Правителствата на България и Македония заседават заедно в Струмица, намалят тарифите за роуминг
Родният град на македонския премиер Зоран Заев посреща министър-председателя Бойко Борисов и 11 министри
23 Ноември 2017, Четвъртък, 09:52 ч.
Кабинетите Борисов и Заев ще подпишат общо 9 споразумения в различни области
Родният град на македонския премиер Зоран Заев посреща министър-председателя Бойко Борисов и 11 министри, съобщава Нова телевизия.
За пръв път двете правителства ще заседават съвместно.
Очаква се на заседанието да бъдат подписани девет важни документа за двустранно сътрудничество, информира БНТ.
Сред тях е споразумението за изграждането на нова междусистемна газова връзка. Ще бъдат подписани и договорености в областта на външната политика, инвестициите, отбраната, туризма, инфраструктурата и реакцията при бедствия. Споразуменията са част от изпълнението на Договора за добросъседство.
Очаква се министрите на двете страни да се споразумеят мобилните оператори в двете държави да намалят тарифите за роуминг между двете страни. В момента телефонен разговор Македония-България струва между 3 и 7 лева на минута и около 25 лева за мегабайт интернет.
През 1920 година Струмица е последният македонски град, който се предава на бивша Югославия по Ньойския договор. Затова и години наред той страда от тежка изолация, бедност и липса на каквато и да била инфраструктура. Днес обаче градът изглежда по коренно различен начин казват, че е един от най-бързо развиващите се в страната. Хората тук гледат с надежда за по-добро бъдеще на стоплянето в отношенията между България и Македония.
Белег за подобряването в отношенията между двете страни е и този паметник на убития комунист Благой Янков, до който имаше плоча с надпис, че е убит от български фашистки окупатор, а сега по заповед на премиера Зоран Заев надписът е оправен само на фашистки окупатор. Спомен от миналото е и надписът на паметника на цар Самуил с О, с цел за да бъде помакедончен.
В категории:
Политика
Гала се поболя заради рака на дъщеря си
Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане
Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България
Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите
Пазете се от това изчадие
АПИ съобщава за временно ограничено движение в няколко прохода
Джип се вряза в заведение, по чудо няма тежко пострадали
Мартин Пенчев влезе в мейнстрийма с интересно предложение - оставяш телефона си на бара и получаваш 20 % намаление
Какво се случи с руските моряци, задържани от военни на САЩ
Опасно време по Черноморието: Очакват се вълни до 4 метра
Какво променя живота на днешния провокативен и звезден рожденик
Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано

|
Една дрьжава с две правителства?!