на конспирациите и излизате с "шокиращи" заглавия. Я си припомнете какво писахте вие по въпроса с Манолев преди 2 седмици!
Второ, я господин Харшизанов да рязясни с какво точно се занимава"Институт за дясна политика" и той в частност като негов видите ли зам.изпълнителен Директор. Защото у хората се насажда убеждението, че работата му е да лъска имиджа на пострадали от разкрития политици. Или, че продължава да е глашатай на политиката на Иван Костов!
Хайде "журналисти"на флагмана на българската журналистика. Спретнете ни една статийка по въпроса да се осветлим и ние. Стига само сте преписвали писанията на разни залязали звезди!
1.
Познаващ Манолев
29.09.2018 18:04:10
1
2
За съжаление е вярна констатация.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Татуировка на врата издаде банда джебчийки от България, вилнели из Италия Татуировка на врата издаде банда джебчийки от България, вилнели из Италия Три жени с богато криминално досие обирали възрастни в супермаркети в Порденоне, Удине и Бергамо, разплетени са и връзки с нелегални фабрики за цигари под кравеферми Пожар избухна край пътя Слънчев бряг-Каблешково, вероятно заради изхвърлена цигара Пожар избухна край пътя Слънчев бряг-Каблешково, вероятно заради изхвърлена цигара Пет огнища само за ден, три от тях овладени навреме  Звездата от сериала „Шербет от боровинки“ е най-красивата жена в света за 2025 г. Звездата от сериала „Шербет от боровинки“ е най-красивата жена в света за 2025 г. Пет турски актриси влязоха в топ 10 на глобалната класация, в която освен красота се оценяват и влияние, и репутация Може ли да повярвате, че този чалга динозавър е на 73 години и разцепва дансинга Може ли да повярвате, че този чалга динозавър е на 73 години и разцепва дансинга Милко показа какво значи да си легенда – истинско шоу на живо Крадците напуснаха София и поеха към морето, има ли бум на обирите по Черноморието Крадците напуснаха София и поеха към морето, има ли бум на обирите по Черноморието Празните жилища в курортите стават лесна плячка, СДВР съветва: Уведомете съседите, подсигурете ключалките и не оставяйте имоти без надзор Хотелите по Южното Черноморие пълни до октомври, резервации валят и за 2026 г. Хотелите по Южното Черноморие пълни до октомври, резервации валят и за 2026 г. Въпреки лекия спад през юни, българските и чуждестранни туристи залагат на родното море – "all inclusive" остава най-търсената услуга Този известен бизнесмен е затънал в дългове Този известен бизнесмен е затънал в дългове 37-годишният предприемач и инфлуенсър, който стана по-популярен за обикновения зрител и като участник в кулинарното предаване Hell’s Kitchen Даниел Бачорски, призна в откровено интервю, че макар и да е начело на цял холдинг от печеливши фирми, е натоварен с банкови заеми за милиони левове Някои хотелиери намалиха цените с до 40 %, наистина ли е толкова слаб сезонът, говори експертът Някои хотелиери намалиха цените с до 40 %, наистина ли е толкова слаб сезонът, говори експертът В Слънчев бряг всичко е пълно, твърди Александър Александров 15 секунди мълчание за българския театър и актьорите, които се разделят с ДТ „Адриана Будевска“ 15 секунди мълчание за българския театър и актьорите, които се разделят с ДТ „Адриана Будевска“ Валери Еличов сподели, че в петък са извикали него и трима негови колеги, за да подпишат заповедите за прекратяване на трудовите си договори  Подстрижката в тези дни ни носи пари, посочва Лунния календар Подстрижката в тези дни ни носи пари, посочва Лунния календар Никакви корекции по тялото на определени дати през август
Българинът Петър Мирчев опита да продаде оръжия за 53 млн. евро на мексикански наркокартел Българинът Петър Мирчев опита да продаде оръжия за 53 млн. евро на мексикански наркокартел Той обаче не е преговарял с представители на "Халиско Нова Генерация", а с внедрени от американските служби „Сектор Г“ избухна срещу ръководството на ЦСКА „Сектор Г“ избухна срещу ръководството на ЦСКА Стига аматьорщина и посредственост, зоват организираните привърженици Емануела вече е дебела и стара, смятат чалга фенове Емануела вече е дебела и стара, смятат чалга фенове Други обаче застават плътно зад любимката си Как алчността провали сезона в наша съседка, където пържените картофи са 16 евро, магнитчето - 20 евро, а шезлонга - 200 евро Как алчността провали сезона в наша съседка, където пържените картофи са 16 евро, магнитчето - 20 евро, а шезлонга - 200 евро Мненията за провала на сезона циркулират – гражданите, които отдават апартаменти под наем, обвиняват ресторантьорите и държавните органи, те пък тях, а туристите – всички заедно Този аксесоар беше популярен през 90-те, но днес отново се върна на мода Този аксесоар беше популярен през 90-те, но днес отново се върна на мода Куп знаменитости, сред които пуерториканския рапър Bad Bunny, моделката Кайли Дженър и Риана, са били забелязани с подобно украшение Затварят ключова улица за ремонт за една година и половина Затварят ключова улица за ремонт за една година и половина Улицата е често използвана за връзка между ж.к. "Младост" и кварталите "Дървеница" и "Мусагеница". "Проф. Марко Семов" тръгва от бул."Климент Охридски" в "Дървеница" Маргинализираната ВМРО се разцепва заради обвинения за кражба на пари и злоупотреби Маргинализираната ВМРО се разцепва заради обвинения за кражба на пари и злоупотреби За партията обобщават, че е изпаднала до "маргинализиран субект, чиято единствена функция е да осигурява материално препитание на управляващата клика, контролираща приходите от имотите, завещани ни от нашите деди, твърдят опозиционерите Защо Партията забрани съдебния процес за смъртта на Паша Христова и какво се опитваше да скрие Защо Партията забрани съдебния процес за смъртта на Паша Христова и какво се опитваше да скрие През 2006 г. в медиите бяха оповестени засекретени документи по разследването на катастрофата и за първи път стана ясно каква е официалната версия за инцидента на летище София през 1971 г. – неправилно свързване на въжетата на елероните Нов съдия встъпи в длъжност в Окръжен съд – Бургас Нов съдия встъпи в длъжност в Окръжен съд – Бургас Магистратът е назначен с решение на протокол №23 от 15.07.2025 г. на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет. Великобритания завря! Двама афганистанци изнасилиха 12-годишно момиче Великобритания завря! Двама афганистанци изнасилиха 12-годишно момиче Полицията до последно пазела самоличността на заподозрените бежанци
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Ако почнем да закриваме всеки орган на държавата, който не работи, трябва да закрием цялата държава Виц на деня Виц на деня Шерлок Холмс и д-р Уотсън се разминават с една мацка.
Холмс:
- Уотсън тая е без гащи.
- По какво разбра?
- Има пърхот по обувките.
Виц на деня Виц на деня - Муцка, какво стана с новият ти любовник?
- Гад! Изчезна и ме остави сама с мъжа ми!
- Това не е нищо! Моят любовник и мъжа ми изчезнаха заедно...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Регистрирани са случаи на нетипичен махмурлук: на сутринта ти се иска да се смееш, да пееш песни и просто да се радваш на живота!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори