×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят АМ "Тракия" между 157 и 162 км за ремонт в посока Бургас
  • Лятото започва с жеги от 35 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

7 начина да облекчите ухапванията от комари


01 Юли 2018, Неделя, 14:51 ч.
Източник: azjenata.bg

Намалете подуването при ухапвания по натурален начин


В разгара на лятото влажността на въздуха се повишава, а заедно с нея и ухапванията от комари и други досадни насекоми.

Ухапванията могат да са истинско бедствие. Те се подуват, сърбят, а при докосване и чесане се разпространяват, образувайки плюски по кожата.


Лимони

Този прекрасен плод предлага богата палитра от противовъзпалителни, антибактериални и болкоуспокояващи вещества. Лимоните са едно от най-добрите средства при ухапвания от насекоми. Втрийте парче лимон в засегнатото място или намажете с пресен лимонов сок. За секунди болката и сърбежът ще затихнат.

Алое вера

Алоето съдържа повече от 130 активни вещества като 30 от тях са важни аминокиселини, които са от огромна полза за кожата. Гелът от алое е натурален антисептик, който успокоява сърбежа и възпалението, намалява подуването и зачервяването. Алоето насърчава по-бързото оздравяване и възстановяване на кожата.

Сода

Содата за хляб е алкален продукт, който неутрализира възпалението и балансира pH-то на кожата. Смесете една лъжичка с малко вода и втрийте в засегнатото място. Веднага ще облекчи.

Мед

Медът е природният продукт с най-мощни антибиотични свойства. Затова той притежава толкова мащабна лечебна сила, използвана в много различни случаи. Медът има противовъзпалителни свойства, които успокояват ухапаното място и облекчават симптомите.

Чесън

Въпреки че при консумация чесънът люти доста, това не го прави неподходящ при ухапвания от насекоми, напротив. Той има свойството да успокоява кожата и да ускорява заздравяването. Чесънът спира сърбежа и намалява подуването и червенината.

Чесънът е и прекрасен начин да предотвратите ухапванията преди да са се случили. Ако ще прекарате повече време в градината, край езеро или в парка, втрийте чеснова скилидка в кожата. Миризмата ще отблъсква комарите.

Лед

Ледът е прекрасен начин да „упоите“ засегнатото място, да премахнете болката и сърбежа.

Ябълков оцет

Ябълковият оцет е често употребявано средство срещу ухапвания от комари и други кожни проблеми. Той има моментален ефект в успокояването на кожните раздразнения и ухапвания. Можете спокойно да втриете чаша оцет в засегнатите места или да изплакнете кожата с него. Оставете го да действа, докато изсъхне. При по-сериозни кожни реакции при ухапвания наложете компрес с оцет за 15-20 минути.



В категории: Здраве


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас Арена Бургас ще бъде арена с истински бойни емоции на 8 ноември Езиков абсурд: Новият квартал на Бургас "Мадика" се оказа "чурка", сменят името му Езиков абсурд: Новият квартал на Бургас "Мадика" се оказа "чурка", сменят името му Предложението е да се именува кв. "Тракия" - в чест на наследниците на хилядите тракийски бежанци, дошли в Бургас преди век Празник на смокинята в Созопол: Лято, традиции и изкушения Празник на смокинята в Созопол: Лято, традиции и изкушения Посетителите ще имат възможност да опитат домашно приготвени изкушения от смокини – от сладка, десерти и сиропи, до прочутата смокинова ракия Катастрофа блокира движението между Несебър и Бяла край с. Баня Катастрофа блокира движението между Несебър и Бяла край с. Баня Пътуващите да се заредят с търпение Извънредно! Каналджия с Порше Кайен спретна бясна гонка с полицаите в Бургас, арестуваха го (СНИМКИ/ВИДЕО) Извънредно! Каналджия с Порше Кайен спретна бясна гонка с полицаите в Бургас, арестуваха го (СНИМКИ/ВИДЕО) Задържаните са трима мъже, които твърдят, че са мароканци, издирва се четвърти Купуват тейзъри на полицаите, тестват електрошока първо върху тях Купуват тейзъри на полицаите, тестват електрошока първо върху тях Униформените ще получат и елечета за бодикамери Даде 100 лева, за да стане известна Даде 100 лева, за да стане известна Блондинката е приемана от зрителите като човек, когото свързват с ежедневието си и може би затова смятат, че я познават. Убеждава се и днес в това, когато се среща със свои почитатели Тази турска звезда няма да е безработна дълго, връща се в ефир Тази турска звезда няма да е безработна дълго, връща се в ефир Крехката красавица, която е трън в очите на управляващите от няколко месеца насам, сключи договор за участие в новия сериал „Косата” В Созопол започват проверки за незаконни квартири и туристически обекти В Созопол започват проверки за незаконни квартири и туристически обекти Глоби до 7000 лв. за некоректни хотелиери и ресторантьори в Созопол Несебърлия направи голяма глупост зад волана Несебърлия направи голяма глупост зад волана Кара пиян и блъсна няколко коли
Гласът, който ни липсваше, се завръща: Белослава на живо в Лозенец Гласът, който ни липсваше, се завръща: Белослава на живо в Лозенец Сцената в Парк Лозенец (над Hacienda Beach) ще се превърне в акустичен оазис, където ще прозвучат песни, които помним и обичаме Зам.-министърът на образованието и науката акад. Витанов се запозна с дейността на световноизвестната Лаборатория по математична химия в Бургас Зам.-министърът на образованието и науката акад. Витанов се запозна с дейността на световноизвестната Лаборатория по математична химия в Бургас Акад. Витанов поздрави академичното ръководство за това, че бургаското висше държавно училище е със статут на научно-изследователки университет и за разширяването на структурата му с нов Факултет по фармация Форум за свързаност Бургас 2025 ще се проведе на 19 юни Форум за свързаност Бургас 2025 ще се проведе на 19 юни Форумът поставя специален акцент върху региона на Черно море и ще събере на едно място водещи експерти и заинтересовани страни от академичните среди Егаси феста2025 идва с армия от рапъри за най–якия лайф на лятото в Бургас - 100 кила и още 20 изпълнители се качват на сцената Егаси феста2025 идва с армия от рапъри за най–якия лайф на лятото в Бургас - 100 кила и още 20 изпълнители се качват на сцената На сцената ще се качат над 20 артиста, които ще вдигнат градуса на настроението до крайност Предсказа смъртта си Предсказа смъртта си Баща му сам изкопава гроба му по стар руски обичай Не ги изхвърляйте, може да спечелите Не ги изхвърляйте, може да спечелите По-далновидни граждани вече намират алтернативен подход – предлагат старите банкноти и монети за продажба в онлайн платформи 25-годишен украинец заловен с наркотици в Свети Влас 25-годишен украинец заловен с наркотици в Свети Влас Канабис и електронна везна иззети от жилище в Свети Влас Тази блондинка ще замени Натали Трифонова Тази блондинка ще замени Натали Трифонова Преди да се озове пред камерата на една от най-гледаните телевизии в страната, плевенчанката вече е била познато лице от различни формати Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец В черноморския град бе обявена нощна тревога, която продължи 3 часа Късмет за Водолея, а Девата да се пази от насилници Късмет за Водолея, а Девата да се пази от насилници Хороскоп за деня – 17 юни 2025, вторник
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори