×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Истанбулската конвенция: Не за "трети пол", а против боя над жени


14 Януари 2018, Неделя, 19:19 ч.

ГЕРБ не се отказва от ратификацията, вини БСП в популизъм

ЕРБ не се отказва от ратификация на Истанбулската конвенция и смята, че дебатът е изкривен. Това стана ясно от думите на външния министър Екатерина Захариева, правосъдния Цецка Цачева и шефката на парламента Цвета Краянчева, който в неделя дадоха брифинг в централата на ГЕРБ заради отказа на левицата да подкрепи документа, който предстои да влезе в дневния ред на депутатите за ратификация.

Захариева призна, че се надява българските социалисти да послушат Сергей Станишев, лидер на европейските социалисти, който влезе в остър сблъсък с червената шефка Корнелия Нинова по въпроса. Според Станишев в конвенцията въобще не става въпрос за трети пол, а дискусията била изкривена.

"Силно се надявам българските социалисти да послушат разума", коментира външният министър.

"Не се заигравайте с дребни популистки неща", призова Екатерина Захариева.

Според нея Конвенцията ще задължи българската държава да осигури превенция и възпитанието на децата, че насилието над жените не е приемливо.

"Истанбулската конвенция има за цел да покаже, че християнска Европа не приема стереотипите и приемането за нормално в други части на света жените да бъдат принуждавани да се омъжват, да бъдат осакатявани, изнасилвани", мотивира се още тя.

Захариева смята, че Конвенцията нито е приета набързо, нито без дебат, защото дискусиите по нея се водят от 2013 година.

"Много е странно това разминаване в позициите, когато сме в Брюксел подкрепяме, а в България за политически дивиденти се противопоставяме", коментира Екатерина Захариева.

Тя отново отсече, че никъде в документа няма текст, който ще принуди България да признае еднополови бракове или "трети пол".

"Терминът "социален пол" всъщност е от 70-те години, много широк в социологията, който означава разчупване на стереотипите за двата пола- мъж и жена, които поставят жената в неравноправно положение", обясни Захариева, цитирана от Днес

Министърът на правосъдието Цецка Цачева посочи, че това е документ на Съвета на Европа, тя може да бъде приета след широк дебат в Народното събрание.

"Не става дума за "трети пол", категорично е записано, че понятието пол не замества съдържанието на понятията мъж и жена, а това е само за целите и нуждите на Конвенцията", настоя и тя.

Цвета Караянчева също посочи, че конвенцията е срещу насилието над жени и деца.

И за да бъдат разсеяни всякакви съмнения за това какво точно пише в Истанбулската конвенция в сряда ще има отворен дебат в парламента, на който са поканени всички депутати и представители на неправителствени организации и на вероизповеданията в България по темата.

В категории: Политика


7
Коментара
Кола пламна на АМ Тракия
Кола пламна на АМ Тракия 31/10/2025, Петък 09:52 0
Почина важен кадър в БСК
Почина важен кадър в БСК 31/10/2025, Петък 09:38 0
Тервел ИЛИЕВ Симеон Николов изуми с това в Русия (ВИДЕО) Симеон Николов изуми с това в Русия (ВИДЕО) 31/10/2025, Петък 09:36 0
7
Коментара по темата
7.
*********
15.01.2018 10:14:30
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
6.
НФСБ - Джендър
14.01.2018 22:46:50
0
2
Много ми е интересно, защо ВинкИла мълчи по въпросът?
Същото важи и за вашият Мъж г-жо Касабова.
Вие за триполовите ли сте или просто сте про. ...ки на повикване, а?
Това да кажеш, че си против джендърите не те прави не европеец, а напротив, правите държавник, който изказва мнение то на народа си. Така го правят германци, французи, поляци, чехи и т.н
5.
бай Ставри
14.01.2018 18:38:46
0
4
Едно време домашното поступване, когато се налагаше, беше стандарт. Стига да няма прекаляване боя в семейството е градивен или както има една приказка "боя изгражда". Поступването в едно семейство между другото идва на напомня и затвърждава отвреме-навреме и йерархията в едно семейство, в рамките на което разни демократични и либерални практики са нещо изключително тъпо. Затова навремето брака беше много стабилна институция, благодарение на което децата растяха и се възпитаваха в здрава среда и ставаха полезни за себе си и за обществото граждани. Разводите бяха рядкост, а тези поради "домашно насилие" - още по-голяма рядкост. Затова нашите депутати вместо да обсъждат глупости да предложат насрещно една конвенция в защита на домашното насилие и на семейството. Това би било една важна стъпка за спасяването на цивилизацията. Историята, сигурен съм, ще оцени високо една такава революционна крачка.
4.
Gocho
14.01.2018 17:59:30
1
5
Ха ...
Та те всите са джендари !
Лев да пада !
Кьв морал , кви ценности , ква религия ве ... ?!
Някой да е чул мнението на БПЦ ?!
Кьде е Патриярха ?!
Ние православни ли сме , или ....
Цяла територия - джендьри?!
Защо Никой от поповете не излезе и да заяви от името на Православните , какво е мнението на БПЦ?!
Тази конвенция касае и тях !
!Мьлчат !
Дори и цьрквата в това прокьлнато място , е на ченгетата !!!
Що още спите ве , Народе ?!
Що още чекате?!
Юнкер да ви оправи... ?
Или Поляка?!
Никой от тях няма да ви плаче на гроба !
Повярвайте ми !
Всичко е шменти - капели !
Ставай Народе !
Ставай да те види цялата Европа , че не сте рая покорна , а сте Народ Достоен !
3.
Gunjo
14.01.2018 17:22:17
0
2
Ами дойде време да се преброят педалите и лезбийките в българския парламент
2.
Gocho
14.01.2018 17:04:34
2
4
Всяка жена , да си знае мястото !
В Бьлгарската Конституция има цели 3 пвраграфа които защитават правата и свободите на жените на тая територия !
Защо трябва да се подписва някаква си Истамбулска конвенция , след като в територията BG това е вписано в конституцията ?!
Безмисленни тьпни !
Само джабала да става !
Отвличане на вниманието от Основните проблеми !
И така ще е 6 месеца !
За да не се надигне раята с камьнье и дрьвье та да ги помете всите - барабар с еврогейските им гости !
Ходи се мляскайте с Юнкер !
1.
Bars
14.01.2018 17:04:06
1
5
Да, защита на жените от домашно насилие е само благовидния предлог за да се прокарат пъклената т.н джендър идеология ,автор на която е лесбийката Джудит Бетлър.според която полът на даден индивид е не биологична даденост, а е въпрос на негово лично самоопределяне.Ратификацията на подобен документ ще е пълно безумие , имащо пагубно въздействие върху младото ни поколение.Не мога да разбера напъните на нашите доморасли "политици" да го ратифицират час по-скоро при положение, че нашето законодателство достатъчно защитава правата на жените с цели три закона. Или достатъчно ниско са стигнали в падението си безрезервно и безпрекословно да ни налагат чужди нам евроГЕЙски "ценности".
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бойко Борисов: Ще дадем с 1 млрд. лв. отгоре на пенсионерите, за да сме готини като Асен Василев Бойко Борисов: Ще дадем с 1 млрд. лв. отгоре на пенсионерите, за да сме готини като Асен Василев "Има опасност да надхвърлим 3-те процента дефицит, но ще се постараем да не го направим", каза лидерът на ГЕРБ Алла Пугачова си купува къща край София Алла Пугачова си купува къща край София Тя изпитва много топли чувства към България, откакто спечели „Златният Орфей“ през далечната 1975 г. с песента „Арлекино“ на Емил Димитров Кола пламна на АМ Тракия Кола пламна на АМ Тракия Причината за възникването на пламъците тепърва ще се установява от органите на реда Ще се наложи да излезем на улиците, обявиха пенсионерите Ще се наложи да излезем на улиците, обявиха пенсионерите Заплахата е заради предложението за повишаване на цената на водата Шофьор избяга след катастрофа и малко след това се блъсна в дърво Шофьор избяга след катастрофа и малко след това се блъсна в дърво Водача на Кадилака е задържан след предизвикания инцидент тази сутрин в Пловдив Почина важен кадър в БСК Почина важен кадър в БСК Снежа, както я наричаха колегите ѝ, ще остане завинаги в паметта на всички като отдаден професионалист, всеотдаен колега и искрен човек, допринесъл значително за развитието на социалния диалог и индустриалните отношения в България Каква ще е временната организация  на движението в Бургас за Архангелова Задушница Каква ще е временната организация на движението в Бургас за Архангелова Задушница Влизането към гробищата ще става през входа до кръговото движение на изхода на града   Тази участничка в "Сделка или не" предложи масаж на Ненчо Балабанов, после... Тази участничка в "Сделка или не" предложи масаж на Ненчо Балабанов, после... Изпусна награда от 20 хил. лева Флора се появи в ефира на БНТ като крокодил, а Мария Цънцарова - с мустаци Флора се появи в ефира на БНТ като крокодил, а Мария Цънцарова - с мустаци В bTV и БНТ решиха по доста атрактивен начин да събудят зрителите на днешния Хелоуин 19-годишен с дързък обир в Свети Влас 19-годишен с дързък обир в Свети Влас Полицията бързо залови крадеца
Куюмджиев: До недостиг на горива няма да се стигне, но до повишаване на цената със сигурност Куюмджиев: До недостиг на горива няма да се стигне, но до повишаване на цената със сигурност Ако не бъде одобрена сделката за "Лукойл", ще има криза с горивата Симеон Дянков: Може би е редно да си кажем истината, очаква ни голяма криза Симеон Дянков: Може би е редно да си кажем истината, очаква ни голяма криза През 2027 г. България ще бъде в процедура на свръдефицит, смята бившият финансов министър Атанас Атанасов: Това е бюджет на чантаджиите, никакви предложения за реформа Атанас Атанасов: Това е бюджет на чантаджиите, никакви предложения за реформа Борисов се държи като опозиция на собственото си правителство, той буксува, каза лидерът на ДСБ Кирил Домусчиев: Ако политици и синдикати не се вразумят, ни чака дежавю на кризата от 2009 г. Кирил Домусчиев: Ако политици и синдикати не се вразумят, ни чака дежавю на кризата от 2009 г. Бизнесменът предупреди, че държавата харчи неефективно, а натискът за по-високи осигуровки ще прогони инвеститорите Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Детето е влязло в имота през незаключена врата. Страшно наводнение в Ню Йорк, има загинали Страшно наводнение в Ню Йорк, има загинали "Канализационната система не е подготвена за толкова обилни валежи", отчете кметът Адамс Задават се кошмарни дни за 4 зодии Задават се кошмарни дни за 4 зодии Този астрологичен транзит ще окаже силно влияние върху четири зодиакални знака – Риби, Стрелец, Близнаци и Дева Мъж отиде до изоставения си парцел от 1991 г. и откри построена къща за 1,3 млн. евро Мъж отиде до изоставения си парцел от 1991 г. и откри построена къща за 1,3 млн. евро Адвокатът по защита на потребителите Кевин Кнойпър коментира в TikTok, че измамникът вероятно е подправил името на д-р Кенигсберг и го е използвал за „пълномощно“, което му позволявало да подписва правни документи от негово име Скандалът, с арестуваните в Париж българи, се разраства Скандалът, с арестуваните в Париж българи, се разраства Сънародниците ни отричат всякакви обвинения в антисемитизъм Нов плаж се появи на Черно море Нов плаж се появи на Черно море В момента по крайбрежието на Румъния има няколко активни строителни площадки, където се изпълняват дейности за разширяване на плажове
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори