×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Най-модерната детска градина в Бургас отвори врати, ето как изглежда филиалът на ОДЗ „Ханс К.Андерсен“ в ж.к. „Лазур” (СНИМКИ)


Най-модерната детска градина в Бургас отвори врати, ето как изглежда филиалът на ОДЗ „Ханс К.Андерсен“  в ж.к. „Лазур” (СНИМКИ)
Малчуганите посрещнаха кмета на Бургас Димитър Николов по традиция с питка и сол
22 Март 2018, Четвъртък, 11:14 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимки: Авторът

Стойността на ремонтните дейности е 1 800 хил. лева

Година след започване на ремонтните дейности филиалът на ОДЗ „Ханс Кристиан Андерсен” в бургаския ж.к. „Лазур” отвори врати. Модерната сграда покрива всички критерии за енергийна ефективност, а стойността на обновения вид е  1 800 хил. лева.

За откриването на забавачницата децата бяха подготвили невероятна програма с песни, танци и стихотворения. Сред официалните гости на събитието бяха кметът на Бургас Димитър Николов, зам.-кметът по култура и образование Йорданка Ананиева, общински съветници, проектанти и родители.

След като разгледах сградата, мога да кажа, че много ми харесва. Точно преди 1 година, когато внесоха доклада, че старото здание не може да се обитава от деца заради сериозни конструктивни дефекти, напуквания и слягане в основата на сграда, трябваше да подпиша заповед, с която забранявам достъпа до тази детска градина. След като презентирахме вида на проекта, който решихме да изграждаме, срещнахме неразбиране от родителите, изказаха се много противоречиви мнения, но ето вече е факт, че се намираме в абсолютно обновена и модерна забавачница. Това показва, че сме били на прав път”, каза кметът на Бургас Димитър Николов.

Той подчерта, че са използвани много добри дизайнерски и архитектурни решения, защото преди многофункционалната зала е била едно неизползваемо помещение, открито в пространството, а сега може да се използва за различни спортни и културни мероприятия. Капацитетът на градината е за около 100 деца.

Филиалът разполага още с игрална зала, физкултурен салон, административна част, стая за интелектуална работа и стая за изкуства.

Осигурено е всичко за един качествен и съвременен образователен процес”, категорична е директорката на заведението Даниела Атанасова.

Сградата е направена с топлоизолация, дограми и стъклени врати, през които може да влиза светлина, което е важно за помещенията, в които децата прекарват повече време.

От другата седмица се очаква да постъпят 3 групи по 25 малчугани, за всяка възрастова група. През септември е планувано да влезе още една група за най-малките. Всяко детенце ще си има легло и столче. В момента в заведението работят 6 учители и 3 помощник-възпитатели”, допълни още  Атанасова

С откриването на модерния филиал, който се намира до бившата дискотека „Пиргос”, ще се реши и проблемът с липсата на места по забавачниците в ж.к.“Лазур“, който се изостри изключително сериозно в последните две-три години.




















Кметът на Бургас Димитър Николов, зам.-кметът Йорданка Ананиева и целият екип на ОДЗ "Ханс К. Андерсен"


Ето така изглежда детската стая на малчуганите след ремонта


Помещенията са оборудвани по най-модерния начин

В категории: Бургас


15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
до 10 дни
23.03.2018 16:34:05
0
1
До 10 дни трябва да излязат резултатите от проверката за сигнала за насилие над деца от Районната прокуратура и от „Закрила на детето“. На проведени ..... Бургас: Общината внесе в Прокуратурата и Държавна агенция за закрила на детето сигнал за случая на насилие над деца в ОДЗ „Брезичка“.
14.
Д
22.03.2018 20:03:13
2
4
Във тая спалня бих се самоубил.
Като се развикат 25 гърла оле мамо!!!!!!
За едни 400 лева заплата.
Не ще ги бия ами цялата Община ще бия.
13.
Еa
22.03.2018 20:00:52
2
1
Децата трябаа да имат и мъже учители.
И да могат да ловуват и да може да са сред природа.
И да може да стелят със стрели от малки.
И английски да учат.
12.
Ф
22.03.2018 19:59:18
1
0
Под леглата прах да има!!! Защо?
Никакъв дезайн под легалата тряба да да е къде да се слагат завивиките!!!
Много наблъскана работа и много учители на 10 деца по един е прекалено много.
11.
Рокафелер
22.03.2018 19:57:13
2
3
Виждам поне 3 деца с очила - това нормално ли е?
Здрави деца с очила????????????
Докторите спят!!!!!!!! Каква е диетата на тези деца.
10.
Ш
22.03.2018 19:50:51
2
0
Какви са тея тоалети ориенталски изхабили сте сума пари за балони и пластики няма светлина в стаите това е затвор легло до легло, трябва да има спални отделени.
9.
Ебах мързела
22.03.2018 19:36:03
0
0
Защо не пишете заплатите на учителките спрямо тези на Полша или Швейцария?
Мисля че се падат по 1 учителка на 10 деца това са прекалено много учителки.
Една учителка трябва да може да работи със 20 деца.

“Всяко детенце ще си има легло и столче.”
Ще кажете че преди е деляло ли?
Абе хора как не ви е срам.
Китайците биха построили чудеса за един милион.
8.
Васил Левски говори
22.03.2018 19:24:37
0
0
Не смятам че модерния скандинавски дезайн
позволява на толкова много деца да са наблъскани едно до друго в спалнята. Това са отживели дезайни. Детето ще израсне подтиснато без самочувствие. Хора вие си убивате децата. Смачкване ги като гниди и роби още от малки.
Не е хубаво да има държавни градини субсидирани. Защо държавата не даде тея пари на частник човека можеше да направи чудеса!!! С нов дезайн с някОлко хола за деца!!! Това е подигравка!
Иска се конкурс за частни предприемачи които биха изградили детски градини.
Защо не вземем опит от Датски или Холандци или норвежци? Дори Американци!!!
Искаме деца които да могат да растат като сред природа а не сред гетата.
От един цементов затвор във друг цементов затвора
7.
*********
22.03.2018 19:14:20
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
*********
22.03.2018 15:45:52
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
до кмета
22.03.2018 15:30:12
2
2
Днес откривате, а утре размятате метлата,както в ОДЗ БРЕЗИЧКА
4.
11
22.03.2018 15:10:06
3
9
Абе какъв ремонт. Старата сграда се събори и се направи всичко ново. Абсолютно ново. Големите разбирачи пак започнаха сметки на коляно. Големи спецове голямо нещо. С плюнка вместо материали да се направи сградата, това ли искате. Колко фирми са изгорели от неплащане и ниски цени.
3.
*********
22.03.2018 14:19:46
4
21
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
веселин
22.03.2018 13:47:00
6
11
камери ще има нали.Имаме в Бургас горчив опит от някои детски градини
1.
Голямо Браво
22.03.2018 13:22:28
2
19
Браво това са хубави неща
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Исторически триумф в Бургас: „Черноморец“ е отборен шампион по свободна борба след половин век Исторически триумф в Бургас: „Черноморец“ е отборен шампион по свободна борба след половин век Благодаря на всички състезатели, треньори и на хората, които помагат на клуба за това да се случи, каза президентът на борбата Стефан Георгиев 249 на 249 гласа: Изборна математика води до невиждан сблъсък и пълен паритет в село Бата 249 на 249 гласа: Изборна математика води до невиждан сблъсък и пълен паритет в село Бата ГЕРБ и БСП се обединяват на балотажа срещу независимата щерка на отстранения кмет Георги Георгиев Как кампанията за евтините стоки в хипермаркетите стана инструмент за изцеждане на земеделците Как кампанията за евтините стоки в хипермаркетите стана инструмент за изцеждане на земеделците Родни производители на домати са притискани да продават под себестойност, за да покрият рекламираното намаление от 15% Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Строители и адвокати кръстосаха шпаги за качеството на съвременните кутийки и реалните цени на квадратен метър С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско Новото модерно съоръжение в двора на СУ „Никола Й. Вапцаров“ посрещна бъдещите спортни звезди от набор 2015 Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Колоната се движи бавно почти до края на стеснения участък 7000 евро дневен оборот от кръв и пленени момичета: Зловещото досие на „Калашниците“, които МВР разглоби днес 7000 евро дневен оборот от кръв и пленени момичета: Зловещото досие на „Калашниците“, които МВР разглоби днес След кървавия ад с 4 жертви на Челопешко шосе, ударната бригада на ромския синдикат се озова в капана Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“ Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“ Времето на тези групи като "Калашниците" приключи, действаме безкомпромисно, обявиха от МВР Каналджия с две висши образования превозвал полумъртвите бежанци край Бургас Каналджия с две висши образования превозвал полумъртвите бежанци край Бургас Граничните полицаи буквално са спасили живота на петима от бежанците, прекарали дни в Източна Странджа МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция Държавата си влиза във функциите. Недосегаеми няма. Анклави - също, обяви вътрешният министър 
Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Едното крило свика в Техеран безпрецедентни протести срещу другото. Но може би и самият Тръмп не иска мир Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Тръмп направи коментарите в интервю за Трей Йингст от Fox News, който предупреди, че Иран многократно се е отказвал от преговорите в последния момент Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала  Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Произшествието на „Пещерско шосе“ се размина без изтичане на опасен газ и пострадали благодарение на бърза реакция Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан „Нападението срещу Бейрут тази сутрин не трябваше да се случва, особено в специален ден, когато сме толкова близо до мирно споразумение с Иран. Израел има право да се защитава от заплахи, но атаката, на която отговаряше, беше много малка и безсмислена, никой не беше пострадал, ранен или убит и не трябваше да нарушава този важен процес“, написа Тръмп Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони На преден план изплува фигурата на Олег Невзоров и неговата дейност, която според Рашков отдавна е надхвърлила границите на обикновено незаконно строителство От бездомник в Тайланд до участие на Световно първенство От бездомник в Тайланд до участие на Световно първенство Рикардо Аде ще осъществи още една мечта - дебют на Световно първенство с националния отбор на Хаити Намериха и взривиха останки от дрон край Созопол: ВМС с детайли за спешната акция Намериха и взривиха останки от дрон край Созопол: ВМС с детайли за спешната акция Опасният обект е бил локализиран на 14 морски мили източно от нос Колокита
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори