Голям интерес към II-рото издание на Екологичната конференция на Университет „Проф. д-р Асен Златаров”
Модератор на събитието бе доц. Донка Тодорова (в ляво), гости бяха зам.областният управител Севдалина Турманова, зам.-ректорът на университета проф. Сотир Сотиров и деканът доц. Светлана Желева
Ключови думи:
екологична конференция, проф. д-р Асен Златаров, доклад, тема, презентация, екология, бургас, Флагман
26 Март 2018, Понеделник, 17:58 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимки: Авторът43 е броят на участниците, представили доклад на тема „ Да мислим екологично за бъдещето”
Огромен интерес породи II-рото издание на Екологичната конференция за студенти и ученици на Университета „Проф. д-р Асен Златаров” в Бургас. Пред многобройната публика 43-ма участниците, представиха своите презентации и доклади на тема „Да мислим екологично за бъдещето”.
Събитието се проведе зала „Георги Баев“ на Културен център „Морско казино". Сред официалните гости на събитието бяха заместник-ректорът на университета „Проф. д-р Асен Златаров” – проф. Сотир Сотиров, заместник областният управител Севдалина Турманова, деканът на Факултета по природни науки доц. д-р Светлана Желева, председателят на организационния комитет доц. д-р Донка Тодорова, която влезе в ролята на модератор на конференцията, както и старши експертът по природни науки и екология към Регионалния инспекторат към образованието Таня Колева.
Конференцията бе насочена, както към учениците, така и към студентите. Към онези млади хора, които искат да градят екологичното бъдеще на Бургас, онези, които са запознати и не са безразлични към влошаването на околната среда, качеството на живот на хората и към тяхното здраве.
„В очите на участниците виждам онази искра, която ние в университета чакаме от някъде да изгрее и знаем, че сте дошли тук, за да изразите себе си и да покажете, че това е вашата насока. Много бих се радвал, ако учениците днес тук са наши студенти утре”, каза пред аудиторията зам.-ректорът на университета „Проф. д-р Асен Златаров” проф. Сотир Сотиров.
Думата бе дадена и на заместник областния управител на Бургас проф. Севдалина Турманова, която изрази радост, че се дава възможност на талантливите български ученици да направят своята изява в сферата на опазването и околната среда.
„Щастлива съм, че участниците са два пъти повече, отколкото миналата година. Темите, които са зададени са много интересни, а участниците са от различни училища от територията на областта, а презентациите на докладчиците дават много теми за разговор. Затова как да работим за почисти пространство, въздух и море, как да се справим с климатичните промени и глобалното затопляне на земята”, посочи Севдалина Турманова, която пожела успех на всички участници.
Спонсори на събитието е Община Бургас, която предостави награди за всички докладчици, както и акционерното дружество „Победа” и компания „Врита ООД”.
28 студенти завършиха новото издание на Vivacom Техническа академия, половината от тях вече са стажанти в компанията
Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година
Официално: Замразиха депутатските заплати на малко над 4200 евро
Потресаващо убийство: 50-годишен мъж умира след удар с крак в лицето заради неплатена сметка
Домакински трик с оцет прави захабени кърпи отново меки
Прогноза за времето и народни вярвания за 17 юни
Умишлен палеж вдигна полицията и пожарната в Средец на крак
Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
