×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Откриват отдел за ВИП клиенти в УМБАЛ "Дева Мария" в Бургас


Откриват отдел за ВИП клиенти в УМБАЛ "Дева Мария" в Бургас
След пациентските грижи поехме ново предизвикателство - стартираме истински VIP услуги, посочи координаторът на болницата Христо Шиваров
23 Февруари 2018, Петък, 19:25 ч.
Автор: Флагман.бг

Връзката на пациента и неговите близки с всички звена в болницата е много важна част от цялостното спокойствие на лекуващия се

Христо Шиваров е на 31 години, магистър по специалността "Връзки с обществеността". От повече от две години е част от университетска болница Дева Мария, като заема иновативната за България позиция координатор Пациентски грижи още със създаването ѝ. Отскоро Шиваров оглави най-новия отдел на болницата- „VIP клиенти“. Необременен от здравната система, Шиваров стои близо до чувствата и потребностите на пациентите и техните близки и успява да им предложи точно това, от което се нуждаят.

-Г-н Шиваров, преди време Вие оглавихте първия в България отдел „Пациентски грижи“ в университетска болница „Дева Мария“. Разкажете ни какво е да си първи и да прокараш пътя на една съвсем нова за нашите ширини професия?

-Когато започнах работа преди малко повече от две години не заемах тази длъжност. В стремежа си да бъдем по-добри в това, което правим и да намерим начин да помогнем на пациентите, да бъдем техни приятели и да се сближим с тях, някак си по естествен път създадохме една нова за България професия- координатор „Пациентски грижи“. И аз, и хилядите пациенти, с които съм се срещнал от тогава, сме сигурни, че това беше липсващото парченце от пъзела, наречен медицинско обслужване.

Връзката на пациента и неговите близки с всички звена в болницата е много важна част от цялостното спокойствие на пациента. Това, че имаш „вътрешен човек” в болницата, на когото можеш по всяко време да позвъниш, за да получиш съдействие, информация за твоя близък и т.н. спомага изключително много за спокойствието на близките от една страна и дава възможност лекарите да си вършат работата на спокойствие от друга. Почти съм сигурен, че постепенно моята иновативна професия ще стане задължителна част от екипа на всяка болница. Пациентите го заслужават. Сега продължаваме да надграждаме това, което сме създали, с откриването на отдел за ВИП клиенти.

-Да, след като събрахте опит в комуникацията с всякакви пациенти, на Вас се падна честта да застанете начело и на отдела за ВИП клиенти. С какво се промени работата Ви?

-Точно така. След като развихме отдел „Пациентски грижи“, аз приех новото предизвикателство и вече развивам отдел „ВИП клиенти“. В основата си работното ми ежедневие не се промени много- отново съм на разположение денонощно на пациентите и помагам с тяхната ориентация в болничната среда. Новото е, че този отдел се фокусира в предоставянето на допълнителни услуги, които не са необходими на всички. Аз координирам клиентите, които искат да си осигурят допълнителен комфорт по време на престоя си в болницата, както и след него. Предоставяме много допълнителни услуги- самостоятелни стаи, самостоятелни медицински постове, медицинско оборудване под наем.

Знаете, че има хора, които не желаят да ги виждат в болнична обстановка, не искат да излиза информация за тяхното състояние. Моята работа е да гарантирам тази дискретност. Опитваме се да организираме всички отдели така, че пациентът накрая да излезе доволен от болницата, без значение какви са били изискванията му.

-В такъв случай заплашен ли е пациентът да стане жертва на собственитеси изисквания, т. нар. ВИП синдром?

-Категорично не. Ние сме професионалистите, които трябва да преценят дали настояванията на пациента не застрашават здравето му. Не предлагаме услуги, които по някакъв начин да му навредят. Осъзнаваме отговорността, която носим и е абсурд да се съобразим с нечии желания, ако те носят риск. Случвало се е пациент след сериозна операция да се чувства добре след ден-два и да иска да излезе от болницата, за да направи нещо важно за бизнеса си, а после да се върне.

Без никакви притеснения отказваме. Медицинският стандарт, който се спазва, е еднакъв за всички и това, че някой е готов да ползва допълнителни услуги не е предпоставка за нарушаването му.

-Трудно ли се работи с пациентите ?

-Много. Всеки човек е различен, всеки човек има нужда от различна помощ и различно виждане как да бъде оказана тази помощ. Истинско удоволствие е, когато намериш верния път и успееш да удовлетвориш потребностите на човека, потърсил помощ. Най-високата оценка за работата ми я виждам в очите на пациентите при тяхното изписване.

Това, че един човек си тръгва здрав от болницата и аз съм допринесъл поне малка част от това да се случи, е причината, която ме кара да идвам на работа с удоволствие.

-Редно е да попитам и дали е трудно да се работи с лекарите?

-В началото дори е по-трудно от колкото с пациентите. Докато свикнат с това, че ти си там и за тяхно улеснение, си просто един от администрацията, който ги тормози с въпроси и молби. След съвсем кратък период от време всички те осъзнаха каква е ползата от длъжността, която създадохме. Две години по-късно ми е изключително лесно и е удоволствие да работя с всички в болницата. Безкрайно съм щастлив, че успяхме да се напаснем и да се превърнем в екип, който си сътрудничи изцяло в полза на пациента.

Всеки отделен случай, всеки един пациент, който излиза от болницата с усмивка, за нас е символ, че сме си свършили работата. А за хората, които обичат работата си, няма нищо по-ценно и удовлетворяващо от това.

В категории: Здраве


9 души загинаха в храм
9 души загинаха в храм 01/11/2025, Събота 16:47 0
България Всички новини
„Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" „Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" Това трябвало да се случи преди санкциите да влязат в сила на 21 ноември Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Младият мъж от 20 години е напълно парализиран и прикован на легло заради тежкото си заболяване Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Има главен заподозрян за разстрела в центъра Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Подозира се руска намеса при деянието Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Изключително грозни сцени в Къщата Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца Търсете светлината сред сенките Търсете светлината сред сенките По студиата на телевизионните риалити формати шумът се бори за първенство над смисъла, а в коридорите на властта кресливата амбиция често заглушава дълга Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Днес се отдава особена почит към паметта на отишлите си от този свят Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист
Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Дръзкото престъпление стана по време на доставката Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви 1 ноември 2025 г. за ден на траур Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Последваха освирквания, някои фенове напуснаха събитието "Мелиса" отне живота на 46 души "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори