Адвокат изкара от ареста Иван Пишиев с хитър ход, делото за палежа на катафалката забуксува
В края на 2011 г. Пишиев беше арестуван заедно с още 8 души по подозрение за участие в ОПГ, която опитвала чрез силови методи да наложи монопол в погребалния бизнес
11 Декември 2017, Понеделник, 15:25 ч.
Автор: Христо НИКОЛОВМагистратите се събират на среднощно заседание по криминален случай и пускат Пишиев на свобода
Хитър ход използва адвокатът на Иван Пишиев, за да го извади от ареста. Пишев е заподозрян за палежа на катафалката на погребална агенция „Авона” на 8-ми декември в жк „Славейков”, установи проверка на Флагман.бг.Припомняме, че Пишиев бе арестуван, след като собственичката на фирмата Румяна Черкезова разказала пред полицията, че подозира Иван и по-големия му брат за вендетатата.(ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
10 часа по-късно – около 14:30 ч. - бургазлията отишъл с адвоката си Захари Кирилов във Второ РУ, за да се предаде. Пишиев е бил разпитван няколко часа в районното, предоставил и „натривки” от ръцете си за петролни продукти.
Малко след това разследващите поискали да го задържат за 24 часа, за да проверят алибито му. Пишиев твърдял че по време на палежа е бил на гости на чичо си в жк „Изгрев”. Чичото обаче не е открит от полицаите.
И тук се намесил опитният юрист Захари Кирилов, който с хитър ход извадил клиента си от ареста. Той не чакал да насрочат мярка, а директно атакувал заповедта за задържане по Закона за МВР в Административния съд в Бургас. Това се случва изключително рядко и се разглежда законосъобразността на акта, а не случая по същество.
Магистратите се събират на среднощно заседание по криминален случай и пускат Пишиев на свобода. (ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ ЗА ДЕЛОТО ТУК)
Мотивът е, че не са приложени никакви доказателства, които да го уличават в престъплението. Така той е освободен още в начална фаза на разследването, без случаят дори да е докладван на прокуратурата.
В същото време държавното обвинение изобщо няма информация, че Пишиев е арестуван. Няма как и да иска постоянна мярка за задържането му.
„При нас не е постъпило предложение за повдигане на обвинение. Нямаме данни и за задържано лице”, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.
Към момента все още няма обвинен по случая. Пострадалата Румяна Черкезова е категорична, че Иван има пръст в огнената атака. Той работел известно време във фирмата като погребален агент, след което напуснал със скандал. Осъжданият мъж твърди, че водят съдебни спорове след болезнената раздяла. Обявен за издирване след случката е братът на Иван.
Припомняме, че в края на 2011 г. Пишиев беше арестуван заедно с още 8 души по подозрение за участие в Организирана престъпна група, която опитвала чрез силови методи да наложи монопол в погребалния бизнес.
В категории:
Темида
Пица на тиган - лесна и бърза рецепта без фурна
Дейвид Бекъм официално е милиардер
Жълт код за интензивни валежи и гръмотевици в събота
Зодията с най-добро чувство за хумор според астролози
15/05/2026, Петък 20:30
0
Първи голям удар на фаворита в Джирото
Готварство за начинаещи - препоръки
Зеленски гневен след мащабна руска атака
Извънредно: Зрелищна катастрофа до хотел "Мираж" в Бургас - шофьор обърна колата си по таван
Любов, кариера и приятелства според вашата зодия
15/05/2026, Петък 19:00
0
Ивайло Мирчев с разтърсваща реакция след драмата с агресивен шофьор
Велик вратар пред бургазлия: Имам 800 мача, нормално е да ги забравям
Гръцкият Сървайвър завърши с ампутация, спряха сезона

Щом големият е дал натривки, а малкият е дим да го няма ...
След няколко дни ще се появи незнаейки, че го търсят- след необходимото технологично време
паляк