×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Само във Флагман.бг! Топавтоджамбазинът Радо Паяка скрил устройствата за отваряне на лимузините в тайник в пожарогасител


Само във Флагман.бг! Топавтоджамбазинът Радо Паяка скрил устройствата за отваряне на лимузините в тайник в пожарогасител
Супер джаджите били пригодени за отключване на висок клас автомобили, въпреки че до момента Георгиев предпочитал да задига по-евтини коли
26 Юли 2018, Четвъртък, 12:27 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимки: ОДМВР-Бургас, Емел МАХМУД

Акцията е много добра реализация на служителите от „Криминална полиция” и „Специализирани полицейски сили”, заяви директорът на ОДМВР-Бургас ст. комисар Калоян Калоянов


Неуловимият автоджамбазин Радмил Георгиев, познат още като Радо Паяка или Шишарката, е използвал специално пригоден тайник, където криел устройствата за отваряне на автомобилите, научи Флагман.бг. Според наши източници 38-годишният перничанин държал супер джаджите в пожарогасител в черното БМВ комби, с което гастролиращите бандити се придвижвали по Черноморието.

Припомняме, че Паяка беше арестуван преди два дни заедно със своя авер Мартин Златарев в жк „Изгрев” след блестяща акция на „Криминална полиция” и „Специализирани полицейски сили” към ОДМВР-Бургас. Двамата апаши са закопчани, след като задигнали унгарски джип „Мазда СХ 3” от паркинга на хотел в Свети Влас. (ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Прави впечатление, че в случая се касае за над средния клас автомобил, тъй като подобен модел върви около 30 000 – 40 000 лв. дори втора ръка. Това е нетипично за Радо Паяка, тъй като до момента той предпочитал да краде основно по-нисък клас коли, които после лесно пласирал в столичните автоморги, разкриха източници на Флагман.бг. По информация на разследващи перничанинът смятал лятото да „бръмчи” по морето, ориентирайки се предимно към скъпи лимузини, собственост на чужденци. Точно за такъв тип автомобили били пригодени устройствата, открити в пернишкото БМВ на Паяка.

„По случая са назначени множество експертизи, които трябва да покажат точния механизъм на отключване на автомобилите. Част от тези съоръжения бяха открити в тайници в колата на задържаните след обстойно претърсване. Акцията е много добра реализация на служителите от „Криминална полиция” и „Специализирани полицейски сили” към ОДМВР-Бургас. Освен че операцията протече перфектно, даде възможност за събиране на достатъчно доказателства за престъпната им дейност”, каза за Флагман.бг директорът на ОДМВР-Бургас старши комисар Калоян Калоянов.

Както Флагман.бг вече съобщи, Радо Паяка е с множество висящи дела за кражби на коли. Той действал изключително безскрупулно и не се притеснявал да атакува автомобили в светлата част на деня, като дори е хващан в крачка на метри от Районно управление в София. Георгиев е известен в района на София и Перник, но не е част от местния крими контингент, което допълнително затруднило разследващите в Бургас.


Паяка и съучастникът му бяха закопчани пред блок в жк "Изгрев", където се намирала една от квартирите им

Според наши източници Паяка използвал няколко квартири в града, като е проследен и закопчан пред един от апартаментите, които обитавал в жк „Изгрев”. Двамата с Мартин Златарев, който вече има една присъда за източване на банкови карти зад граница, действали предимно по курортите по Южното Черноморие. Златарев играел ролята на отцепка, докато Паяка отварял и задигал колите, разкриха още източници на Флагман.бг.

По настояване на прокуратурата Георгиев и Златарев са задържани за срок от 48 часа. Очаква се утре те да застанат пред Районния съд в Несебър, който трябва да реши дали да ги остави за постоянно зад решетките. Паяка и аверът му вече са с повдигнати обвинения за кражбата на унгарския джип.

В категории: Крими


Петър ПЕТРОВ Автор
Петър ПЕТРОВ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Тези зодии имат шесто чувство Тези зодии имат шесто чувство 24/04/2026, Петък 22:03 1
Флагман.БГ Най-ревнивите зодии Най-ревнивите зодии 24/04/2026, Петък 20:57 0
Тервел ИЛИЕВ Сочна питка със сирене - пухкава рецепта Сочна питка със сирене - пухкава рецепта 24/04/2026, Петък 20:00 0
Флагман.БГ Домашна пилешка супа като от детството Домашна пилешка супа като от детството 24/04/2026, Петък 19:34 0
12
Коментара по темата
12.
xaaxaxa
26.07.2018 20:37:27
0
0
В Пангото ще стане не Прашката, а Монокинът
11.
Ники минискуса
26.07.2018 20:01:32
0
2
Вече е Радо ПРАШКАТА !!!
10.
Колю коляното
26.07.2018 19:47:45
0
1
БРАВО !!!
9.
*********
26.07.2018 16:58:10
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Гражданин
26.07.2018 15:57:28
3
4
Професионализъм ! Поздравления
7.
ei ne se sprqhte be
26.07.2018 15:47:18
5
11
Ей не се спряхте да правите федерки на МВР-то ! Неуловим ,топавтоджамбазин, хипер умен, безкрайно хитър... блестяща акция на олигофрените от МВР-то , много добра подготовка на МВР-то , топ крадецът.... бах тва хвалене,аааа изивинете лап@не на кожени чушки... големи сте !
6.
Камилата
26.07.2018 15:38:06
4
6
Бургаските криминалисти са номер 1
5.
Джанкова
26.07.2018 15:21:37
5
4
Кала върха си. Най-добрия полицай и най-галантния мъж.
4.
Хърмаяни
26.07.2018 15:20:06
0
3
много стара техника използват тези големи специалисти
3.
TUI
26.07.2018 15:00:45
3
9
Това са от хората на Хари Потър. Добре, че Калоянов го уволни за да тръгне работата по колите.
2.
Пандела
26.07.2018 14:45:22
0
9
Такива..... ,само решетки и на кариерата да трошат камъни да си изкарват за престоя в затвора,няма да ги храни народа .
1.
Полимен
26.07.2018 14:43:04
4
9
Браво Калояне, добра работа сте свършили.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Националният съвет на БСП заседава извънредно след катастрофалния резултат на изборите Националният съвет на БСП заседава извънредно след катастрофалния резултат на изборите Младият лидер на социалистите има планове за излизане от кризата, вече пое отговорност и поиска вот на доверие Почина талисманът на футболния Нефтохимик Почина талисманът на футболния Нефтохимик Той не остави любимия си отбор дори и в най-тежките моменти - когато Нафтата играеше в пета дивизия  Обявиха имената на новите народни представители Обявиха имената на новите народни представители Вижте кои са новите 240 в парламента Чуждестранни студенти по медицина в БДУ представиха кулинарните традиции на четири континента Чуждестранни студенти по медицина в БДУ представиха кулинарните традиции на четири континента Събитието бе уважено лично от ректора на университета проф. д-р Сотир Сотиров Румен Радев глобен за неправилно паркиране по време на изборите Румен Радев глобен за неправилно паркиране по време на изборите Негови приятели го съветват да остави вътрешният министър Емил Дечев в Министерския съвет, а Георги Кандев да си запази поста Георги Кандев може да стане президент, прогнозира политолог Георги Кандев може да стане президент, прогнозира политолог Ако десните го издигнат, ще спечелят, но не са умни и затова ще се скарат и няма да имат свестен кандидат, коментира той Ексклузивни кадри от горящата кола край Сарафово Ексклузивни кадри от горящата кола край Сарафово В пламналото возило е имало и дете с увреждания, което също е изведено на безопасно разстояние Скандалът след заплахите срещу Кандев се разраства: Картофа е в болница, а Гюров намеси и Пепи Еврото Скандалът след заплахите срещу Кандев се разраства: Картофа е в болница, а Гюров намеси и Пепи Еврото „Вендетата се случва в Софийската градска прокуратура на Емилия Русинова – спътницата на издирвания Петьо Петров и повелителката на депутатските имунитети, поясни премиерът Румен Радев предпочете София пред Бургас, Пламен Карашев става депутат Румен Радев предпочете София пред Бургас, Пламен Карашев става депутат Бизнесменът, който бе номиниран в анкета на Флагман.БГ за личност на годината заради помощта за пострадалите от бедствието в Ливада, е сред шампионите по преференции  Депутатите, избрани от две листи, решиха от коя да влязат в 52-рия парламент Депутатите, избрани от две листи, решиха от коя да влязат в 52-рия парламент Румен Радев ще бъде депутат от 25-ти МИР – София
Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Баровците с имане от $30 млн. от 162 191 през 2021 г. са вече 713 626 Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) По първоначални данни няма загинали, а пострадалите са с леки травми. САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група „Катаиб Сайид ал-Шухада“ (KSS) е определена от Вашингтон като терористична организация Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Много от тях са били от Русия, Източна Европа и други места  са доведени във Великобритания, след като лондонската полиция отказва да разследва твърдението от 2015 В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест Шерпите не откриват безопасен обход и чакат естествено срутването Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Решението идва след среща във Вашингтон, водена от него Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Игор Стрелков, чийто отряд започна настоящата война, твърди, че „врагът“ постига „доста сериозен резултат“  Имотната криза удари града на българите в САЩ Имотната криза удари града на българите в САЩ Наемите в Чикаго растат, новото строителство изостава, а натискът върху пазара тревожи и голямата българска общност Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Техеран съобщи, че първите постъпления вече са преведени в Централната банка, докато напрежението в Близкия изток продължава да натоварва една от най-важните енергийни артерии в света Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Инцидентът е станал северно от Копенхаген по линията между Хилерьод и Кагеруп, а четирима от пострадалите са в критично състояние
Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Не съм тук, за да се подчинявам на заплахи и игри! Виц на деня Виц на деня - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Виц на деня Виц на деня Полицай спира кола за проверка на документите:
- Отворете багажника. Какво е това?
- А, това ли? Човешки труп...
- Виждам, че е човешки труп... а аптечката къде е?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори