Проговориха алпинистите, последно общували с Боян Петров в подножието на Шиша Пангма
24 Май 2018, Четвъртък, 16:01 ч.
Решихме да слезем надолу заради влошеното време, а той тръгна сам нагоре, разказа италианецът Адриано Бонмасар
Италианските алпинисти Адриано Бонмасар и Романо Себастиани са последните, общували с Боян Петров в подножието на Шиша Пангма в Хималаите. Подобно на българина, те също са се били устремили към осемхилядника, но се отказват заради влошените метеорологични условия.Бонмасар и Себастиани за няколко дни също бяха в неизвестност, но в крайна сметка успяха да се приберат още преди да започне спасителна акция по издирването им.
При завръщането си в Италия те разказаха за моментите си с Боян Петров в подножието на Шиша Пангма.
"Върнахме се от Хималаите с множество силни емоции. Изпитахме и много тежки моменти, но винаги сме знаели, че разполагаме с физическите и менталните качества да се справим с условията. С Романо бяхме в абсолютна хармония и си подавахме ръка в най-тежките мигове", сподели Бонмасар, цитиран от Блиц.
"Но имаше един, който беше особено трагичен. Оказа се, че ние сме били последните, които са си говорили с нашия голям приятел Боян Петров. Това се случи в лагер 1. Разменихме си приказки с човека, който е покорил множество осемхилядници. Тогава ние решихме да слезем надолу, защото времето беше лошо, но той реши да тръгне сам нагоре. Не мога да си представя, че в този момент сме си казвали "сбогом" с него", добави Адриано Бонмасар при завръщането в Италия.

В категории:
Животът
Декемврийски финансов пробив за Лъвовете: звездите отварят вратата към успеха
82 кг марихуана заловени на Дунав мост - наркотикът бил скрит в климатични панели
Стилиян Петров с тежка изповед: Българският футбол е обречен
Как да премахнем миризмата на канализация в банята - ефективни методи у дома
Божидар Андреев: Взех веществото, за да може жена ми да забременее
Карлос Насар и Александра Костадинова избягаха в природата - романтика на коне под открито небе
Декемврийско чудо за Лъв и Козирог: една мечта се сбъдва преди Коледа
България отново влиза в радара на глобалните инвеститори в имоти
Мирослав Боршош очерта стабилна рамка за развитието на туризма през 2026 година
Опасна схема с фалшиви обяви за коли удря български купувачи в мрежата
Защо не бива да мием пода в петък - традицията, която крие мъдрост, а не суеверие
Вселената се усмихва на Рак и Скорпион: съдбата им се обръща от 18 декември
